گروه: اخبار استان خبر: 103886 / تاریخ انتشار : 1396/8/29 ساعت : 09:19

ساخت و مقاوم سازی 32 مسکن مددجویی کمیته امداد در لنده + تصاویر

یکی از مهمترین اصول در ساخت سازها در مواقع بروز حوادثی همچون زلزله بحث مقاوم سازی منزل روستایی و شهری است که نقش مهمی در کاهش میزان مرگ و میرها و میزان خسارت به مردم می تواند داشته باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی لنده، نیاز به سرپناه و محلی امن برای آسایش و گذران زندگی از جمله نیازهای فطری و اولیه انسانهاست که نقش مهمی در ادامه حیات آنان دارد.

امام جعفر صادق(ع) در همین رابطه می فرمایند: کسی که خانه‌ای (مازاد بر نیاز) داشته باشد و مؤمنی به آن نیازمند باشد ولی صاحب خانه آن را در اختیار او قرار ندهد، خداوند می‌فرماید: ای فرشتگان، بنده‌ام به دیگر بندگانم بخل ورزید از اینکه او در خانه‌اش مسکن گزیند، سوگند به عزت و جلالم هرگز او را در بهشت منزل نخواهم داد.

متاسفانه در سال های گذشته به اثر وقوع زلزله های مختلف شاهد کشته شدن و زخمی شدن هزاران انسان بی گناه ناشی از عدم مقاوم سازی منازل مسکونی و اداری در سطح شهرها و روستاها بودیم که نمونه های آن زلزله رودبار و منجیل، بم و اکنون نیز زلزله کرمانشاه است.

 متأسفانه با وجود همه تلاشهای بعمل آمده از اول انقلاب تاکنون، مشکل مسکن کماکان از عمده‌ترین مشکلات قشر محروم و کم درآمد می‌باشد. یکی از برنامه‌های اساسی کمیته امداد امام خمینی(ره) تأمین مسکن مقاوم برای نیازمندان است.

بشیر بصیری فرد رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان لنده در گفت وگو با خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی لنده، ضمن اشاره به وضعیت ساخت وساز و مقاوم سازی منازل مددجویان شهری و روستایی گفت: توجه به ساخت مسکن مددجویان یکی از اصول راهبردی کمیته امداد از بدو تا کنون است که این امر مهم برای روستا و شهر صادق است.

وی افزود: به منظور تحکیم و مقاوم سازی منازل روستایی و شهری چندین سال است که واحدی به نام واحد ساختمان در تمام ادارات کمیته امداد شهرستان های تاسیس شده است که مهمترین وظیفه آنان اجرا و نظارت دقیق بر روند ساخت وساز و مقاوم بودن آنان خواهد بود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان لنده تصریح کرد: بیش از 10باب مسکن شهری هرکدام با اعتباری بالغ بر210میلیون ریال و 22مسکن روستایی هرکدام با اعتباری بالغ بر 150میلیون ریال با نظارت دقیق و برپایه اصول مقاوم سازی در حال ساخت است.

وی تاکیدکرد: از ابتدای امسال نیز بیش از 20سرویس بهداشتی در روستاهای شهرستان نیز در حال احداث می باشند که تاثیر زیادی در رعایت بهداشت خانوارهای تحت حمایت خواهد داشت.

انتهای پیام

 

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.