گروه: اخبار استان خبر: 104009 / تاریخ انتشار : 1396/9/3 ساعت : 18:31
خطیب جمعه شهر سی سخت

پیروزی جبهه مقاومت یک فتح الفتوح بود/هزینه مقاومت کمتر از سازش و مذاکره است/بسیج یکی از ارزشهای مهم انقلاب است

امام جمعه شهر سی سخت خبر پیروزی جبهه مقاومت و ارسال پیام سرافراز سردار بزرگ چهان اسلام را یک خبر خوشحال کننده برای رهبری و مردم دانست و گفت: این پیروزی با خون شهیدانی همچون همدانی، حججی ، سیاح طاهری ، مدافعان حرم به وقوع پیوست که یک فتح الفتوح در جهان اسلام بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل ازسفیر دنا،حجت الاسلام مصباح نژآد خطیب جمعه مرکز شهرستان دنا در خطبه های نماز جمعه این شهر به بعد اجتماعی کارهای پیامبر اشاره کرد و گفت:پیامبر های اسلام آن نام های زشتی که بر روی مردم  ،شهرها گذاشتند را تغییر دادند و با توجه به اینکه نام و اسم معرف جامعه و تمدن است فرمودند این اسم ها باید حامل پیام باشد.

نظافت از نشانه های ایمان است
 وی تصریح کرد:پیامبر اسلام در بُعد اجتماعی همیشه آراسته بود و به نظافت و آراستی اهمیت می دادند.
امام جمعه شهر سی سخت آراستگی و نظافت را  یکی از نشانه های ایمان دانست و افزود: درسهای اجتماعی پیامبر مکرم اسلام باید الگوی مردم باشد.

کانون خانواده مهمترین رکن اسلام است
مصباح نژاد گفت:مهمترین کانون در اسلام خانواده است و اگر می خواهیم سعادتمند باشیم باید خانواده خود را سعادتمند پرورش دهیم.
وی ادامه داد: امروز نباید از این اهمیت بزرگ در اسلام غافل شد و باید بدانیم که این کانون مهم یکی از پایه های اصلی جهان اسلام است.
خطیب جمعه مرکز شهرستان دنا ابراز کرد: کانون خانواده امروز باید کانون مهر،محبت، عشق و تحمل باشد.
مصباح نژاد تصریح کرد: اگر این مولفه ها در کانون خانواده نباشد فرزندان از بیرون از خانواده محبت و مهر را می طلبند که این موضوع نمی تواند برای جامعه خوب باشد.

بسیج یکی از ارزشهای مهم انقلاب است
امام جمعه شهر سی سخت به 5آذر ماه روز تأسیس بسیج چند میلیونی به دستور امام راحل اشاره کرد و گفت: امام این پدیده بزرگ انقلاب را برای کارهای مهم و حساس انقلاب تأسیس کردند و امروز این تفکر عظیم یکی از ارزشهای بزرگ انقلاب است.
مصباح نژاد ادامه داد: بسیج یک فرهنگ برگرفته از معنویت، کار، تلاش، شجاعت، اخلاص ، خدمت بی منت و بی توقعی و ساده زیستی است.
وی ادامه داد: امروز خیلی هستند که سود انها برای خودشان است و برای جامعه مثمر ثمر نیست که این برخلاف تفکر بسیج است.

بسیجی بودن در عمل است نه در کلام مسئولان
خطیب جمعه مرکز شهرستان دنا گفت: فرهنگ بسیجی یعنی از خود مایه گذاشتن برای مردم و برای جامعه بدون توقع کار و خدمت کردن.
مصباح نژاد به راه یافتن این تفکر با اخلاص به جهان اشاره کرد و گفت: امروز این فرهنگ بزرگ شاخ و برگهایش گسترش پیدا کرده و کشورهای یمن ،عراق سوریه  ازآن الهام برده اند .

سردار سلیمانی عزت جهان تشیع است
وی با تبریک پیروزی بزرگ جبهه مقاومت و بسیجیان بزرگ جهان اسلام بر داعش تکفیری اشاره کرد و گفت: این یک پیروزی بزرگ است برای اسلام که با رهبری رهبر معظم انقلاب و فرمانده با اخلاص و بسیجی همیشه در صحنه جهان اسلام سردار سلیمانی این فرد بزرگ به وقوع پیوست.

پیروزی جبهه مقاومت یک فتح الفتوح بود
امام جمعه شهر سی سخت خبر پیروزی جبهه مقاومت و ارسال پیام سرافراز سردار بزرگ چهان اسلام را یک خبر خوشحال کننده برای قلب رهبری و مردم دانست و گفت: این پیروزی با خون شهیدانی همچون همدانی، حججی ، سیاح طاهری ، مدافعان حرم به وقوع پیوست که یک فتح الفتوح در جهان اسلام بود.
مصباح نژاد سردار سلیمانی را فرماندهی شجاع و محبوب در جهان اسلام و منطقه دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب در جواب پیام این سردار عزیز فرمودد که بازنده اصلی این میدان آمریکا، آل سعود و هم دستان آنها در منطقه است.
وی ادامه داد: کلینتون در کتاب خاطراتش آورده است که به 100کشور سفر کردم که این داعش را به رسمیت بشناسند ولی در کمال تعجب می بینیم که آمریکا امروز دم از مبارزه با این گروهک تروریستی می زند که این نشانه دروغ پردازی آمریکا و اعتماد نکردن به این دشمن بشیریت است.

هزینه مقاومت کمتر از سازش و مذاکره است
خطیب جمعه مرکز شهرستان دنا تصریح کرد: این پیررزی پیام هایی دارد که مهمترین پیام آن این است که هزینه مقاومت و پیروزی خیلی کمتر از هزینه سازش  و مذاکره است.
مصباح نژاد خاطر نشان کرد: امروز باید در برابر دشمن بایستم و بدانیم که هزینه آن کمتر از مذاکره و سازش است.
وی ادامه داد: امروز باید مراقب فتنه های پسا داعش باشیم و بدانیم که این فتنه ها در کجا سر بیرون می اورند.

ساده زیستی رهبری  بر کسی پوشیده نیست
امام جمعه شهر سی سخت به حضور رهبر معظم انقلاب در جمع مردم مصیبت دیده استان کرمانشاه و سرپل ذهاب اشاره کرد و گفت: سادگی این حضور و صمیمیت و محبت مرید و مراد صحنه های زیبا و التیام بخشی را رقم زد.
مصباح نژاد ادامه داد: رهبری در این دیدار فرمودند که از این حد خدمتها راضی نیستم و باید به این مردم با سرعت و جدیدیت بهتری کمک کرد و بدانیم که این مردم سرمایه داران این مملکت هستند.
وی  شهادت امام حسن عسکری(ع) اشاره کرد و گفت: این امام عزیز در بیشتر تمام عمرش در زندان بود و یکی از مظلوم ترین امامان جهان تشییع است که در عین مظلومیت شیعیانش را فراموش نمی کرد.

جشن جهانی ظهور را روزی برگزار خواهیم کرد
خطیب جمعه شهر سی یخت به آغاز امامت حضرت مهدی(عج) اشاره کرد و گفت: جریان امامت امروز با صلابت و شجاعت باید روزی به دست حضرت حجت برسد و امروز نباید از مسئله انتظار و ظهور غافل شویم.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.