گروه: اخبار استان خبر: 104361 / تاریخ انتشار : 1396/9/17 ساعت : 13:23

سرزمین قدس نباید در اختیار کفار قرار گیرد/ توطئه جدید آمریکا در فلسطین اشغالی شکست می خورد

ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد در خطبه های این هفته اقدام خصمانه امریکا علیه ملت مظلوم فلسطین ونامگذاری قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد در خطبه های این هفته اقدام خصمانه امریکا علیه ملت مظلوم فلسطین ونامگذاری قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را محکوم  و بر لزوم حفظ وحدت میان مسلمانان جهان تاکید کردند.

امام جمعه موقت یاسوج: کشورها و امت اسلامی نباید فلسطین را فراموش کنند

حجت الاسلام و المسلمین سید امان الله حسینی صدر در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر یاسوج با تبریک ولادت پیامبر اعظم و امام صادق (ع) گفت: امروز می بینیم که ستمگران در جهان افزایش یافته است.

حسینی صدر با اشاره به مناسبت های هفته گفت: در این هفته مناسبت های معرفی آغازگر جنگ عراق، تشکیل شورای انقلاب، شهادت شهید کشوری و آیت الله دستغیب را در پیش داریم.

وی افزود: به همت رزمندگان اسلام داعش نابود شد که قصد داشت چهره مخرب از اسلام به نمایش گذاشت.

امام جمعه موقت یاسوج با اشاره به نامه آمریکا به سردار سلیمانی گفت: برخی از تحلیلگران سیاسی گفتند که نوشتن این نامه ساده لوحانه بوده است که رئیس اطلاعات یک کشور به فرمانده حاضر در جنگ نامه نوشتند که این نامه باید به نمایندگان عراق یا سوریه نوشته می شد نه به فرمانده جنگ نوشته شود.

وی افزود:  امروز در میدان جنگ به فرمانده ما نامه نوشته می شود و فرمانده نظامی ما بی اعتنایی می کند و با یاری خداوند این غده سرطانی جمع شد.

حجت الاسلام حسینی صدر با بیان اینکه کشتن علی عبدالله صالح توطئه بود ابراز داشت: عبدالله صالح 33 سال حکومت کرد که نهایتا در یک برنامه تلویزیونی استعفا داد و با حوثی ها همدست شد که بعد از استعفا با شیعیان همراه شد و علی عبدالله صالح با عربستان مشکل داشت.

وی افزود: اما در میدان محدودی با عربستان همدست شد و اعلام کرد که باید حوثی های شیعه یمن نابود شود که می خواستند وی به قدرت برگردد و عربستان به راحتی از جنگ جلوگیری کند.

امام جمعه موقت یاسوج با اشاره به نامگذاری قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفت: سازمان ملل مصوبه ای داشت که قدس زیر بار حکومت اسرائیل برود و اخیرا ترامپ که به دیوانگی شهرت دارد اعلام کرده است سفارت خود را از تل آویو به قدس انتقال می دهیم که البته بعد از رسانه ای شدن ترامپ آن را شش ماه به تاخیر انداخت.

وی گفت : واکنش مجلس تونس و پوتین در این موضوع حائز توجه است که امروز علیه این اقدام راهپیمایی در محکومیت این حرکت در سراسر ایران برپا خواهد شد. امام جمعه موقت یاسوج گفت: کشورها و امت اسلامی نباید فلسطین را فراموش کنند و سید حسن نصرالله نیز در همین موضوع گفت که اتفاقات اخیر فلسطین نشئات گرفته از فراموشی آن توسط امت اسلامی است.

****************

امام جمعه دهدشت: سرزمین قدس نباید در اختیار کفار قرار گیرد

امام جمعه دهدشت در خطبه های نماز جمعه این شهر با بیان اینکه یکی از اماکن مقدسی که دارد کم کم در اختیار کفار قرار می گیرد بیت المقدس است گفت: بیت المقدس دومین سرزمینی است که خداوند درون مسجد بنا کرد و این سرزمین مقدس محل عروج پیامبر اعظم بوده است.

سید نصیر حسینی افزود: بیت المقدس سرزمینی کاملا مقدس و زمانی قبله مسلمانان بوده است و این همه ارزشمند و باشکوه بوده است.

وی با اشاره به اینکه نباید این سرزمین مقدس در اختیار کفار قرار گیرد اظهار کرد: امروز یک فاجعه بزرگ اتفاق افتاده است که بیت المقدس را پایتخت رژیم صهیونیست خون ریز قرار دهند.

حسینی گفت: اسرائیلی دشمن خونین مسلمانان و جهان اسلام است و امروز ما وظیفه داریم در مقابل این اتفاق سکوت نکنیم.

خطیب نماز جمعه دهدشت ادامه داد: یکی از راه های جلوگیری از بلا ها انجام وظایفی است که خداوند برای ما قرار داده است.

حسینی با بیان اینکه زیربنای همه حرکت های انقلاب و جامعه ما کار های فرهنگی است تاکید کرد: با تغییر فرهنگ جلوی بسیاری از آسیب های اجتماعی را می توان گرفت.

وی افزود: توطئه های بسیاری علیه کشور ما شکل می گیرد که همه به برکت خون شهدا در هم شکسته می شوند.
 
***********************
امام جمعه سی سخت:حرکت ترامپ مخالف قواعد و مصوبات بین المللی است
 
حجت الاسلام ناصر مصباح نژاد در خطبه های نماز جمعه مرکز شهرستان دنا به نزول سوره توحید اشاره کرد و گفت:این سوره وقتی بر پیامبر مکرم نازل شد که مشرکان به شرک خود می پرداختند و به پیامبر می گفتند خداوند خود را معرفی کن که این سوره بر پیامبر نازل شد.
 
وی ادامه داد: سوره توحید نسبت و صفت خداوند است و اوصاف خداوند در آن ذکر شده است. 
 
خطیب جمعه مرکز شهرستان دنا در خطبه های دوم نماز دشمن شکن شهر سی سخت ابراز کرد:تقوا عامل احیای قلب و صفای دل و عامل نابودی شهوانیت است. 
 
مصباح نژاد به توطه اسراییلی  امریکایی دولت ترامپ برای قدس اشاره کرد و گفت:،این حرکت مخالف قواعد و مصوبات بین المللی است. 
 
وی ابراز کرد:قدس به عنوان ناموس انبیا است و غصب ان تعرض به همه انبیا الهی و اعلام جنگ جدید علیه اسلام و باورهای همه موحدان است. 
 
امام جمعه شهر سی سخت با محکوم کردن این توطه گفت:امریکا بعد از شکست های پیاپی در منطقه در به راه انداختن جنگ های نیابتی درسوریه یمن عراق امروز به این فکر افتاده که این توطه را درست کند. 
وی ادامه داد:این کار نشانه عز و ناتوانی انها است و به فضل الهی با اتحاد جهان اسلام و ملت های اسلامی هرچه زودتر کار این غده سرطانی را یکسره خواهیم کرد. 
 
امام جمعه سی سخت بیان کرد:اسراییل برای کل اسلام و بشریت خطر افرین است و اگر موفق شود نقشه نیل تا فرات را در اجرا خواهندکرد و نقشه انها احاطه بر کل زمین است.
 
مصباح نژاد با بیان اینکه امروز این جرسومه فساد و فرزند نامشروع امریکا به دنبال فتنه است؛گفت:امروز جهان اسلام باید این فتنه را نابود کند. 
 
وی به برگزاری کنفرانس اسلامی در ایران اشاره مرد و گفت:این کنفرانس ضرورت داشت و برکت دارد و حضور ۵۰۰نخبه در این کنفرانس می تواند وحدت را بیشتر کند.  
 
خطیب جمعه شهر سی سخت ادامه داد: همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند ما خواهام صلح؛ برادری و اتحادیم و این را باید ان سران خود فروخته ای  بدانند که امروز به دنبال تفرقه در جهان اسلام هستند. 
مصباح نژاد بیان کرد:ایران اسلامی امروز در برابردشمنانی مانند امریکا و اسراییل و تروریست ایستاده و می ایستد‌.
 
وی بیان داشت:فرعون زمان همان امریکا و اسراییل است و می خواهند با فرقه جهان مورد هجوم و فتنه های خود قرار دهند‌.
 
 امام جمعه شهر سی سخت با تقدیر از سخنان رییس جمهور محترم در این کنفرانس گفت:امروز اسلام متحد شده است که بایدقدر ان را دانست. 
 
مصباح نژاد به شهادت شهید محراب شهید دستغیب اشاره کرد و افزود:همانگونه که امام راحل فرمودند دستغیب معلم اخلاق و استادی بزرگ در این انقلاب بود. 
 
وی افزود:،شهید دستغیب فردی بزرگ دردانقلاب بود که در برابر فتنه هایی همچون بنی صدر ایستاد. ‌
 
خطیب جمعه مرکز شهرستان دنا به فرمان امام راحل برای تاسیس شورای فرهنگی انقلاب اشاره کرد و گفت:این شورا اتاق فکرانقلاب است.
 
************************
 
 

حجت الاسلام سید محمود الهی نیا در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده ضمن اشاره به توطئه جدیدآمریکا در منطقه به خصوص فلسطین اشغالی گفت: توطئه جدید امریکایی ها و اعلام انتقال پایتخت رژیم اشغالگر صهیونیستی به قدس شریف نشان از موضع ضعف امریکا و این رژیم اشغالگر است.

وی افزود: تصمیم شیطانی ترامپ با واکنش کشورهای اسلامی، سازمان ها، شخصیت ها و سازمان ملل متحد مواجه شده است که اتحادیه اروپا، و سایر مجامع جهانی این حرکت را محکوم کردند.

امام جمعه موقت شهرستان لنده تصریح کرد: یکی از مهمترین اقدامات سردار سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی بی اعتنایی به نامه رئیس سازمان جاسوسی آمریکا سیا بود که نشان از اقتدار و عظمت قدرت سپاه اسلام و بصیریت این سردارعاشورایی است.

وی تاکیدکرد: امروز به برکت اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی و سپاه پاسداران و داشتن چنین سردارانی است که حماسه های مختلفی عاید نظام و محور مقاومت شده است.

الهی نیا اظهارکرد: تشکیل شورای انقلاب فرهنگی نقطه آغازی برای یک حرکت جهش دار فرهنگی در کشور بود که نقش این شورا و تاثیرگذار بودن آن در سیاست های فرهنگی و علمی کشور باعث شد که مسئولان تراز اول مملکت در این شورا عضو باشند.

امام جمعه موقت شهرستان لنده تصریح کرد: تدوین، تصویب اصول و اهداف و سیاست های کلی فرهنگی کشور به همراه برنامه ریزی علمی از مهمترین وظایف این شورا است .

وی خاطر نشان کرد: برنامه ریزی جهت مقابله با تهاجم فرهنگی کشور و سیاست گذاری لازم در جهت تبین ارزش های دینی از مهمترین وظایف این شورا است.

خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده تصریح کرد: متاسفانه مسئولان چندان به حوزه مسائل فرهنگی توجه نمی کنند و همین امر نیز باعث ترویج برخی خرده فرهنگ های غلط در جامعه خواهد شد.

وی به سالروز شهادت شهید محراب آیت الله دستغیب اشاره کرد وگفت: آیت الله دستغیب یکی از دیگر از شهدای محراب است که به دست منافقی کوردل به شهادت رسید.

وی گفت: شهید دستغیب سوابق درخشانی در مبارزات با رژیم شاه داشت و در روشنگری مردم در استان فارس زبانزدعام و خاص بود.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان لنده با قدردانی از تلاش کارکنان نیروی انتظامی به خصوص عوامل دستگیری سارقان و قاتلان طلا فروشی گچساران گفت: تلاش و زحمات شبانه روزی کارکنان نیروی انتظامی برای تامین امنیت و آرامش مردم است و با تلاش شبانه روزی مسئولان امنیتی و انتظامی و همچنین قضایی شهرستان گچساران سارقان و قاتلان طلافروشی گچساران دستگیر و به زودی به سزای عمل خود خواهند رسید.

وی در ادامه به معضلات و چالش های فضای مجازی اشاره کرد وگفت: فضای مجازی از چالش های مهم فراروی خانواده ها است که می بایست خانواده ها بیشتر مراقب رفتار فرزندان خود در این فضاها باشند.

الهی نیا خاطر نشان کرد: با توجه به شروع فصل بارندگی لازم است ادارت مسئول نسبت به بازگشایی جاده های روستایی همت و تلاش مضاعف تری داشته باشند.

خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده به مسئولان فراورده های نفتی نیز در خصوص تامین سوخت روستاها نیز اشاره کرد وگفت: عاملین توزیع نفت باید هرچه سریعتر اقدام به توزیع وذخیره سازی نفت روستاها کنند تا در فصل سرما مشکلاتی برای روستانشینان ایجاد نشود.

*****************

حجت الاسلام سید حبیب بلادی نژاد امام جمعه موقت شهرستان باشت در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان ضمن اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در اجلاسیه کنفرانس اسلامی گفت:رهبر معظم انقلاب  عبد خالص اسلامی که جز از خدا نمیترسد. تنها چیزی را اعتقاد دارد ذات خداوند یکتا است.

وی افزود: سخنان رهبر معظم انقلاب از سال های پیش تا کنون یکی پس از دیگری زیبا و جالب رقم خورده است و همان پیش بینی که ایسان داشته اند به ثمر رسیده است.

حجت الاسلام بلادی نژاد عنوان کرد: در اجلاسیه بحث فلسطین مطرح و یاوه گویی های ترامپ که سرش به تنش زیادی میکند که میخواهد بیت المقدس را به عنوان پایتخت صهیونیسم باشد و دستور انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس را داد.

این خطیب جمعه ادامه داد: همه به صحنه آمدند و در کشور های اروپایی مردم به خیابان ها ریختند و علیه این سخن رئیس جمهور آمریکا قیام کردند و سخن ترامپ را نپذیرفتند.

حجت الاسلام بلادی به ضعف و ناکامی دشمن اسلام اشاره و تصریح کرد: دشمن ما زخم خورده است و بنابه کارهایی که انجام دادند میخواستند موقعیت اسرائیل را در عراق و سوریه محکم کنند،این اتفاق نیفتاد و حزب الله قوی تر از قبل در مقابل اسرائیل قد علم کرد .

امام جمعه موقت باشت با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در رابطه با فلسطین گفت: در قضیه فلسطین دستای دشمنان بسته است و با این کار ضربه های محکم تری خواهند خورد که اکنون تحقق سخنان رهبری را به عینه میبینیم.

حجت الاسلام سید حبیب بلادی نژاد گفت: همه مردم جهان مقابل رژیم کودک کش اسرائیل می ایستند و ما هم همنوا با مسلمانان جهان می شویم .

وی در ادامه با تشکر از مردم ولایت مدار شهرستان باشت گفت: عرض تشکر از افرادی داریم که کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به زلزله زدگان کرمانشاه اهدا کرند ،اما این کمک ها کافی نیست،هم حجم تخریب بالاست و هم جمعیت زیادی بی خانمان شدند.

وی افزود: در کرمانشاه هوا سرد و یخبندان است و نیاز مبرم به مسکن دارند .شهرستان باشت باید دو مسکن برای این عزیزان به مبلغ ۲۰ میلیون تومان  کمک کنند .کمیته امداد ، هلال احمر و شماره حساب های مشخص شده جهت کمک مردم فراهم است و میتوانتد کمک های نقدی خود را اهدا کنند.

وی در پایان پیروزی قهرمانان وزنه برداری کشورمان را در جهان تبریک گفته و عنوان کرد: آرزوی موفقیت برای همه ورزشکاران و همه ملت ایران اسلامی را داریم .

حجت الاسلام بلادی در ادامه به کشته شدن رئیس جمهور فراری یمن اشاره و گفت: در طول دو سالی که این فرد فراری بود جنایات بی شماری را علیه مردم مظلوم واداشت و در دو هفته اخیر با حیله و مکر که بدنبال فتنه جدید در یمن بود به هلاکت رسید.

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.