گروه: اخبار استان خبر: 106695 / تاریخ انتشار : 1397/1/3 ساعت : 15:43

چشمه بلقیس چرام؛ نگین سبز جنوب کشور+تصاویر

باغ چشمه بلقیس در استان کهگیلویه و بویراحمد، در دشتی هموار معروف به شهرک قلعه کره شهبازی از توابع بخش چرام و در 9 کیلومتری شرق چرام و یک کیلومتری روستای شهرک در میان تپه ماهورها و کوهها واقع شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از  چرام، باغ چشمه بلقیس در استان کهگیلویه و بویراحمد، در دشتی هموار معروف به شهرک قلعه کره شهبازی از توابع بخش چرام و در 5 کیلومتری شرق چرام و یک کیلومتری روستای شهرک در میان تپه ماهورها و کوهها واقع شده است.

این باغ از شمال به جاده چرام ـ گچساران، از جنوب به اراضی کشاورزی، از غرب به باغ جهاد کشاورزی(باغ عمران) و از شرق به اراضی کشاورزی و کوههای همجوار محدود می‎شود. چندین نهر فصلی و دایمی در این دشت جریان دارد و محصولات غلات چون گندم، جو و برنج در این منطقه کشت می‎شود.

این باغ دارای سه چشمه اصلی وچندین چشمه فرعی است که در ضلع غربی باغ ودامنه فوران می کنند و به وسیله نهرهای کوچک و بزرگ متعددی در باغ جریان دارند وآب مازاد آنها نیز به وسیله جوب بزرگی به سوی استخر باغ که در ضلع جنوب غربی باغ واقع شده هدایت می شود .

استخر باغ به صورت دایره ای شکل است که دارای سه ورودی ویک خروجی بوده و آب آن از خروجی به رودخانه فشیان می ریزد، یک جزیره دایره ای شکل به قطر چهار متر وسط استخر احداث گردید که چند اصله درخت نخل ونارنج وپرتقال در آن کاشته شده است وزیبایی خاصی به استخر وباغ بخشیده است.

تصاویر:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.