گروه: اخبار استان خبر: 107343 / تاریخ انتشار : 1397/2/4 ساعت : 23:08
با حضور مردم و مسئولان صورت گرفت:

برگزاری همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت کاهش خودکشی در لنده+تصاویر

همایش کاهش پیشگیری از آسیب های اجتماعی با شعار اجتماعی شدن سلامت، نشاط اجتماعی و کاهش تمایل به خودکشی با حضور مردم و مسئولان شهرستان لنده برگزارشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، به مناسبت هفته سلامت، همایش کاهش پیشگیری از آسیب های اجتماعی با شعار اجتماعی شدن سلامت، نشاط اجتماعی و کاهش تمایل به خودکشی با حضورامام جمعه، فرماندار، بخشدار موگرمون، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، روسای ادارات شبکه بهداشت و درمان، بهزیستی، منابع طبیعی ، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، جهادکشاورزی، کمیته امداد و کارکنان ادارات و اقشار مختلف مردم در سالن خدیجه کبری شهرلنده برگزارشد.

 

 

این همایش توسط شبکه بهداشت و درمان و شورای فرهنگ و عمومی شهرستان لنده و با دعوت از دکتر خرامین از اساتید حوزه روانشناسی صورت گرفته است.

 

 

دارا کریمی نژاد فرماندار شهرستان لنده در این همایش، ضمن اشاره به آثار سو آسیب ها اجتماعی در خانواده و جامعه گفت: برگزاری چنین همایش های می تواند نقش موثری در شناسائی، برنامه ریزی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه داشته باشد.

وی افزود: کسانی که می گویند این همایش های هیچ تاثیری درجامعه ندارد خوب است بدانند که آن قدر از این همایش ها برگزار خواهیم کرد تا نهادینه شود.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: شهرستان لنده سال گذشته به عنوان یکی از امن ترین شهرستان های کشور معرفی شد که این نشانه متدین بودن و قانون مدار بودن مردم فهیم این خطه و تلاش شبانه روزی دستگاه های نظامی و انتظامی و اطلاعات است.

وی تاکیدکرد: در حوزه آسیب های اجتماعی خوشبختانه این شهرستان نیز از سایر شهرستان های استان متمایز است و در زمینه برخی آسیب ها نظیر خودکشی نیز به نسبت سایر مناطق رتبه خوبی داریم ولی برای کاهش همین اندازه هم باید فرهنگ سازی شود.

کریمی نژاد اظهارکرد: این همایش به مناسبت هفته سلامت و به همت شورای فرهنگ عمومی شهرستان و شبکه بهداشت و درمان شهرستان برگزارشد که می تواند نقش موثری در سلامت روانی و معنوی و جسمی آحاد جامعه داشته باشد.

 

 

در ادامه نیز امرالله خانی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده، با ارائه آماری از آخرین وضعیت آسیب های اجتماعی در سطح شهرستان لنده گفت: به دلیل اهمیت بحث موارد مختلف خودکشی سال 96بیش از 342نفر را به روانشناس معرفی کرده و بیش از شش هزار نفر نیز در همین سال توسط مراقبین و رابطین و کارشناسان بهداشتی هدایت و مشاوره رایگان شدند.

وی افزود: سلامت برای همه شعار امسال وزرات بهداشت است که همه ما باید در خصوص سلامتی خود و خانواده بیشتر اهمیت قائل شویم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده تصریح کرد: محافظ خودکشی سه سبک دارد که باید به آن توجه جدی کرد اول: محافظ فردی که خود فرد می تواند در خصوص محافظ خود از خودکشی پیشگیری کند، دوم: محافظ خانوادگی: خانواده نیز نقش مهمی در پیشگیری از خودکشی ها دارند، سوم: محافظ اجتماعی: اجتماع و برخوردهای اجتماعی در جامعه نیز نقش مهمی در کاهش و پیشگیری از خودکشی دارد.

وی تاکیدکرد: امید به آینده و خوش بین بودن به زندگی نیز می تواند نقش مهی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و کاهش میزان خودکشی داشته باشد.

 

 

در ادامه نیز حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: دین اسلام سرشار از زیبایی ها و تعالیم روحبحش قرآنی است که در خصوص مذمت قتل نفس و یا خودکشی زیاد آمده است.

وی افزود: همه دستگاه های اجرایی و فرهنگی در پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی نقش موثری دارند و باید در این خصوص احساس تکلیف کنند.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: استفاده از ظرفیت نخبگان دانشگاهی به خصوص اساتید حوزه روانشناسی در همایش های مختلف می تواند نقش موثری در پیشگیری از آسیب های اجتماعی به خصوص خودکشی داشته باشد.

 

 

 در پایان این همایش نیز دکتر خرامین سخنران برنامه نیز به سئوالات حاضرین در جلسه پاسخ داد.

 

 

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

انتهای پیام

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.