گروه: اخبار استان خبر: 107969 / تاریخ انتشار : 1397/3/4 ساعت : 14:11
در خطبه های نماز جمعه این هفته کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد:

مردم نگذارند شایعات، فضای سالم جامعه را مسموم کند/وزیر خارجه آمریکا حرفهای گنده تر از دهانش می زند/گره زدن رفع مشکلات اقتصادی به برجام اشتباه راهبردی مسئولان بود

آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 

امام جمعه یاسوج گفت: مردم نگذارند شایعات فضای سالم جامعه را مسموم کنند/وزیر خارجه آمریکا حرفهای کنده تر از دهانش می زند

آیت الله سید علی اصغر حسینی در خطبه های نماز جمعه مرکز استان به تقوایی الهی اشاره کرد و گفت: آنهایی که به خداوند ایمان آوردند دلهایشان همیشه با حق و تعالی است.

وی ادامه داد: با ذکر خدا دلها آرامش پیدا می کند و امروز یکی از چیزهایی که بشر به دنبال آن هست و خواهد بود آرامش است که یاد خدا آرامش روح را به بار می آورد.

خطیب جمعه مرکز استان تصریح کرد: یاد خدا باعث تسلی آرامش می شود و بنده را تسکین می دهد.

حسینی ابراز کرد: مهمانان خداوند روزه داران هستند که در عرش الهی از جایگاهی بالا برخودارند.

وی ماه رمضان را ماه مغفرت، عزت و بخشندگی دانست گفت: این ظرفیت و نعمت کمتر بدست می آید و باید از آن به نحو احسن استفاده کرد.

خطیب جمعه مرکز استان در خطبه های دوم نماز جمعه مرکز استان به سالروز رحلت حضرت خدیجه کبری همسر مکروه پیامبر اکرم اشاره کرد و گفت: حضرت خدیحه کبری نقش بسزایی در دین اسلام داشت.

حسینی به سالروز تاسیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: درزمان خاندان منحوس پهلوی مجلسی به عنوان سنا در کشور بود که مردم نقش بسزایی در انتخاب خود نداشتند که انقلاب اسلامی با برکاتش و فرمان امام مجلسی به وجود امد که مردم خودشان تصمیم گیرنده هستند.

وی به سالروز تولد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) اشاره کرد و افزود: امام حسن (ع) بزرگ کریمان اهل بیت بود که بزرگی ایشان باید سرمشقی برای ما باشد.

حسینی عقد اخوت بین مسلمین و انصار را از دیگر مناسبت های این هفته دانست و گفت: حضرت محمد (ص)فرمودند عقد اخوت بین من و علی است و من و علی هر دو یکی هستیم.

خطیب جمعه مرکز استان به دشمنی دشمنان این کشور اشاره کرد و گفت: دشمن دشمن است و نباید به انها دل بست که آمریکا در صدر انان است.

حسینی به سخنان پومپو وزیر جدید این کشور استعماری اشاره کرد و گفت: این وزیر خبیث سخنانی را علیه مردم ایران اسلامی و مردم این کشور داشت که مردم غیور این کشور جوابی دندان شکن به انان خواهد داد.

وی ادامه داد: آمریکا همیشه به دنبال ضربه زدن به این نظام و انقلاب بوده که به لطف رهبری پیامبر گونه رهبر انقلاب و مردم همیشه در صحنه با شکست رو به رو شده است.

وی به زلزله های پیاپی در استان و دیگ مناطق کشور اشاره کرد و گفت: طبق روایتی هست هر گاه گناه زیاد شد زلزله هم زیاد خواهد شد و این زلزله ها یک اخطار است.

خطیب جمعه مرکز استان ابراز کرد و گفت: زلزله به اذن خداوند است و باید دانست که برخی شایعاتی که بر سر زبانها افتاده همگی دروغ است.

حسینی ادامه داد:امروز شایعه ها دامن گیر استان شده است که باید جلوی آنها را گرفت.

وی به شایعه گرانی بنزین اشاره کرد و گفت:باید به حرف مسولان گوش کنید و به این شایعات توجه نکنید و نگذارید فضای سلام جامعه با این شایعات مسموم شود.

 حسینی به مسله برجام و اعتماد نکردن مسولان برای بار دیگر به کشورهای اروپایی اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که به این سه کشور اروپایی هم نباید مانند امریکا اروپا اعتماد کرد.

وی ادامه داد: توطه دیگر اروپا در برجام طمع های زیادی است که اخرش تضعیف انقلاب و خدشه وارد کردن به این نظام است.

 

**************

امام جمعه شهرستان لنده: گره زدن رفع مشکلات اقتصادی به برجام اشتباه راهبردی مسئولان بود


حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان به احیاء سنت نیک افطاری دادن اشاره کرد و گفت: در این ماه عزیز هرکس بتواند سنت نیک پیامبرگرامی اسلام(ص) که همان افطاری دادن است را انجام دهد به ثواب عظمی و آزاد کردن چندین بنده خدا ختم خواهدشد.


وی افزود: در این ماه مبارک فرصتی است برای تمرین اخلاق مداری و بالابردن آستانه صبر و تحمل در زندگی روز مره خود و تمرین خودساختگی برای عبادت حق تعالی.


امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: گزافه گویی وزیر خارجه امریکا و گستاخی آنان در خصوص برجام و سایر مسائل نشان دهنده آن است که آنان با اصل انقلاب ما مشکل دارند.


وی تاکیدکرد: تیم مذاکره کننده ما علی رغم تلاش های زیادی که در برجام کشید به دلیل نقض عهد و خروج امریکا از برجام هیچ نتیجه ای برای ما در بر نداشت.


محمودی اصل اظهارکرد: گره زدن رفع مشکلات اقتصادی به برجام در چند سال گذشته اشتباه راهبردی مسئولان بوده است.


خطیب جمعه شهرستان لنده گفت: چدسال است که تمام مشکلات اقصادی را به برجام گره زدیم و این در حالی است که باید از فرصت های داخلی با شعار ما می توانیم می توانستم و خواهیم توانست بر مشکلات غلبه کنیم.


وی تصریح کرد: دشمن هیچگاه به فکر منفعت رسانیدن به ما نیست و لذا در همین برجام به اندازه ای که امریکا بهره برده است ما ضرر کردیم.


محمودی اصل گفت: کره شمالی برای حسن نیت خود به امریکا وقتی یک نیروگاه هسته ای خود را آماده تمرین و تعطیل کرد امریکا باز هم شرط و شروطی برای این کشور گذاشت.


امام جمعه شهرستان لنده گفت: تجربه تلخ بی اعتمادی به اروپایی را در کارنامه تلخ اروپایی ها داریم و مسئولان باید بیشتر دقت کنند که از یک سوراخ دوبار گزیده نشویم.


وی گفت: مسئولان همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند باید شفاف سازی کنند و برابر حقوق شهروندی مردم را در جریان این مذاکرات قرار دهند.


محمودی اصل خطاب به مسئولان گفت: عده ای هستند که از دندان لق و لرزان تحریم ها مردم را می ترسانند واین درحالی است که دندان لق را باید با تکیه بر شعار ما می توانیم کند.


امام جمعه شهرستان لنده گفت: وضعیت اقتصادی و بیکاری کشور چندان تعریفی ندارد ولی باید با تدبیر و تکیه بر اقتصاد داخلی در مقابل تحریم ها ایستاد.


وی در ادامه به سالروز وفات حضرت خدیجه(س) همسرگرامی پیامبراکرم(ص) اشاره کرد و در پایان نیز از نیروی انتظامی خواست تا با مصادیق و مظاهر روزه خواری برخرود نمایند.
 

***********

امام جمعه شهرستان چرام: سیاست اروپا در حفظ برجام، مذاکره در بحث نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی و برد موشکی ایران است

 

حجت الاسلام سیدنورالله افشار ظهر امروز در خطبه های اول نماز جمعه این هفته با اشاره به ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: رمضان به ‏دلیل وجوب روزه و نیز ترک هرگونه معاصى و رفتارهایى که موجب بطلان این عبادت الهى می شود، همچون دروغ و تهمت به انبیا و اولیاى الهى و گناهان و معاصى دیگر، و نیز سفارش به انفاق و اطعام فقرا و مساکین و رفتارهاى اخلاقى و معنوى‏اى مانند این‏ها، بهترین فرصت براى تبعیت از الگوى اخلاق اسلامى و نهادینه کردن آن در شخصیت و رفتار انسان مومن است.

امام جمعه چرام،عنوان کرد: رمضان فرصتى است که اگر انسان آن‏را براى خود زمینه سازى و این شیوه رفتارى را در خود نهادینه ‏سازى کند، در شکل دادن شخصیت برتر اخلاقى انسان مسلمان و الگو شدن او بسیار مغتنم است.

وی افزود: به همین ‏دلیل است که توجه به وجوه گوناگون تقوا در ماه مبارک رمضان از آن‏جا بیش از ماه‏ هاى دیگر مورد توجه قرار می گیرد که به تعبیر قرآن کریم تقوا روح روزه است.
خطیب جمعه چرام در خطبه دوم نماز سیاسی،عبادی با بیان اینکه مخالفت و دشمنی عمیق امریکا با ایران به دلیل روحیه مقاومت و بلند کردن پرچم اسلام است،عنوان کرد: اعتقاد عمیق جمهوری اسلامی به الاسلام یعلو ولا یعلی علیه است،اگر اسلام علوی در طول تاریخ با بنی امیه، بنی عباس و.. سازش کردوتسلیم شد، جمهوری اسلامی نیز کوتاه خواهد آمد، دشمنی آمریکا با چنین اسلامی است.

وی با تاکید بر این مطلب که بر اساس سنت الهی شکست دشمنان قطعی است، به جنگ بدر اشاره داشت و گفت: از الطاف خداوند متعال در جنگ بدر بر اهل ایمان، ایجاد رعب و وحشت در دل کافران بود، خودباختگی، و تزلزل روحیه دشمنان اسلام، از آثار همین لطف خداوند بود، آنان چنان خود را باخته بودند که با آن همه نیروهای مسلح و مجهز، از رویارویی و درگیری با مسلمانان سخت وحشت داشتند.

وی،افزود: سران کفر در جنگ بدر ذلیل شدند و مسلمانان وعده و نصرت الهی را دیدند،بدانیم شکست دشمن  از سنت ها و وعده های الهی است اگر ما ثبات قدم داشته باشیم.

وی با اشاره به این فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند آمریکا حتی بانوکران خود مثل محمدرضا پهلوی و حسنی مبارک بد قولی کرد، خاطرنشان کرد: آمریکای ها حسنی مبارک ریس جمهور اسبق مصر را که روابط نزدیکی با رژیم صهیونیستی و آمریکا داشت برکنار کردند یا بعد از فرار شاه از ایران محمد رضا پهلوی را به خاک آمریکا راه ندادند.

حجت الاسلام افشار  در ادامه گفت: وقتی آمریکا با دوستان خود چنین برخوردی دارد باید درسی برای ما باشد و تاریخ را الگوی خود در بدعهدی آمریکایها بدانیم.

وی،افزود: رهبرمعظم انقلاب فرمودند که "راه جلوگیری از دشمن امریکا انعطاف و نرمش نیست" در دولت اصلاحات یکی از شعارهای آن دولت تعامل با دنیا و گفتگوی تمدن ها بود، اما جواب آمریکا چه بود، بوش پسر ریس جمهور امریکا ایران را محور شرارت نامید،یا در همین توافق هسته ای معروف به برجام، علی رغم کوتاه آمدن ایران در غنی سازی اورانیم از بیست درصد به سه ونیم درصد بدعهدی آمریکای ها را مشاهده کردیم.

امام جمعه چرام،تصریح کرد: اروپا وآمریکا  در رابطه با سیاست‌های منطقه‌ای ایران با هم اتفاق‌نظر دارند و موضوع مورد اختلاف آمریکا و اروپا در ‌این ‌مورد نحوه برخورد با ایران است، ترامپ چهره بدون روتوش آمریکا از برجام خارج شد اما سیاست اروپا حفظ برجام و مذاکره در بحث نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی و برد موشکی ایران است یعنی بدین واسطه امتیاز های دیگری از ایران بگیرند.

وی،گفت: اروپا قابل اعتماد نیست چون هم پیمان آمریکای ها است،مراودات بانکی وصادرات و واردات ۳۸۰ میلیارد دلاری با یکدیگر دارند،از لحاظ فکری به یکدیگر نزدیک هستند. اگر ایران بین اسراییل وحزب الله لبنان رژیم صهیونیستی را انتخاب کرد که چنین نخواهد شد اروپا هم آمریکا را رها میکند و ایران را شریک خود محسوب میکند،اگر کسی چنین فکری داشته باشد انسان ساده لوح سیاسی است.

حجت الاسلام افشار بیان کرد: توقع همه  جریان های فکری درون نظام است که دستگاه دیپلماسی با رعایت اصل عزت و حکمت و تجربه  بدعهدی های اروپا و امریکا اهداف بلند انقلاب اسلامی را دنبال کنند وفریب لبخندهای دشمنان را نخورند وسرنوشت کشور را مقید به بحث مذاکرات نکنند، زیرا عاقبت اروپا نیز با روش ها وشیوهای دیگر ایران را فریب خواهند داد.

*********** 

امام جمعه کبگیان:بزک کردن دشمن یک حماقت تاریخی است

حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی وحدانی فرامام جمعه چیتابدرخطبه های ۴خرداد۱۳۹۷کبگیان باتوصیه خود ونمازگزاران به رعایت تقوای الهی وپرهیز از گناه گفت: تقرب به درگاه الهی عاقبت متقین است وبندگان خدا اگر صبح مشارطه ظهرمراقبه وآخرشب اعمالش را محاسبه کندبه قدرت بندگیش پی خواهد برد

علی وحدانی فر درادامه مباحثه واجب فراموش  شده خمس گفت: تصرف در اموال اهل بیت بدون اجازه و نپرداختن خمس گناه است و به فرمایش امام زمان(عج) هرکسی بی اجازه تصرف کند وخمسش را نپردازد ملعون و دشمن اهل بیت است
این خطیب جمعه بااشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری دردیدار با مسئولان وکارگزاران کشور درباره مسئله برجام گفت: علی رغم تلاشهای تیم زحمتکش دیپلماسی عزیزمان درمسیر مذاکرات هسته ای مابه بن بست نخورده ایم بلکه دنیای غرب است که با ترس ازقدرت فتوحات وپیشرفت جمهوری اسلامی ایران باچوب لای چرخ انداختن برجام میز مذاکره را رها نمی کند علی وحدانی فر گفت:تعلیق اقتصاد ایران به برجام و مذاکره باغرب یک اشتباه استراتژیک بود که امروزه مسئولان وتیم مذاکره کننده باتکیه بر ۸۰میلیون پشتوانه عدم اعتماد به آمریکا درسایه رهنمونهای حکیمانه رهبرمعظم انقلاب بااستفاده از این ظرفیت میتوانندنهایت استفاده را ببرند
دکتر وحدانی فربااشاره به ایدئولوژی عده ای که ترامپ را عامل خروج از برجام میدانند گفت: ترامپ همان آمریکای بدون نقاب است که باهویدا شدن بی اعتمادیش ما را از خواب دشمن شناسی بیدار کرد وهمان خوی استکباری واستعماری دولت امریکاست
وی بابیان مسئله چندروز پیش اهتمام ترامپ برای سفر به کره شمالی گفت: آیا أزاد کردن اسرای امریکائی در کره شمالی  وتخریب نیروگاه هسته ای این کشور درقبال سفر کردن ترامپ بدعهدی وسست عنصری در پیمان آمریکا را برهمگان روشن نساخت
حجت الاسلام وحدانی فر خطاب به مسئولان گفت: بزک کشیدن دشمن یک حماقت تاریخی ست که بایدخروجیش برداشتن تحاریم ورشد اقتصاد باشد نه اینکه عده ای بگویند مامذاکره کردیم تا آبروی امریکابرود واین دست وپازدن درتور اعتماد به دشمن است
امام جمعه کبگیان بااشاره به شروط ۹گانه رهبری که چراغ راه مسئولان وتیم مذاکره کننده بودگفت: دیپلماتهای عزیزمان هم واقفند هرجااین شروط رعایت شد ماسربلند بودیم والان هم جنگ جنگه اراده هاست واراده هاست که موفقیت می آورد وماباید بدانیم که باآمریکا تعامل نداشته ونداریم زیرا انعطاف پذیری ماباعث گستاخی امریکاشده وخواهدشد
این خطیب جمعه درباره اعتماد به اروپا گفت: اروپا باشکستن سکوت ومشخص کردن تکلیفش در نغض برجام،واحترام به انرژی هسته ای و مسئله دفاعی موشکی ملت ما درسایه انتقال وجه دربانکهای خودبرای تجارت باجمهوری اسلامی ایران میتواند درزمینه مذاکره باما حساب کندزیرا مردم بادرس از برجام وتحاریم آمریکا آبدیده تر از همیشه با چهره واقعی کشورها آشنائی دارند
علی وحدانی فر باتسلیت فرارسیدن رحلت حضرت خدیجه(س) گفت:این بانوی بزرگ کسی بود که باحُسن خُلق از دیدگاه خاتم المرسلین بهترینِ زنانِ عالم بود وباایثار دارائی هنگُفتَش اسلام را زنده کرد ومادر اهل بیت علیه السلام در دامانش پرورش یافت وباید روزش را گرامی بداریم زیرا هرچه ما داریم از برکت وجود اهل بیت و این مادر بزرگ است
خطیب جمعه کبگیان باتبریک به مناسبت فرارسیدن روز مجلس شورای اسلامی گفت: جایگاه مجلس را حفظ کنید چون در راس امور است ودر ساختار قدرت و قانون گذاری کشور مجلس است که ریل گزاری می کند ومجلسیان عزیز مراقب نظم درقانونگزاری باشند که خدائی ناکرده  باقوانین دست پاگیر به اقتصادکشور ضربه نزنند 
این خطیب جمعه باتشکر از مردم شهر چیتاب که دربحران آب باگذشتن ازسهمیه کاشت برنج آب کشاورزی امسال را به روستاهای اطراف شهر بخشیدندگفت: جسارت چنین ایثاری دراین اوضاع بد اقتصادی نشان از بزرگی مردمانی دارد که زبانزد ایثار ومیهمان نوازی در استان وکشورند٫.

انتهای پیام/د

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.