گروه: اخبار استان خبر: 109459 / تاریخ انتشار : 1397/5/3 ساعت : 16:45
نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان:

حضور امام رضا (ع) در ایران باعث تقویت جریان تشیع شد/باید از مسئولان انتظار امیدخیر داشته باشیم

حجت الاسلام زمانی:عقل کسی کامل نمی شود مگر اینکه این شرایط را داشته باشد اول اینکه همیشه از او امید خیر داشته باشیم این می تواند الگوی مسئولان و دست اندر کاران باشند که همیشه از آنها امید خیر باشد.

نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ضمن تبریک ولادت اما رضا(ع) گفت: خدا را شکر می کنیم که در کشوری زندگی می کنیم که سلطان این کشور یکی از چهره ها و ستاره گارن درخشان آسمان امامت و ولایت است.

 

حجت الاسلام زمانی بیان کرد: حضور امام رضا (ع) در ایران در اصل توطئه مامون بود که قصد داشت از موقعیت علمی و اجتماعی حضرت به نفع خودش بهره ببرد و بحث خلافت خودش را اجرا کند اما کار خدا همیشه از روی حساب و کتاب است و حضور امام در ایران برکات زیادی داشت از نظر اجتماعی باعث تقویت تشیع شد و هر شهری که در ایران بود و حضرت به آن شهر وارد می شد با استقبال گرم مردم رو به رو می شد.

 

وی گفت: حضور امام رضا (ع) در ایران باعث شد که فرزندان و اقوام امام از مدینه به سمت ایران  کوچ کنند اکنون امامزادگانی که در ایران هستند به برکت حضور امام رضا (ع)  در کشور بوده و اینکه کهگیلویه و بویراحمد امامزادگان زیادی دارد به این دلیل است که از این مسیر عبور کردند این امامزادگان نیز برکات معنوی خاصی را برای آن منطقه داشته است و آبادی نیز حاصل شده است.

 

حجت الاسلام زمانی عنوان کرد: امام رضا (ع)  یک شخصیت علمی بودند که به مباحث و مناظرات علمی نیز علاقه داشتند؛ برخی اوقات مامون و سایر شخصیت ها مناظرات علمی را برگزار می کردند و قصد داشتند امام را ضایع کنند اما در تمام این مناظرات امام غلبه پیدا می کرد و حتی با کتاب های خودشان آنها را محکوم می کرد، ایشان برکات علمی و اجتماعی زیادی داشته است.

 

مسئول نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: مامون فردی سیاست مدار بود و می دید که روز به روز محبوبیت امام در بین مردم بیشتر می شود و مردم نیز به سمتش حرکت می کنند لذا این نگرانی را احساس کرد که اگر امام(ع) را به جایی که در اختیارش باشد انتقال ندهد ممکن است خطراتی برای حکومتش داشته باشد و ولایت عهدی را مطرح کرد که حضرت امام رضا(ع) قبول نکرد بنابراین پیشنهاد ولایت عهدی تنها برای منافع مامون بود و قصد خیری در این موضوع وجود نداشت.

 

وی به ویژگی های امام رضا (ع) که می تواند الگویی برای جامعه امروز باشد اشاره کرد و گفت: ائمه معصومین می توانند در شئون مختلف هم از نظر زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی و مباحث اقتصادی الگو باشند، نقل شده است که امام خیلی ساده زندگی می کرد لباس های خشن می پوشید اما وقتی به بیرون می آمد با لباس های زیبا حاضر می شد نماز صبحشان را اول وقت می خواندند بیان شده که هیچگاه ندیدم که امام رضا در سخن گفتن کسی را برنجاند.

 

حجت الاسلام زمانی  ادامه داد: حضرت در مقابل کسی تکیه نمی داد، نقل می کنند که کسی را ندیده ایم که حضرت به او ناسزا بگوید هرگز ندیدیم که قهقهه کند بلکه تبسم می زد، بر سفره این  حضرت غلامان نیز حضور داشتند شب ها کم می خوابید و عبادت می کرد هر ماه سه روز را روزه می گرفت بنابراین این گونه رفتارها می تواند الگوی همه ما باشد.

 

وی سخنی از امام رضا (ع) بیان کرد و گفت: امام رضا (ع)  می فرمایند خداوند سه چیز را همراه سه چیز دیگر ایجاد کرده است نماز را با زکات یعنی کسی که نماز بخواند و زکات ندهد نمازش نیر پذیرفته نیست، شکر خدا با شکر از والدین ذکر کرده است یعنی کسی که از والدین خودش قدردانی نکند از خدا هم قدردانی نکرده است و سفارش به تقوا و صله ارحام کرده است یعنی کسی که نسبت به خویشاوندانش احسان نکند با تقوا محسوب نمی شود این کلام امام رضا می تواند برای ما الگو باشد.

 

مسئول نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد  افزود: امام رضا (ع)  به روابط اجتماعی توجه داشتند و گفته اند اگر مردم به شما رجوع کنند خسته نشوید،  عقل کسی کامل نمی شود مگر اینکه این شرایط را داشته باشد اول اینکه همیشه از او امید خیر داشته باشیم این می تواند الگوی مسئولان و دست اندر کاران باشند که همیشه از آنها امید خیر باشد، از بدی انها در امان باشند خیر اندک خود را بسیار نشمارند اگر کار خوبی کرد خیلی مغرور نشود و به رخ دیگران نکشد.

 

حجت الاسلام زمانی  در ادامه عنوان کرد: خیر بسیار خود را همیشه اندک بشمارد هر چه که حاجت پیش او می برند خوشحال باشد که خداوند این در را برایش باز کرده است که کار مردم را راه بیندازد و اینکه همیشه خواری در راه خدا از عزت با دشمنان برایش محبوب تر باشد یعنی دنبال تکبر و خودنمایی نباشد و دهمین ویژگی این است که به هرکس که رسیدی بگو  او از من بهتر است اگر اینگونه شد در جامعه گلستان می شود.

 

وی در پایان گفت: اگر غرور و تکبر نداشته باشیم و طرف مقابل را از خودمان بهتر بدانیم قطعا صمیمیت محبت و همدلی و هم فکری بیشتر می شود و لطف خداوند بر شما بیشتر می شود.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.