گروه: اخبار استان خبر: 110460 / تاریخ انتشار : 1397/6/12 ساعت : 12:01

نادیده گرفتن حقوق شهروندی در پیاده روهای پایتخت طبیعت+تصاویر

سطح پیاده رو ها با عرض کم آن و نیز اشغال آن توسط کسبه و بازاریان جواگوی تردد آسان عابران پیاده نیست

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس عبور و مرور عابران پیاده در سطح پیاده روها امن ترین روش برای حفظ سلامتی آنها از خطر خودروها در سطح خیابان ها است. در برخی مواقع، شلوغی های هنگام خرید خصوصا ایام نزدیک به عید ، روزهای تعطیل و پایان هفته ها، همین پیاده روه ها هم جوابگوی جمعیت نیست، یکی از دلایل آن عدم افزایش سطح و گسترش آنها در طول زمان است، از طرفی اشغال پیاده روها توسط بازاریان و کاسبان  هم سبب تردد مشکل تر در سطح پیاده روها شده است.

قرار دادن اجناس در فضای پیاده رو و نیز اشغال سطح پیاده رو ها تردد را در زمان های شلوغ با مشکل مواجه می کند خصوصا وقتی که عابران مجبور می شوند برای عبور آسان تر به فضای خیابان و  محل تردد وسایل نقلیه و خودرها رفته تا بلکه راحت تر مسیر خود را ادامه دهند.

این موضوع را خطاب به بازاریان باید گفت که هر چند سعی دارند اجناس خود را در گوشه ای قرار دهند که کمتر مزاحمت ایجاد کند اما باید بدانند به هر مقداری که عبور آسان را برای دیگران سلب کنند مرتکب پایمال کردن حق و حقوق عابران پیاده  خواهند شد، آنها باید به حدی که محل کسب آنها ظرفیت  و توان دارد اجناس خریده و انبار کنند تا مجبور نباشند مابقی اجناس را در سطح خیابان قرار دهند تا عابران پیاده به خیابان رفته و سلامت آنها توسط خودروها تهدید شود هر چند خود این خیابان با عرض کم آن تردد و عبور و مرور خودروها را با مشکل مواجه می کند چه برسد که قرار باشد عابران پیاده به سطح خیابان بروند.

باید اشاره کرد پیاده روها محل عبور عابران پیاده است و اگر فضا برای آنها در این پیاده رو ها سلب شود فضای خیابان اشغال و مشکلاتی  از قبیل عبور عابران از خیابان ها، سختی تردد برای آنها و به وجود آمدن ترافیک برای خودروها ، از بین رفتن نظم و ایجاد خطر به وجود خواهد آمد و در واقع حقوق شهروندی پایمال می شود.

 

از طرفی مسئولان شهری موظف هستند با تدابیر لازم اقداماتی که سبب بهره مندی عابران از پیاده رو ها می شود و همچنین توجه به خطوط  عابر پیاده و نیز خط کشی ها و پل ها و نیز چراغ های راهنمایی و رانندگی را برای تردد آسانتر عابران پیاده تسهیل کنند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.