گروه: اخبار استان خبر: 110481 / تاریخ انتشار : 1397/6/12 ساعت : 11:09
در نشست هم اندیشی شورای آب شهرستان بویراحمد مطرح شد:

برنج کاری حاشیه بشار ارتباطی با رانت نداشت/بدون دستور نمی توان کاری انجام داد

رئیس آب منطقه ای شهرستان بویراحمد:برنج کاری حاشیه بشار هیچ بحث شخص خاص یا رانت خاصی مد نظر نبوده و نخواهد بود، در بخش غیر سنتی کشت برنج ورود کردیم و چاه ها را کنترل کردیم امکان کشت برنج و لوبیا را از بین بردیم اگر اینگونه می شد با بحران جدی تری رو به رو می شدیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز نشست هم اندیشی شورای آب شهرستان بویراحمد در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

رئیس آب منطقه ای شهرستان بویراحمد در خصوص کشت برنج گفت: دولت این کار را ممنوع کرده بود اما متاسفانه برخی از مناطق از جمله سرابتاوه که بیشتر ین کشت برنج را دارد تمکین نکردند و برنج کاری را انجام دادند. اما ما برخوردهای لازم را انجام دادیم.


یاری جو ادامه داد: ما برخی از مناطق را قلع و قمع کردیم اما در برخی دیگر از مناطق باید مجوز قضایی داشتیم که دادستان بر اساس صلاح دید خود و شرایط حاکم کشور ترجیح دادند مجوز قضایی برای قلع و قمع داده نشود، چون یک موضوع عمومی بود و ممکن بود تنش هایی ایجاد شود.

 

وی افزود: برنج کاری حاشیه بشار هیچ بحث شخص خاص یا رانت خاصی مد نظر نبوده و نخواهد بود، در بخش غیر سنتی کشت برنج ورود کردیم و چاه ها را کنترل کردیم امکان کشت برنج و لوبیا را از بین بردیم اگر اینگونه می شد با بحران جدی تری رو به رو می شدیم.


یاری جو بیان کرد: در خصوص ممنوعیت کشت سنتی برنج اطلاع رسانی  را انجام دادیم اما اجرا نشد ، وقتی حکم قضایی نداشته باشیم که ممکن است درگیری های دست جمعی و تنش های عمومی ایجاد کند باید حکم تخریب داشته باشیم به هر دلیلی دستگاه قضا مصلحت ندانست که در بحث عمومی تخریب را انجام دهیم اگر ورود می کردیم درگیری هایی انجام می شد و تبعاتی داشت.


رئیس آب منطقه ای شهرستان بویراحمد در ادامه اظهار کرد: برنج حاشیه بشار و دیگر مناطق اینگونه بود که منطقه ای در حوزه کبکیان بود که نشستیم و بحث کردیم که امکان تغییر الگوی کشت وجود نداشت در آن منطقه با توجه به وضعیت اراضی که داشتند اجازه دادیم کشت انجام شود و مشکلی نیز به وجود نیایند،در بخش بشار و سایر حوزه ها بدون دستور نمی توان کاری را انجام داد.


در حال تکمیل ...

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.