گروه: اخبار استان خبر: 110522 / تاریخ انتشار : 1397/6/13 ساعت : 17:01
خیابان بدون پایه برق در یاسوج؛

حسرت چندین ساله خیابانی در "شرف آباد" یاسوج از نداشتن پایه های برق/احتمال افزایش خطرات جانی در اثر انشعابات غیر استاندارد

بهره مندی از برق و پایه های برق یکی از اولین نیاز های خانوارهای شهر نشین و حتی روستانشین است که این امکان برای خیابان فرعی هفت "شهید نیک پی" منطقه شرف آباد یاسوج وجود ندارد که انشعابات غیر استاندارد از تنها پایه برق آن خیابان خطرات جانی را برای ساکنین به همراه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد در زمره شهرهای در حال توسعه و پیشرفت محسوب می شود و به دلیل دارابودن جاذبه های توریستی فراوان باید این مسیر توسعه و پیشرفت را به همت مسوولان سریعتر بپیماید.

 

 

یکی از نشانه های پیشرفت و توسعه شهری توجه به مناطق حاشیه نشین شهر و محیا نمودن امکانات اولیه زندگی از قبیل آب، برق، گاز، خیابان آسفالت و از این قبیل خدمات برای آنهاست که مسوولان شهر موظف اند در رفع اینگونه نیاز ها همت گمارند.

 

 

بهره مندی از برق و پایه های برق یکی از اولین نیاز های خانوارهای شهر نشین و حتی روستانشین است که این امکان برای خیابان فرعی هفت "شهید نیک پی" منطقه شرف آباد یاسوج وجود ندارد که انشعابات غیر استاندارد از تنها پایه برق آن خیابان خطرات جانی را برای ساکنین به همراه خواهد داشت.

 

 

منطقه شرف آباد یاسوج یکی از مناطق حاشیه نشین است که باوجود فاصله کم تا مرکز شهر، از کمترین امکانات شهری برخوردار است، به گونه ای که برخی از خیابان های آن هنوز جدول کشی و آسفالت نشده است و حتی  پایه برق برای آنها نصب نشده است.

 

 

ساکنین خیابان فرعی هفت "شهید نیک پی" منطقه شرف آباد یاسوج از وجود پایه برق در خیابان خود بی بهره اند به گونه ای که یکی از این ساکنین به خبرنگار ما گفته است: بیست خانوار در این خیابان زندگی می کنند همه آنها در خردادماه سال 1396 اقدام به تشکیل پرونده برای انشعات برق و نصب پایه برق کرده اند و اکنون پس از گذشت مدت ها این موضوع محقق نشده است.

 

 

این شهروند ساکن خیابان فرعی هفت شهید نیک پی شرف آباد به عدم آسفالت شدن خیابان خود اشاره کرد و گفت: نداشتن آسفالت باعث بروز مشکلاتی در تردد شده است و در فصل زمستان و روزهای بارانی معضلاتی را برای ساکنین به وجود آورده است.

 

 

شهروند ساکن منطقه شرف آباد افزود: پس از مراجعه فراوان به شرکت توزیع برق استان و شهرستان اینگونه جواب ما را دادند که باید پیمانکار برای نصب پایه برق مشخص شود و پیمانکار نیز گفته است به دلیل نوسانات بازار و قیمت کابل ها، کار نمی کند، اکنون ما مانده ایم و کوچه ای بدون پایه برق!

 

 

این شهروند عنوان کرد: ساکنان این خیابان به ناچار اقدام به سیم کشی سیار از روی  تنها پایه ای که در ورودی خیابان قرار دارد کرده اند که کاملا غیراستاندارد بوده و خطرات جانی بسیاری در پی خواهد داشت.

 

 

این پایگاه خبری طی تماسهای فراوان با مدیر شرکت توزیع برق استان و شهرستان بویراحمد موفق به مصاحبه با آنان در این خصوص نشده است.

 

تصاویری تکمیلی در زیر آمده است:

 

 

انتهای پیام/د

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.