گروه: اخبار استان خبر: 111471 / تاریخ انتشار : 1397/7/16 ساعت : 08:38
امام جمعه چرام:

عشایر و روستائیان محور توسعه و اقتصاد هستند

امام جمعه چرام، عنوان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران عشایر یکی از گروه‌ها و صنفهایی بوده که در این چهل سال همراه با انقلاب اسلامی بود و این نشانگر این است که عشایر ارق مذهبی دارد و انسان هایی هستند که با مسائل دینی و مسیر انقلاب همگام و همراه هستند که این یک امتیاز ویژه است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حجت الاسلام سید نورالله افشار  در همایش گرامیداشت روز ملی عشایر و روستا با بیان اینکه افتخاری که در خصوص عشایر داریم یک افتخار ویژه است، اظهار کرد: تا قبل از انقلاب اسلامی معمولا عشایر با رژیم شاهنشاهی درگیر بودند، بنابراین دولت شاهنشاهی به فکر فرو رفتند که عشایر را اسکان دهند اما یکی از علت‌های این اسکان به خاطر این بود که نمی‌توانستند عشایر را کنترل کنند نه اینکه به فکر خدمت باشند.

 
 
 امام جمعه چرام، عنوان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران عشایر یکی از گروه‌ها و صنفهایی بوده که در این چهل سال همراه با انقلاب اسلامی بود و این نشانگر این است که عشایر عِرق مذهبی دارد و انسان هایی هستند که با مسائل دینی و مسیر انقلاب همگام و همراه هستند که این یک امتیاز ویژه است.
 
 
 وی با بیان این مطلب که عشایر و روستا محور توسعه و اقتصاد هستند خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری چندین سال است که سال‌ها را حول مسائل اقتصادی نامگذاری می‌کنند یعنی ایشان به عنوان دیده بان انقلاب اسلامی در ده سال پیش امروز را می‌دیدند که دشمن در همه عرصه‌هایی که می‌خواهد به ما فشار بیاورد شکست خواهد خورد.
 
 
حجت الاسلام سید نورالله افشار بیان کرد: دشمن از طریق تهاجم و شبیخون فرهنگی وارد شد و امروز هم آخرین مطلب بحث اقتصادی است که می‌بینیم دشمن دیگر راهکاری ندارد که بخواهد فشار بیاورد و آخرین فشارهای دشمن است به تعبیر معظم له سیلی محکمی هم در مقوله اقتصاد خواهند خورد.
 
 
 امام جمعه چرام تصریح کرد: در بحث اقتصاد، نقطه مهم و اساسی و پایه ای است که ما بتوانیم توسعه و اقتصاد پویا و شکوفایی ایجاد کنیم، یکی از جاهای برجسته این توسعه روستا و عشایر است.
 
 
وی متذکر شد: در بحث روستاییان و عشایر ما به عنوان خادمان و مسؤولان باید امکاناتی که هست را برای عزیزان ببریم تا این مهاجرتی که در حال حاضر به شهرها صورت گرفته معکوس شود.
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.