گروه: اخبار استان خبر: 112688 / تاریخ انتشار : 1397/8/26 ساعت : 18:13

پاسخ به برخی شبهات آخرالزمانی در گفتگو با کارشناس مهدویت/چه کسانی همراه با امام زمان (عج) رَجعت می کنند؟

حجت الاسلام دهقاتی:با نگاه صرف به دعا در ظهور حضرت تاثیر چندانی وجود نخواهد داشت اما وقتی دعا در مرتبه عمل قرار گیرد سبب تحرک و رشد خواهد بود و در این شرایط زمینه سازی برای ظهور انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ جامعه بشری در شرایط امروز بیش از آنکه نیازمند رفاه و امکانات باشد به مسئله منجی و مصلح کل که بتواند امور بشری را در مسیر درست قرار دهد و عدالت و برابری را در همه دنیا گسترش دهد نیازمند است.

 

در تمام ادیان به  آخرین ذخیره خدا امام مهدی (عج) که امام حق و برگزیده خدا بوده و تمام دنیا را از عدل و برابری سرشار می کند اشاره شده است.

 

 امامت حضرت حجت (ع) سرآغاز نجات بشریت از بند جور و ستم مستکبران بوده که همه محبان و منتظران در انتظار چنین روزی با شناخت و عمل سعی بر زمینه سازی برای ظهور امام زمان (عج) دارند.

 

در همین رابطه با حجت الاسلام و المسلمین مرتضی دهقانی از کارشناسان مذهبی و فعال در سلسله مباحث مهدویت در رابطه با برخی از شبهات حوزه مهدویت گفتگویی صورت گرفت که در ادامه آمده است:

 

حجت الاسلام دهقانی در پاسخ به علل غیبت امام زمان (عج) گفت: یکی از دلایل غیبت امام (ع) در روایات،  اینست که اگر بین مردم حضور داشت احتمال شهادت ایشان قطعی بود، بنابراین امام در پرده غیبت است زیرا جان او توسط دشمنان ایشان تهدید می شود.

 

وی در رابطه با حکمت دعا برای ظهور امام زمان (عج) بیان کرد: با نگاه صرف به دعا در ظهور حضرت تاثیر چندانی  وجود نخواهد داشت اما وقتی دعا در مرتبه عمل قرار گیرد سبب تحرک و رشد خواهد بود و در این شرایط زمینه سازی برای ظهور انجام خواهد شد.

 

دهقانی افزود: دعا تاثیر عملیاتی دارد و شخصی که برای حضرت دعا می کند به فعالیت وادار می شود و نوعی زمینه سازی برای انقلاب امام زمان(عج) بوده و نهایتا قیام حضرت خواهد شد.

 

مرتضی دهقانی در رابطه با مسئله رجعت نیز گفت: در روایات و دعاها نظیر دعای عهد و  جامعه کبیره به رَجعَت اشاره شده است، به عنوان مثال در دعای جامعه کبیره به مسئله رجعت اهل بیت  مبنی بر این که رَجعت شما را تایید می کنم یا در آیات قران نظیر داستان حضرت عُزیر، که پیامبری از دنیا رفته است اما این پیامبر بازگشته  و زنده شده است که در این داستان به  بحث رجعت اشاره کرده است.

 

دهقانی در رابطه با بحث عقلی رجعت اشاره کرد: اگر کسانی آرزوی حضور در حکومت امام زمان (عج) را داشته باشند و بر فرض  مسئله غیبت هزاران سال طول بکشد و مرگ مشتاقان حکومت حضرت  فرا رسد باید زمانی وجود داشته باشد که حق و حقوق آنها برای بهره مندی از زمان  حکومت حضرت دچار اجحاف نشده باشد که این امر در رجعت رخ خواهد داد و آنها زنده می شوند تا در حکومت حضرت دوباره زندگی توام با لذتی داشته باشند.

 

دهقانی در رابطه با علائم ظهور اظهار کرد: دو نوع علائم در رابطه با ظهور وجود دارد که شامل علائم عمومی و علائم حتمی است، در علائم عمومی به پنجاه مورد اشاره شده است که به طور خلاصه می توان به زیاد شدن گناه شامل بی حیایی، بی عفتی، ربا، شباهت زن و مرد و تنها چیزی که از اسلام باقی می ماند فقط ظاهر این دین است که در این هم دوره وجود دارد.

 

وی در پایان گفت: علائم حتمی، علائمی هستند که به طور قطع حتما اتفاق خواهد افتاد که به صیحه آسمانی، ظهور سفیانی و قتل نفس زکیه می توان اشاره کرد و باید گفت با رخ دادن این علائم تا ظهور زمان زیادی نخواهد گذشت.

 

انتهای پیام/ 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.