گروه: اخبار استان خبر: 113087 / تاریخ انتشار : 1397/9/10 ساعت : 09:19
3هدیه مدیرکل کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد به عشایر بهمئی؛

احداث جاده ارتباطی منیزور به دلی خیارکار در دستور کار مدیرکل امور عشایر/استقلال اداره امور عشایر بهمئی/ اهدای 100 دستگاه پنل خورشیدی به عشایر بهمئی

اولین جلسهٔ شورای عشایر شهرستان بهمئی با حضور مدیر‌کل امور عشایر استان، فرماندار و اعضای شورای عشایر شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛ اولین نشست شورای عشایر بهمئی برای اولین بار در تاریخ شهرستان با حضور مدیر‌کل امور عشایر استان و اعضای شورای عشایر بهممئی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست از ارتقای نمایندگی امور عشایر شهرستان به اداره و استقلال چارت آن خبر داد.

مجید علی پور با تاکید بر لزوم تسهیل در ارتباط عشایر بهمئی به مناطق عشایری در کوه سیاه و سفید، افزود: آغاز مطالعات احداث جادهٔ اتصال مناطق عشایری منیزور به ریزک و اتصال آن دلی خیارکار در شهرستانهای بهمئی و لنده تا خرداد ماه سال آینده در دستور کار ماست.

  علی پورخاطرنشان کرد: اختصاص مبلغ ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات صندوق توسعه ملی در سال ۹۷ به عشایر بهمئی در راستای حمایت عشایر می باشد.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد در پایان سخنان خود، با اشاره به لزوم تکریم عشایر، گفت: با توجه به خشکسالی های اخیر، پیگیری  بخشودگی جرائم عشایر ناشی از تعرض عده ای محدودی از آنها به مراتع برای چرای دام در دستور ماست و از مسئولان شهرستان بهمئی توقع داریم به برکت اعیاد اخیر به خصوص میلاد پیامبر اکرم(ص)، این بخشودگی را اعمال کنند.

امام جمعه شهر لیکک در این نشست بر لزوم توجه ویژه به عشایر در زمینه های مختلف به خصوص آموزش های فرهنگی و توانمندسازی در راستای فرآوری محصولات لبنی تاکید کرد.

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی تصریح کرد:لازم است که عشایر را به عنوان ذخایر اصلی انقلاب در زمینه پزشکی، دامپزشکی و طب سنتی آموزش و خدمت دهی کنیم.

تصاویر بیشتر:
 


 

 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.