گروه: اخبار استان خبر: 116162 / تاریخ انتشار : 1397/12/14 ساعت : 12:34
در گفتگو با شهریار کریمی هنرمند محبوب استان مطرح شد؛

کلیپ های غیرمجاز و شومن ها اصالت زنان لر را زیر سوال برده اند/سوءاستفاده ارکسترها از موسیقی اصیل"ساز نغاره" کهگیلویه وبویراحمدی

شهریارکریمی گفت: متأسفانه اصالت زنان ما را هم زیر سوال برده اند، زنان ما کجا می آیند عشق وعاشقی خود را به تصویر بکشند؟ آمدند یک آهنگی ساختند و یک زن گاهاً غیر بومی را هم با آن نمایش می دهند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ شهریار کریمی در خصوص موسقی اصیل لری کهگیلویه وبویراحمدی گفت: در منطقه ما هیچ وقت موسیقی حامی نداشته است در ابتدا حامی و مخاطبی نداشته که بیاید در کشور این را تشویق کند، متاسفانه هیچ وقت هدف موسیقی فولکلوریک استان ما نبوده است حتی برخی از هم وطنان ما که تهران هستند اگر یک همایش برگزار شود از لرستان ویا چهارمحال وبختیاری موزیسین می برند.

 

 

 

به دلیل اینکه هیچ تعصب خاصی بر موسقی استان کهگیلویه وبویراحمد ندارند وآن ها آگاه نیستند که ما می توانیم بهتر از چهارمحال بختیاری ولرستان کار انجام دهیم این خود را باور نداشتن ها سبب شده که موسیقی دانان ما هیچ حمایتی نداشته باشند و موسیقی دانان هم لنگ لنگان باهزار مشکل موسیقی را به جلو ببرد.

 

 

متأسفانه یک دست هم صدا ندارد تا مسئولین از موسیقی دانان حمایت نکنند هیچ کسی هم موسیقی نوازان ما را نمی شناسد و موسیقی ما در کشور معرفی نمی شود.

 

 

وقتی ما می گوییم "لر" می گویند بختیاری می خوانید؟ اصلا نمی گویند کهگیلویه وبویراحمدی می خوانید و این معضل هم به دلیل این است که کسی از موسیقی ما حمایت نمی کند تا شناخته شود به ویژه مسئولین ما.

 

 

این خواننده و هنرمند اصیل کهگیلویه وبویراحمد در خصوص ویدئوکلیپ هایی که به صورت غیرمجاز منشتر شده و اصالت زنان لر به زیرسوال می برند گفت: در حال حاضر با ساخت کلیپ های غیر اصیل هویت ما را زیر سوال برده اند، متأسفانه ارکسترها آمدند از فضای موسیقی اصیل ما که ساز نغاره است سوءاستفاده کرده اند و بعد از آن خانواده ها ومردم ما می آیند برای چند شب 15 میلیون می دهند به یک ارکستر که بیاید و شعر های سخیفی بخواند.

 

 

این شومن ها و ارکسترها بدنه موسیقی ما را نابود کرده اند و مردم هم هزینه ای هنگفتی به آن ها می دهند.

 

 

این موضوع از مردم و فرهنگ مردم ما شروع شده است، متأسفانه حوزه زنان ما را هم زیر سوال برده اند، زنان ما کجا می آیند عشق وعاشقی خود را به تصویر می کشند؟ آمدند یک آهنگی ساختند و و یک زن گاهاً غیر بومی را هم با آن نمایش می دهند که {ببخشید} در حال اجرای حرکات موزون و رقص هستند و تصویر را بر روی صورت او زوم می کنند که من معتقدم این کاری بسیار زشت است و اصالت ما و زنان ما را زیر سوال می برند، هیچ کس هم جلوی آن ها را نمی گیرد. آیا این موسقی اصیل و فرهنگ غنی لر کهگیلویه وبویراحمدی است؟

 

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.