گروه: اخبار استان خبر: 116241 / تاریخ انتشار : 1397/12/11 ساعت : 13:38
مسئول بسیج دانشجویی استان:

راهیان نور پل مستحکم و دقیقی است که نسل ها را به هویت انقلابی متصل می کند

مهدوی: هیچ مکتوبه ای نمی تواند مثال راهیان نور به نسل های جوان ما بگوید که نسل های انقلابی شما در ۸سال جنگ تمام عیار با چه کیفیتی و چگونه در مقابل خصم استخوان هایشان خرد شد و چگونه به خاک و خون افتادند تا امروز در آسایش و آرامش زندگی کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس جلسه توجیهی خادمین و دست اندر کاران کاروان راهیان نور دانشجویی دانشگاه های استان کهگیلویه و بویراحمد روز گذشته با حضور مسئول بسیج دانشجویی، حجت الاسلام شریفی نژاد مسئول حوزه نمایندگی این سازمان و خادمین کاروان ها برگزار شد.
 

مسئول بسیج دانشجویی ضمن عرض خداقوت و دست مریزاد به خادمین و کسانی که در دو ماه اخیر، روزانه در تلاش بودند که اردوی امسال با شرایط و امکانات بهتری برگزار شود گفت: اگر راهیان نور نبود امروز دفاع مقدس  بعد از سه دهه هنوز سکه رایج جامعه نبود .


شهرام مهدوی مطلق بیان کرد: به تعبیر شهید خرازی، مطبوعات جنگ را درشت می نویسند ولی درست نمی نویسند و لذا اگر راهیان نور نبود قطعا جنگ ممکن بود درشت نوشته می شد اما در درست نوشتن و بیان کردن آن مسئله بوده است ؛ درنظام دینی و تجربه تاریخ اسلام بهترین نقل ها،نقل سینه به سینه است : اکنون گزاره های متعدد دفاع مقدس قبل از آنکه در کتب محفوظ باشد در سینه هامحفوظ هست .  راهیان نور بود و هست که  الگوی دفاع مقدس و حماسه های رزمندگان اسلام را عینا وسینه به سینه به نسل های بعد منتقل می کند . یکی از جنبه های فن‌آورانه راهیان نور ،استخراج منابع و مبانی اندیشه ای در ۸سال دفاع مقدس و عملیات های جنگ تحمیلی  و تبیین آنهاست.


مهدوی تصریح کرد: مقام معظم رهبری راهیان نور را یک فناوری دانستند ؛ در اردوهای راهیان نور دانشجویی باید مصداق این فناوری به کمک دانشجویان  خادم راهیان نور و زائران شهدا ابزار کشف گنج های نهفته در جنگ باشد و در اردوی راهیان نور باید بیشترین استفاده از فناوری راهیان نور شود .


وی بیان کرد: یکی دیگر از  جنبه های فن‌آورانه راهیان نور دانشجویی، فرصت مناسب کادرسازی و تمرین مسئولیت در شرایط متفاوت است، تمام تلاش دشمن پس از شکست در جنگ ۸ساله، فراموشی و به تاریخ سپاری ۸سال دفاع مقدس ما بود که همین فناوری راهیان نور بود که مانع فراموشی دفاع مقدس و ارزش های آن شد .


مهدوی ادامه داد: جنبه دیگر فناوری راهیان نور ،عمق بخشی فرهنگ ایثار در دل میلیون ها خانواده ایرانی و حتی غیر ایرانی است که بوسیله راهیان نور انجام شد .خادمان و دست اندرکاران راهیان نور دانشجویی باید فراتر از صرف حضور و جنبه های شخصی و خودسازی آن، خود نمونه الگو و سبک زندگی و مدیر و فرمانده شاخص و تراز انقلاب باشند و به نوعی در عمل و بیان ، راوی انقلاب و دفاع مقدس هم باشند.


وی گفت: خادمی زائران شهدا ،کم تر از فرماندهی و خادمی فرماندهان جوان دوران دفاع مقدس نیست، کاری که راهیان نور و راویان و خادمان این حرکت فرهنگی در انتقال ارزش های دفاع مقدس به بطن جامعه و نسل های بعدی داشتند و دارند؛ از عهده هیچ مکتبی و مکتوبه بر نمی آید، دفاع مقدس بخش مهمی از زندگی انقلابی ماست و راهیان نور پل مستحکم و دقیقی است که نسل ها را یکی پس از دیگری به این هویت انقلابی متصل می کندوباعث هویت بخشی به نسل ها می شود.

 

مسئول بسیج دانشجویی استان تأکید کرد: هیچ مکتوبه ای نمی تواند مثال راهیان نور به نسل های جوان ما بگوید  که نسل های انقلابی شما در ۸سال جنگ تمام عیار با چه کیفیتی و چگونه در مقابل خصم استخوان هایشان خرد شد و چگونه به خاک و خون افتادند تا امروز در آسایش و آرامش زندگی کنیم، راهیان نور صدقه جاریه و از برکات شهداست که به ما ارزانی شده است و باید قدر دان باشیم.


مهدوی در پایان گفت: اقتباس روحیه جهادی و فرهنگ ایثارگری از دیگر جنبه های فناوری راهیان نور است. راهیان نور فرصت بسیار مناسبی برای کادرسازی و نقش آفرینی و تمرین مسئولیت پذیری برای  بسیج دانشجویی دانشگاه هاست، خادمی راهیان نور دانشجویی یکی از جلوه های زیبای عاشقی  و خودسازی معنوی و بازگشت به خویشتن خویش است

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.