گروه: اخبار استان خبر: 117242 / تاریخ انتشار : 1398/1/11 ساعت : 18:48
در بارندگی های چند روز گذشته صورت گرفته است:

خسارت سنگین سیل به 50 منطقه عشایری بهمئی/تلفات101راسی دام عشایر /درخواست اعزام بالگرد امدادی به مناطق عشایری صعب العبور

رئیس اداره امور عشایر بهمئی با اشاره به خسارت سنگین سیل به عشایر شهرستان، از آمادگی کامل برای بازسازی و مقابله با سیل در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛رئیس اداره امور عشایر بهمئی عصر امروز با اشاره به خسارت سنگین سیل به عشایر شهرستان، از آمادگی کامل برای بازسازی و مقابله با سیل در روزهای آینده خبر داد.

 

اکبریان تصریح کرد:در مجموع 96 منطقه عشایری در شهرستان بهمئی وجود دارد که 50 منطقه در سیل نوروز امسال دچار خسارت جدی به خصوص در حوزه راه های ارتباطی و سرپناه شدند.

 

وی افزود:بیشتر خسارت ها در حوزه راه های ارتباطی و منابع ذخیره آب عشایر بود.

 

رئیس اداره امور عشایر بهمئی خاطرنشان کرد: پنج منبع بتنی ذخیره آب شرب عشایر شهرستان در مناطق عشایری خاله زار، آب رزگه، آب گردو،تنگ ماغر و پشتکوه ملاطهماسب آسیب جدی دیدند.

 

اکبریان افزود: بر اساس گزارش های رسیده از طرف مردم تاکنون 101 راس دام عشایری بر اثر سیل در شهرستان بهمئی تلف شد.

 

رئیس اداره امور عشایر بهمئی ادامه داد: سرپناه بیشتر عشایر ما از بین رفت که در این راستا به مقدار لازم پلاستیک، نان خشک و خرما بین خانوارهای عشایری شهرستان توزیع شد.

 

وی با تقدیر از همکاری اداره هلال احمر شهرستان در زمینه تامین بسته های حمایتی برای عشایر، گفت:در تلاشیم تا ملزومات بیشتری برای خدمت رسانی به عشایر تهیه و بین آنها توزیع کنیم.

 

اکبریان تصریح کرد: از ابتدای نوروز تاکنون همه نیروهای ما برای مقابله با سیل و عواقب ناشی از آن، در آماده باش کامل هستند.

 

وی گفت:در کنار یک دستگاه لودر اداره، یک دستگاه لودر دیگر هم اجاره کردیم تا برای بازگشایی راه های ارتباطی عشایر در سریع ترین زمان ممکن به مناطق عشایری شهرستان اعزام شوند.

 

رئیس اداره امور عشایر بهمئی تصریح کرد:با توجه به صعب العبور بودن و نبود راه ارتباطی، درخواست یک دستگاه بالگرد برای خدمت رسانی به ساکنین مناطق عشایری بهمئی در چَهچُل،چَهتون، بَره پندار،پهنُوک، قلعه نجف،موری زا،دلی چاه زالو و دلی چمن در مواقع اضطراری دادیم تا عشایر این مناطق در شرایط حساس تنها نباشند.

 

اکبریان در پایان گفت:هشدارهای احتمال وقوع سیل در روزهای آینده را از طریق ارسال به عشایر دادیم و در این راستا از تمامی عشایر شهرستان خواستیم تا نیمه دوم فروردین از کوچ بهاره خودداری کنند.

 

انتهای پیام/ 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.