گروه: اخبار استان خبر: 117385 / تاریخ انتشار : 1398/1/18 ساعت : 11:06

تلنگری به فرماندار چرام؛گزینش اصحاب رسانه در فرمانداری شهرستان

این روزها در فضای رسانه ای شهرستان چرام، بحث انتخاب گزینشی خبرنگاران برای حضور در برخی جلسات و دیدارهای فرمانداری مطرح هست و اینطور برداشت میشود که رسانه های همسو با دولت در جلسات نسبت به خبرنگاران مستقل و همچنین منتقدان گزینش میشوند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس محمد حسینی- امروزه حوزه اطلاع رسانی در بخش های مختلف باعث دسترسی سریعتر افراد و مخاطبان به اخبار و رویدادهای جدید می شود.

 

دسترسی به اطلاعات و اخبار یک حق مسلم از حقوق اساسی افراد در جامعه محسوب می شود و شهروندان حق دارند که  به اخبار و اطلاعات داخلی و خارجی دسترسی داشته باشند و محدود کردن این حق به معنی محروم کردن شهروندان از اطلاعات و معلومات است.

 

از طرفی رسانه ها نیز می‌توانند برای تبلیغ و اطلاع رسانی خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قدم برداشته و خدماتی که در جامعه صورت می گیرد را اطلاع رسانی کنند.

 

اما مهم ترین رسالت رسانه‌های همگانی و مطبوعات آگاهی دادن و اطلاع رسانی به شهروندان، در ابعاد مختلف اداری، قضایی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و امثال آنها در جامعه است.
 

این مورد هم فراموش نمیشود که متأسفانه بعضی از رسانه‌ها به جای اهمیت دادن به وحدت و همدلی مردم و فراهم کردن زمینه اتحاد و برادری و حاکم کردن فرهنگ و روحیه تحمل پذیری میان مردم این سرزمین،  بر جنبه ها و مسائل اختلافی تاکید داشته  و مدام اختلافات جناحی، قومی، نژادی، مذهبی و امثال آنها را برجسته می کنند.

 

درحالی که همه می دانیم طرح و نشر این گونه مسائل اختلاف برانگیز به نفع هیچ  کس نیست  و جز تباهی و گمراهی نتیجه ای به دنبال نخواهد داشت؛
 

اما این روزها در فضای رسانه ای شهرستان چرام، بحث انتخاب گزینشی خبرنگاران برای حضور در برخی جلسات و دیدارهای فرمانداری مطرح است و اینطور برداشت میشود که رسانه های همسو با دولت در جلسات نسبت به خبرنگاران حامی مردم و مستقل و همچنین منتقدان مشکلات و برخی عملکردهای ضعیف گزینش میشوند.

 

این مطلب در ذهن مخاطبان ایجاد میشود که دلیل انتخاب گزینشی  ترس از افشای نقاط ضعف و  پاسخگویی در برابر سوالات چالشی است.

 

حا مگر غیر از این است که توسعه رسانه های ارتباط جمعی در کهگیلویه و بویراحمد موجب پیشرفت در سایر عرصه ها میشود و نقدهای منصفانه و نه مغرضانه، زمینه تحول اساسی برای شکوفایی ظرفیت ها را فراهم خواهد کرد.

 

همچنین ظرفیت ها و توانمندی های کهگیلویه و بویراحمد و شهرستانها باید از سوی خبرنگاران به تمام نقاط کشور معرفی و شناسانده شود تا روند توسعه و پیشرفت در این استان بیش از پیش گسترش یابد.

 

 حال از مسئولان ارشد شهرستان چرام انتظار می رود که چنین وضعیتی را سامان داده تا هم خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران انتشار و هم نقاط ضعف افراد مسئول گوشزد شده و منتشر شوند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.