گروه: اخبار استان خبر: 118254 / تاریخ انتشار : 1398/2/10 ساعت : 11:19
حایت تلخ این روزهای جوانان:

جای خالی " نشاط و شادی" برای جوانان در کهگیلویه وبویراحمد

انسان بدون نشاط و شادابی پژمرده و بی روح می شود و اگر در جامعه ای این فضا حاکم شود، بر بسیاری از جنبه های زندگی اعم از کار، رقابت، تحرک، نوآوری، خلاقیت، رفتار خوب و... تاثیر می گذارد و آنها را به ضد او تبدیل و سم نا امیدی را پخش می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از چرام: کهگیلویه وبویراحمد از جمله استان هایی است که قطار توسعه آن به کندی حرکت میکند و همین باعث شده است که در برخی از جنبه ها از بقیه شهر ها و استان ها عقب بماند.

 

انسان بدون نشاط و شادابی پژمرده و بی روح می شود و اگر در جامعه ای این فضا حاکم شود، بر بسیاری از جنبه های زندگی اعم از کار، رقابت، تحرک، نوآوری، خلاقیت، رفتار خوب و... تاثیر می گذارد و آنها را به ضد او تبدیل  و سم نا امیدی را پخش می کند.

 

یاسوج به نظر تنها مرکز استانی است که از داشتن سینما محروم است و یکی از جنبه های تفریح سالم را از جوانان خود بی نصیب کرده است. از طرفی ورزشگاه تختی یاسوج هم که اردیبهشت ۹۴ افتتاح شد بلا استفاده در گوشه ی شهر باقی مانده است و هر از چندگاهی خبرهایی از خرابی و فرسودگی وسایل آن به گوش می رسد.

 

در اینجا لازم است که از مسئولان پرسید کل هدف شما از هزینه برای احداث چنین ورزشگاهی چه چیزی بوده است؟ اگر ورزش پس چرا الان ۴ سال است که در رکود بسر میبرد؟

 

نبود تئاتر قوی و حمایت از هنرمندان و تبلیغات این بخش نیز از دیگر نقطه هایی است که مغفول مانده است و کاری برای همه گیر کردن هنر تئاتر و سینما و مردمی کردن آن از سوی مسئولین مشاهده نمی شود. گویا روح مسئولان استان هم در سایه نبود نشاط و شادی به خمودی و روزمرگی رسیده است.

 

احداث پارک ها گرچه گام خوبی برای جبران ذره ای از این ضعف ها بوده است ولی قلیان  و... به این محیط ها باعث شده است که ماهیت اصلی خود را از دست دهد.

 

اعتیاد، خودکشی، درگیری، جامعه عصبی، جرم و... از آسیب های اجتماعی هستند که در سایه نبود شادی و نشاط روز به روز بیشتر گسترش می یابد.

 

در پایان می توان گفت فضاهایی که جوانان این استان از فصل زیبای جوانی خود در این محیط ها استفاده کنند به تعداد محدودی ختم می شود که نیاز است مسئولان نسبت به تغییر رویکرد و توجه بیشتر به این مسئله عزم جدی بخرج دهند.

 

گزارش:م.نجفی

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.