گروه: اخبار استان خبر: 118262 / تاریخ انتشار : 1398/2/10 ساعت : 15:05
رئیس جهاد کشاورزی چرام مطرح کرد؛

پیش بینی برداشت ۱۸ هزار تن گندم در چرام/۵۵۰ هزار هکتار از مزارع شهرستان چرام زیر کشت گندم است+جزئیات

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان چرام گفت: در سال زراعی جاری در شهرستان چرام ۵۵۰ هزار هکتار مزارع گندم به صورت دیم و یک هزار و ۷۰۰ هکتار به صورت آبی کشت شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از  چرام،رئیس جهاد کشاورزی شهرستان چرام در جمع خبرنگاران گفت:در سالزراعی جاری در شهرستان چرام ۵۵۰ هزار هکتار مزارع گندم به صورت دیم و یک هزار و ۷۰۰ هکتار به صورت آبی کشت شد.

 

 

آیت صفر پور  با اشاره به کیفیت خوب محصولات کشاورزی و افزایش تولید این محصولات افزود: تعاون روستایی و اداره غله نسبت به آماده سازی انبار‌ها و تمهیدات لازم برای تسریع در خرید و فروش گندم از کشاورزان اقدامات لازم را انجام داده است.

 

 

وی با بیان اینکه، در سال جاری هر کیلوگرم گندم معمولی به مبلغ ۱ هزار و ۷۷۰ تومان و قیمت گندم با کیفیت ۱ هزار و ۸۷۰ تومان خریداری می‌شود تا علاوه بر حمایت از کشاورزان، دست واسطه ها و افراد سودجو نیز در این زمینه قطع شود، گفت: تلاش می‌شود با هماهنگی‌های لازم بین مراکز خرید و بانک عامل، رضایت کشاورزان فراهم شود.

 

 

صفر پور با بیان اینکه ۴۱ دستگاه کمباین برای برداشت محصولات در مزارع شهرستان چرام در نظر گرفته شده، ادامه داد: یک مرکز خرید به  ظرفیت ۵ هزار تن آماده دریافت گندم و جو مازاد بر مصرف کشاورزان است.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.