گروه: اخبار استان خبر: 118308 / تاریخ انتشار : 1398/2/14 ساعت : 12:58
حجت الاسلام فرهمند:

ضرورت توجه به امر به معروف و نهی از منکر در ماه مبارک رمضان/برپایی محافل انس با قرآن در ماه رمضان در چرام

حجت الاسلام فرهمند در گفت وگو با این پایگاه خبری گفت: آمرزش گناهان انسان، بهترین دستاورد و هدیه ماه مبارک رمضان است که خداوند متعال در حق مسلمانان عطا فرموده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از چرام،حجت الاسلام فرهمند در گفت وگو با این پایگاه خبری گفت: آمرزش گناهان انسان، بهترین دستاورد و هدیه ماه مبارک رمضان است که خداوند متعال در حق مسلمانان عطا فرموده است. 

 

وی با اشاره به اینکه خداوند متعال از میان ماه های سال فقط نام ماه مبارک رمضان را در قرآن کریم ذکر کرده است و نزول قرآن را نیز در این ماه قرار داده است،بیان کرد: مسلمانان با بهره گیری از دستورات دین و قرآن در این ماه پر برکت می توانند سعادتمند دنیا و آخرت را کسب کنند. 

 

 

امام جمعه موقت چرام ضمن توصیه به تقوا و دوری از گناهان، تقوای الهی را از جمله اهداف روزه داری در ماه مبارک رمضان بر شمرد و اظهار کرد: ملت مسلمان ایران، در این ماه، تقوا را در رفتار، گفتار، احساسات و اندیشه های خود حاکم گرداند و به کمال انسانی نزدیکتر شود. 
 

 

حجت الاسلام فرهمند با اشاره به حدیثی از پیامبر (ص) در مورد اجر و پاداش شب زنده داری در ماه رمضان گفت: پیامبر (ص) در این مورد فرموده است که ˈهر کسی در ماه مبارک رمضان روزه بگیرد و شب های آن را به شب زنده داری و عبادت خدا سپری کند حق تعالی از گناهان گذشته اش صرف نظر می کند.

 

وی به  امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت:  امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک فریضه دینی در ماه مبارک رمضان بر همه مسلمانان لازم است.
 

این مسئول،با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان بیان کرد: این ماه، ماه بندگی خداوند متعال است که سفره رحمت الهی برای بندگان فراهم و درهای بهشت بر روی بندگان باز شده که باید از این فرصت استفاده و بیشتر استغفار کنیم تا مورد رحمت خداوند قرار بگیریم و از معصیت ها دوری کنیم.

 

حجت الاسلام فرهمند گفت: در آموزه های اسلامی، توصیه های زیادی برای قرائت قرآن شده چراکه این امر فاصله ای بین بندگان و عذاب الهی دوزخ است.

 

وی توصیه به برپایی محافل انس با قرآن را از مهمترین ویزگی های این ماه برشمرد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.