گروه: اخبار استان خبر: 120305 / تاریخ انتشار : 1398/3/9 ساعت : 19:01
خطر بیخ گوش اسرائیل؛

بررسی شکست های پی در پی رژیم صهیونیستی از جبهه مقاومت/از شکست مفتضحانه در نبرد 33 روزه با حزب الله تا عبور موشک های فلسطینی از گنبد آهنین+تصاویر

پرتاب‌های موشک‌های با فناوری ایرانی از سرزمین‌های فلسطینی بیان گر آن است که این تنها جمهوری اسلامی است که قدرت دفاعی فلسطینی‌ها را در برابر مجهزترین ارتش خاورمیانه تقویت می‌کند. چنین اتفاقی به مفهوم یک نوع بازدارندگی در خاورمیانه تلقی می‌شود که اسرائیل را از هر نوع تصمیم به جنگ جدید دچار ابهام می‌سازد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آنچه را کشورهای عربی نتوانستند محقق کنند و درکسب آن شکست خوردند، قدرت مقاومت فلسطین و لبنان توانست در سالیان پیاپی در رویارویی با اشغالگران اسرائیلی با تکیه بر امکانات محدود خود در مقایسه با امکانات و توانمندیهای نظامی اشغالگران این موفقیتها را کسب کند.

 

ایستادگی مقاومت در جنگ 33 روزه علیه لبنان و تجاوز 51 روز درنوار غزه، ارزیابی های دشمن صهیونیستی را بر هم زد و اصل جنگ سریع و ضربتی را هم با شکست روبرو کرد.

 

در جنگ 33 روزه که آرمان محور مقاومت و جنبش حزب الله بود تو دهنی سختی بر رژیم اشغالگر صیهیونیستی وارد آمد و این مقاومت ها اعاده ی حیثیت جهان اسلام در مقابل زیاده خواهی های و موجب ترک برداشتن ویترین شکست ناپذیری اشغالگران قدس شد.

 

هنوز حزب الله به قدرت لازم دست نیافته‌بود و در آن زمان هم قدرت منطقه ای ما به اوج خود رسیده بود که رسیدیم به جنگ ۳۳ روزه ۲۰۰۶ که حزب الله به توازن قوای نسبی دست‌پیدا کرد و در آن جنگ ، چهارمین ارتش زرهی جهان با تانک های مرکاوایش را زمین گیر کرد.

در این نبردچریک های حزب الله توانستند که تانک های مرکاوا را از زیر تانک منفجر و نابود کنند ، می دانیم که مرکاوا پیشرفته ترین تانک دنیا تا آن تاریخ بود که از سمت بدنه با تجهیزات ضد زره مانند آرپی جی ۷ و ۹ و موشک تاو قابل تخریب نبود اما حزب الله این تانک های فوق پیشرفته را از زیر تانک هدف گرفتند وبه داستان شکست ناپذیری مرکاوا پایان دادند.

 

 بعداز ۳۳ روز جنگ ، پرچم سفید از سوی اسرائیل برای نخستین بار بلند شد، آنهم بعداز ۶۰ سال پیروزی پی در پی در مقابل اعراب و از آن تاریخ پیروزی های اعجاب آور و متوالی حزب الله و حماس آغاز شد و تاکنون جنگ های ۳۳ روزه ، ۲۲ روزه ، ۵۲ روزه ، ۷ روزه و ۲ روزه هم با پیروزی مقاومت پیش رفته است.

 

الان هم مقاومت‌ از حیث توان‌موشکی بخصوص‌موشک های کوتاه برد و میان‌برد از رژیم صهیونیستی اسرائیل هم جلوتر زده است و  مشاهده می کنید که در یک روز ۵۸۰ فروند موشک به سوی اسرائیل شلیک می شود که ۳۹۰ فروندش از گنبد آهنین رد شده و به حیفا و تل آویو برخورد می کند.

 

امروز مقاومت نه تنها آبروی تانک مرکاوا رادر دنیا برده بلکه حیثیتی برای گنبد آهنین‌ و گران قیمت رژیم صهیونیستی هم نگذاشته است و شما ادعای نابودی اسرائیل تا ۲۵ سال آینده را شوخی نگیرید گرچه این حرف در اسرائیل و آمریکا‌ کاملا جدی گرفته می شود و نبرد مقاومت و رژیم صهیونیستی دیگر آن نبرد یکطرفه چندین سال پیش نیست.

مشاهده می کنید که آخرین درگیری که فقط موشکی بوده ۲ روز طول بیشتر طول  نکشید و در سوریه قواه الوطنیه تشکیل شده که همان بسیج مردمی است و قدرتی مثل سپاه پاسداران و بسیجیان ایران را پیدا کرده اند و هم اینک داعش و اسرائیل فقط در محورهایی که مطلع بشوند که ایرانی ها مقابل شان قرار دارد پس نمی کشند،بلکه وقتی بفهمند بسیج سوریه در محور روبرو قراردارد نیز احتیاط می کنند و امروز درگیری سنگ با تانک به موشک با موشک مبدل شده واین یعنی پایان رژیم جعلی اسرائیل.

 

اسرائیل در نبرد هشت روزه غزه نیز همانند جنگ‌های پیشین نیروهای ذخیرة خود را فراخواند و بارها حرف از جنگ زمینی زد ولی جرأت نکرد تا یک عملیات زمینی را علیه نوار غزه آغاز کند زیرا آن را ناموفق ارزیابی می‌کرد، بنابراین جنگ غزه حدود یک سوم مدت زمان قبلی بیشتر طول نکشید. از سوی دیگر در این جنگ گروه‌های مقاومت فلسطینی توانستند راکت‌ها و موشک‌های بیشتری با برد بلندتری به سوی سرزمین‌های اشغالی پرتاب کنند و اسرائیل نتوانست با بکارگیری سامانه‌های گنبد آهنین و سپر موشکی خود از اصابت آنها به طور کامل جلوگیری کند.

 

اسرائیل می‌گوید از حدود 1500 راکت پرتابی به سوی سرزمین‌های اشغالی کمتر از 500 تای آنها را مورد هدف قرار داده است و این به معنای اصابت حدود 1000 راکت به مناطق تحت کنترل اسرائیل است. جالب‌تر آن بود که مناطقی همچون تل آویو که تا کنون در هر جنگی از آتش مقاومت مصون باقی مانده بود نیز در معرض پرتاب موشک‌های دوربرد قرار گرفت و تا روز آخر نیز اسرائیل نتوانست مراکز پرتاب این موشک‌ها را از بین ببرد.

پرتاب‌های موشک‌های با فناوری ایرانی از سرزمین‌های فلسطینی بیان گر آن است که این تنها جمهوری اسلامی است که قدرت دفاعی فلسطینی‌ها را در برابر مجهزترین ارتش خاورمیانه تقویت می‌کند. چنین اتفاقی به مفهوم یک نوع بازدارندگی در خاورمیانه تلقی می‌شود که اسرائیل را از هر نوع تصمیم به جنگ جدید دچار ابهام می‌سازد.

 

شکست اسرائیل در جنگ 8 روزه قدرت عمل نظامی صهیونیست‌ها را برای جنگ‌های آینده محدود ساخته است و مشخص شده است که اسرائیل نه تنها باید شعار از "نیل تا فرات" را به طور کامل فراموش کند بلکه باید به واقعیت قدرت یافتن فلسطینی‌ها و لبنانی‌ها در سایة حمایت انقلاب اسلامی ایران از آنها گردن نهد و همانطور که حزب الله، سرزمین‌های لبنان را از دست اشغالگران آزاد کرد اسرائیل باید منتظر آزادی سرزمین‌های فلسطینی هم در آینده‌ای نه چندان دور باشد. ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم.

 

قرارگرفتن تمام مساحت سرزمین‌های اشغالی در زیر برد موشک‌های مقاومت در جریان نبرد‌های ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ و ۵۱ روزه سال ۲۰۱۴، سران رژیم صهیونیستی را برای استقرار سپر‌های موشکی فوق مدرن به تکاپو انداخت، اما این امر نیز نتوانست پوششی برای فقدان عمق استراتژیک صهیونیست‌ها باشد؛ به طوری که در جریان نبرد غزه علاوه بر تل‌آویو و حیفا، مناطق دیگری از سرزمین‌های اشغالی همچون "قدس‌غربی"، "بیت شمیس"، "گوش دان"، "رعناتا"، "کفار سابا" و "زخرون یعکوف" که در فاصله ۷۰ کیلومتری تا ۱۲۰ کیلومتری از غزه قرار دارند، مورد اصابت موشک‌های مقاومت قرار گرفتند.

فقدان عمق استراتژیک رژیم صهیونیستی/ تمام مساحت سرزمین‌های اشغالی در زیر برد موشک‌های مقاومت

طبق اعلام منابع رسمی،۸۰ تا ۹۰ درصد از ساکنان سرزمین‌های اشغالی در منطقه‌ای به مساحت ۱۲۰ کیلومتری از سواحل حیفا و اشدود ساکن هستند؛ مناطقی که در جریان نبرد‌های ۳۳ روزه و ۵۱ روزه زهر موشک‌های مقاومت را که پاسخی به کودک‌کشی‌های صهیونیست‌ها بود چشیدند؛ و این امر یک تهدید امنیتی واقعی برای رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود.

مشاهده بُرد موشک‌های مقاومت در جریان نبرد‌های سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴، سران و تصمیم‌گیران صهیونیست را به این نتیجه رساند که دیگر نباید به فکر راه اندازی جنگ فراگیر باشند؛ در واقع صهیونیست‌ها که سال‌ها با حربه زرادخانه‌های اتمی، برای خود هیمنه‌ای پوشالی و قدرتی بازدارنده ترسیم کرده بودند در جریان دو جنگ فوق الذکر عمق استراتژیک خود را نفوذپذیر دیدند و همه مساحت سرزمین‌های تحت اشغالشان تحت بُرد موشک‌های مقاومت قرار گرفت.

فقدان عمق استراتژیک رژیم صهیونیستی/ تمام مساحت سرزمین‌های اشغالی در زیر برد موشک‌های مقاومت

 

۲۰ آبان ۹۷، عناصر متجاوز رژیم صهیونیستی با یورش به شرق خان یونس واقع در جنوب نوار غزه، ۷ فلسطینی را به شهادت رساندند. البته این تجاوز صهیونیست‌ها، با هوشیاری نیرو‌های حافظ مردم فلسطین در گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی حماس، به طور کامل عملیاتی نشد و در جریان آن، یک افسر ارتش متجاوز رژیم صهیونیستی نیز به هلاکت رسید.

«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ وقت رژیم صهیونیستی، در واکنش به کشته شدن این افسر صهیونیست، ضمن اذعان به شکست عملیات سری صهیونیست‌ها، گفت: یکی از مهم‌ترین نیرو‌های خود را از دست دادیم.

ارتش رژیم صهیونیستی نیز رسما اعلام کرد که افسر کشته شده در درگیری مسلحانه با مقاومت فلسطین در شرق خان یونس، فرمانده یکی از گردان‌های کماندویی ویژه ارتش بوده است.

 

اما این عملیات تجاوزکارانه صهیونیست‌ها، با سکوت نیرو‌های مقاومت فلسطینی همراه نبود بلکه به فاصله تنها چند ساعت پس از آن، خبر حملات موشکی تلافی‌جویانه گروه‌های مقاومت فلسطین به مواضع اشغالگران صهیونیستی در مناطق همجوار غزه، مخابره شد.

وقتی تعداد موشک‌های حماس که به قلب اراضی اشغالی فرود آمد به عدد ۴۷۰ رسید و ناتوانی سامانه گنبد آهنین در دفع این موشک‌ها، عیان شد، نتانیاهو نخست‌وزیر کودک‌کش رژیم صهیونیستی، از ترس حملات بیشتر حماس، اعلام آتش‌بس کرد؛ همین امر باعث شد، «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ کابینه ائتلافی نتانیاهو استعفا دهد و دولت وی را با خطر سقوط و فروپاشی مواجه کند.

 

وقایع اخیر ثابت کرد که گفتمان مقاومت نهادینه شده در میان مردم جوامع اسلامی، رمز پیروزی بر رژیم غاصب صهیونیستی است. گفتمانی که برتری‌اش نسبت به رهیافت‌هایی چون قومیت‌گرایی و تقلیل مسئله فلسطین به موضوعی عربی و همچنین موضع سازش و مذاکره با جلادی به نام صهیونیست‌ها، آشکار شده است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.