گروه: اخبار استان خبر: 135897 / تاریخ انتشار : 1398/5/31 ساعت : 11:06
طی آئینی

رئیس هیئت اندیشه‌ورز بسیج کارگران و کارخانجات استان معرفی شد/بکارگیری فله ای 400نفر در بیمارستان شهیدجلیل یاسوج و واکنش سردار خرم دل+تصاویر

فرمانده سپاه فتح بیان کرد: این واقعاً جای تأسف است که گل در گلخانه‌های استان تولید شود و بعد آن را به تهران بفرستند تا توزیع شود که در واقع می‌توانستیم با یک اندیشه ورزی این مشکلات را مرتفع کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز آئین معارفه رئیس هیئت اندیشه ورز بسیج کارگری و کارخانجات استان کهگیلویه و بویراحمد و مسوول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات سپاه فتح استان با حضور سردار خرمدل فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد، شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد، مدیرکل سیاسی استاندار، مدیرعامل شرکت نفت استان، مدیرکل تأمین اجتماعی و مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان و جمع دیگری از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

 

در این مراسم پروانه نیک مرام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به عنوان رئیس هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان کهگیلویه و بویراحمدو همچنین شهرام صفادوست به عنوان مسوول بسیج کارگزی و کارخانجات سپاه فتح استان معرفی شد.

 


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد در این مراسم گفت: باید باهم متحو و یک صدا بود، یک دست صدا ندارد و برای رفع مشکلات و گرفتاری‌های حوزه کارگران،باید کارفرمایان و واحدهای تولیدی کنار هم باشیم و دست‌هایمان در دست هم باشد،آن وقت است که صدا دست زدن‌هایمان می‌آید.

 


پروانه نیک مرام با بیان اینکه تجمع کارگران در جلوی دستگاه‌های سیاسی استان را کمتر می بینیم، گفت: در این مدت تلاش کردیم که مشکلات حوزه کارگران و کارفرمایان به حداقل برسد که اینگونه هم شده است و الان کمترین مشکلات را در این رابطه داریم.

 

در ادامه این مراسم فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد به بیانات اخیر مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: صنعتگران همانند رزمنده جنگ اقتصادی هستند که باید با آنها خیلی خوب برخورد کرد ولی متأسفانه الان ما با آنها بد برخورد می‌کنیم.

 


سردار حمید خرم دل  افزود: در شرایطی که تحریم وجود دارد و شرایط اقتصادی بد هست، فردی در دشتروم می‌خواهد گاوداری خود را به گوسفند پروری تبدیل کنند که یک سال است به دنبال این است که کلمه گاو را به گوسفند تغییر دهد، اما همچنان می‌دود و این کار انجام نمی‌گیرد، این خیلی بد است، برای ما.

 


سردار خرم دل با تاکید بر اینکه ما در یک جنگ تما عیار اقتصادی هستیم، بیان کرد: دشمن کشتی نفتی ما را متوقف می‌کند و بدترین تحریم‌ها را علیه ما اعمال کرده است، اما ما چه کار می‌کنیم، آرایش جنگی هم نگرفته‌ایم، سرمایه گذار و صنعتگران ما الان چه شرایطی دارند، خیلی از سرمایه گذاران و صنعتگران ما به دنبال این هستند که کارخانه و واحدهای تولیدی خودشان را بفروشند و از استان کهگیلویه و بویراحمد بروند.

 


این مقام ارشد نظامی در استان گفت: به دلیل کم کاری ها و عدم همکاری و تعامل دستگاه های مختلف،  فردی که صاحب یک واحد تولیدی است و 75 کارگر هم دارد متأسفانه مجبور است که واحد تولیدی خود را تعطیل کنند و این تعداد کارگر را بیکار کند.

 


سردار خرم دل افزود: از گلخانه‌های استان بازدید کردم و این واقعاً جای تأسف است که گل در گلخانه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد تولید شود و بعد آن را به تهران بفرستند تا به سایر استان‌ها ارسال و توزیع شود. از آن طرف گلخانه دار هم در مشکلاتش غوطه ور شود، که در واقع می‌توانستیم با یک اندیشه ورزی این مشکلات را مرتفع کنیم.

 


وی در ادامه به بکارگیری نیروهای بدون ضابطه و فله‌ای در بیمارستان شهید جلیل یاسوج اشاره کرد و گفت: حدود 400 نفر بدون ضابطه را در بیمارستان شهید جلیل به کار گرفته‌ایم و یک سال هم دارند بدون بیمه و حقوق مشغول به کار هستند و این به یک معضل تبدیل شده است و عده ای و دست روی دست گذاشته‌اند که این مشکل را کسی بیاید و برطرف کند.

 


سردار خرم دل  فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری در خصوص صنعت گران گفت: برای برون رفت از این وضعیت باید به صنعتگران و کارخانه داران به عنوان یک رزمنده نگاه کنیم و آنها را مورد حمایت قرار دهیم و در برهه های مختلف کمک کار آنان باشیم.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

---
---
---
---
---
---

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.