گروه: اخبار استان خبر: 136695 / تاریخ انتشار : 1398/6/13 ساعت : 20:35
روزشمار محرم سال 61 قمری؛

تحریک مردم به جنگ با امام حسین(ع) با فتوای شریح قاضی

سرویس دین واندیشه صبح زاگرس در ایام محرم روزشمار اتفاقات محرم سال 61 هجری قمری را مورد بررسی قرار خواهد داد تا اطلاعات بیشتری از حوادث مختلف در محرم سال 61 قمری بدست بیاوریم.

به گزارش سرویس دین واندیشه پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  در ایام محرم روزشمار اتفاقات محرم سال 61 هجری قمری را بررسی خواهیم کرد تا ببینیم در روزهای مختلف تا عصر عاشورا و پس از ان چه اتفاقاتی رقم خورده است.

روز چهارم: تحریک مردم به جنگ با امام حسین(ع) با فتوای شریح قاضی

 عبیدالله بن زیاد در مسجد کوفه مردم را چنین خطاب کرد: «ای مردم! خاندان ابوسفیان را آزمودید و آنها را چنان که می خواستید یافتید! و یزید را می شناسید که دارای رفتار و روشی نیکوست که به زیردستان احسان می کند و بخشش های او بجاست!

 

و پدرش نیز چنین بود! اکنون یزید دستور داده تا بین شما پولی تقسیم نمایم و شما را به جنگ با دشمنش حسین بفرستم». 

 

سپس دستور داد در تمام شهر ندا کنند و مردم را برای جنگ آماده حرکت سازند.  

 

شمر بن ذی الجوشن با چهار هزار جنگجو، یزید بن رکاب با دوهزار جنگجو، حصین بن نمیر با چهار هزار جنگجو، مضایر بن رهینه با سه هزار جنگجو، و نصر بن حرشه با دوهزار جنگجو برای جنگ با حسین(ع) اعلام آمادگی کرده و حرکت به سوی کربلا را آغاز کردند. 

 

امام در پاسخ قیس بن اشعث که سفارش به بیعت با یزید می کرد، فرمود: « نه به خدا سوگند، دست ذلت در دست آنان نمی گذارم و مانند بردگان از صحنه جنگ با آنان فرار نمی کنم. »

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.