گروه: اخبار استان خبر: 138108 / تاریخ انتشار : 1398/7/13 ساعت : 09:33
در بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان مطرح شد

سکوت آموزش و پرورش در مقابل سود کلان واسطه های کتب درسی/آموزش و پرورش تکلیف پولهای اخذ شده را مشخص کند

بسیج دانشجویی به تمام اصول اخلاقی پایبند اما حق دفاع از خود در برابر این بی اخلاقی و بی احترامی ها را محفوظ می داند و از حقوق مردم خود به شکل کامل دفاع خواهد کرد و در این راه کوچکترین سستی و ترسی از خود نشان نخواهد داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یاسوج با صدور بیانیه ای در خصوص اخذ مبالغ اضافی از دانش آموزان برای تهیه کتب درسی مطالبات خود را بیان کرد ؛ مطالباتی که پس از صدور بیانیه اولیه تا حدودی محقق شد اما به نظر می رسد مطالبات آن ها در خصوص سودهای کلانی که به جب برخی از واسطه ها رفته است همچنان پابرجاست و منتظر پاسخ شفاف از مدیرکل آموزش و پرورش استان هستند.

 

متن این بیانیه در ادامه آمده است:

 از سال ۹۶ با اعلام معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش ، طرح فروش کتاب های درسی به صورت اینترنتی اجرا شد. حذف واسطه ها و جلوگیری از افزایش قیمت کتاب های  درسی از اهداف اصلی این طرح بود.

 

بسیج دانشجویی به عنوان تشکل انقلابی که پرداختن به مسائل اجتماعی و مطالبه‌گری را رسالت خود می داند با اذعان  خود مردم و از طریق تماس های کثیر  با این مجموعه ، کاوش های میدانی از مدارس مختلف سطح استان و همچنین استناد به اسناد و مدارک ارائه شده به مراجع ذیصلاح مبنی بر گرفتن اجباری مبلغ هفت هزار  تا ۱۰ هزار تومان  به عنوان هزینه منگنه کتاب های درسی از هر دانش آموز،  برای خاتمه دادن به این اقدام زشت و زننده در این شرایط اقتصادی که سبب به حاشیه راندن اهداف کلی این طرح می شد , نامه‌ای به مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان ارسال و خواستار توضیح قابل قبول و شفاف سازی در این زمینه شد.

 

خوشبختانه طبق اخبار واصله ارسال این نامه سبب شد تا اخذ این مبلغ از دانش آموزان متوقف شود, اما این تنها بخشی از مطالبه به حق مجموعه بسیج دانشجویی بود .


متاسفانه در رابطه با پول های گرفته  شده و سودهای کلانی که به جیب برخی افراد رفت هیچ توضیحی از اداره کل آموزش و پرورش استان دریافت نشد و اخیراً هم معاونت کتب درسی آموزش و پرورش بویراحمد با انتشار بیانیه ای در سطح رسانه های استان بسیج را به عنوان دسیسه چی و دروغگو معرفی کرد.

 

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان این اقدام را توهین به این تشکل و جامعه فرهنگی  استان میداند. آیا این درست است که از کوچکترین حقوق مردم استان خود دفاع کنیم و دروغگو قلمداد شویم ؟ آیا این درست است خواهان شفافیت باشیم و دسیسه چی معرفی شویم و آیا حمایت از مردم در این شرایط اقتصادی سخت , فتنه گری است ؟


  اینها مواردی است که به همکاران جوان خود نسبت داده اید.


در این بیانیه اعلام می‌کنیم که بسیج دانشجویی به تمام اصول اخلاقی پایبند اما حق دفاع از خود در برابر این بی اخلاقی و بی احترامی ها را محفوظ می داند  و از حقوق مردم خود به شکل کامل دفاع خواهد کرد و در این راه کوچکترین سستی و ترسی از خود نشان نخواهد داد.  از اداره کل آموزش و پرورش خواهشمندیم برای خاتمه دادن به این مسئله اقدام به شفاف سازی نماید و تکلیف پولهای اخذ شده را مشخص کند .


  تا زمان حصول نتیجه نهایی, بسیج دانشجویی به اقدامات مطالبه گرانه خود ادامه خواهد داد و در صورت عدم بررسی موضوع , این مسئله را به مراجع قضایی ارجاع خواهد داد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.