گروه: اخبار استان خبر: 139244 / تاریخ انتشار : 1398/8/12 ساعت : 11:49

افول آمریکا از دیدگاه تحلیلگران و مقامات جهان یک واقعیت است/ 41 میلیون نفر در آمریکا بر اثر گرسنگی در حال مرگ هستند

قدرت نظامی و اقتصادی آمریکا نیز رو به افول است و گواه این موضوع این است که آمریکایی ها با وجود دارا بودن ابزار نظامی اما به علت افسردگی، سردرگمی و تردید سربازانشان مجبورند از سازمانهای جنایتکاری نظیر بلک واتر برای تحقق اهدافشان در کشورهای دیگر کمک بگیرند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با توجه به تحلیل های صاحبنظران جهان افول آمریکا امری واقعی است و در یک نگاه وسیع تر، قدرت و اقتدار و هیمنه آمریکا در دنیا، رو به افول و زوال است و آمریکای امروز به مراتب ضعیف تر از آمریکای چهار دهه قبل است.

 

قدرت نظامی و اقتصادی آمریکا نیز رو به افول است و گواه این موضوع این است که آمریکایی ها با وجود دارا بودن ابزار نظامی اما به علت افسردگی، سردرگمی و تردید سربازانشان مجبورند از سازمانهای جنایتکاری نظیر بلک واتر برای تحقق اهدافشان در کشورهای دیگر کمک بگیرند.

 

 

یکی دیگر از نشانه های افول آمریکا در زمینه اقتصادی بدهی و کسری بودجه عجیب  800 میلیارد دلاری است که  آنها این واقعیات را با ظاهرسازی و شعار می پوشانند اما در زیر این زرق و برق ها ، افول اقتصادی مشهود است.بر اساس گزارش وزارت کشاورزی آمریکا ۴۱ میلیون نفردر این کشور از گرسنگی در حال مرگ هستند.

 

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه نیز اخیرا در مصاحبه ای گفته است که "ما شاهد پایان هژمونی غرب بر جهان هستیم. غربی‌ها مرتکب اشتباهاتی شده‌اند. برخی تصمیمات و اقدامات غلط از سوی ایالات متحده اتخاذ شد. امروزه واقعیات ژئوپلتیک تغییر کرده است. امروزه با ظهور قدرت‌های جدیدی روبرو هستیم که آن‌ها را دستکم گرفته بودیم"

اذعان بزرگترین متحدان آمریکا به ضعف و افول این کشور در زمینه های سیاسی و اقتصادی نیز یکی از نشانه های این واقعیت است همانطور که تحلیلگران آمریکایی نیز این امر را واقعیتی دانسته اند که بی شک روز به روز شدت خواهد گرفت.

 

یکی دیگر از افراد سرشناس آمریکایی تاد روزنبلوم افسر پیشین سازمان سیا و عضو ارشد پیشین کمیسیون اطلاعاتی مجلس سنا در مورد افول قدرت آمریکا گفت:اکنون قدرت نرم آمریکا با سرعت در حال افول است ولی این به سادگی دیده نمی شود. قدرت نرم ما بخش بزرگی از قدرت ملی و قابلیت ما برای پیشبرد منافع آمریکا را تشکیل می‌دهد. اما این قدرت اکنون به سرعت در حال نابودی است.

 

 

در مورد مسائل نظامی و هزینه های هنگفتی که صورت گرفت، شکست‌های پی‌درپی سیاسی و نظامی در منطقه باعث اعلام این موضوع شد که حضور واشنگتن در خاورمیانه هیچ حاصلی نداشته واقدامی حماقت بار بوده است.

 

در سطح مسائل اقتصادی و بازار ارز نیز تحرکات قابل توجهی در حال رخ دادن است و امروز در سطح جهان یک مبارزه جدی با دلار در حال شکل‌گیری است و با ادامه این روند، سلطه آمریکا بر بازارهای پولی و مالی جهانی و سیستم‌های بانکی تضعیف شده و از بین خواهد رفت.

 

 

 

در این میان که اکثر تحلیلگران و مقامات عالی رتبه جهان و حتی آمریکایی بر این عقده هستند که آمریکا در زمینه های مختلف سیاسی، نظامی، اقتصادی رو به افول است و این هیمنه پوشالی در حال فروپاشی است اما برخی از روشنفکر نماهای داخل کشور نمیخواهند این امر را بپذیرند و هنوز افول آمریکا را امری غیر قابل باور می دانند اما شکست های پی درپی آمریکا هم در مسائل داخلی و هم در مسائل خارجی و بین الملل از جمله مسائل خاورمینه گواه افول آمریکا است.

 

 
 
 
 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.