گروه: اخبار استان خبر: 141103 / تاریخ انتشار : 1398/9/26 ساعت : 15:19

توضیحات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در خصوص حواشی حضور محمدعلی وکیلی در این دانشگاه

اعضای تشکل انجمن اسلامی پیرو خط امام اولویت خود را دعوت از نیروهای اصلاح طلب رادیکال قرار داده بودند ولی هیئت نظارت با توجه به شرایط حساس کشور و استان تصمیم گرفت با گزینه ای موافقت کند که علاوه بر جایگاه حقوقی به عنوان نماینده مجلس، شناخت کافی از شرایط حساس امروز کشور داشته باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج جهت تنویر افکار عمومی در خصوص حواشی پیش آمده در سخنرانی دکتر وکیلی؛ نماینده مردم شریف تهران در مجلس شورای اسلامی توضیحاتی ارائه کرد.

 

در پی برخی حواشی ایجاد شده در جلسه سخنرانی دکتر محمدعلی وکیلی دبیر محترم هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، در سالن حکیم جرجانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، ذکر چند نکته جهت تنویر افکار عمومی لازم و ضروری به نظر می رسد:

 

1-پیرو درخواست انجمن اسلامی پیرو خط امام این دانشگاه، شورای نظارت دانشگاه از بین بیش از 20 گزینه پیشنهاد شده این تشکل، دکتر وکیلی را انتخاب کرد. هرچند اعضاء این تشکل اولویت خود را دعوت از نیروهای اصلاح طلب رادیکال قرار داده بودند ولی هیئت نظارت با توجه به شرایط حساس کشور و استان تصمیم گرفت با گزینه ای موافقت کند که علاوه بر جایگاه حقوقی به عنوان نماینده مجلس، شناخت کافی از شرایط حساس امروز کشور داشته باشد.

 

2-مجوز این برنامه صرفا جهت حضور دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی صادر شد اما به برگزار کنندگان اجازه داده شد تعداد بسیار محدودی از همراهان مهمان برنامه در سالن حضور پیدا کنند و در جایگاه های رزرو شده ردیف دوم سالن مستقر شوند.

 

3- متاسفانه برخی از رسانه ها بدون دقت به جزئیات پوستر منتشر شده اقدام به اطلاع رسانی عمومی کردند و در فضای مجازی نیز این اطلاع رسانی به صورت گسترده منتشر شد. اقدام معاونت دانشجویی فرهنگی جهت اطلاع رسانی در خصوص" محدودیت حضور مخاطبین " نیز به جایی نرسید و حدود نیم ساعت قبل از شروع برنامه، بیش از 500 نفر از مردم در جلو سالن حضور یافتند.

 

4- بعد از مستقر شدن دانشجویان در صندلی های خود و در آستانه شروع برنامه، مردمی که در بیرون سالن حضور داشتند شروع به اعتراض کردند و خواستار حضور در سالن شدند. گفت و گوی مسئولین دانشگاه با آنها نیز فایده ای نداشت و با توجه به سرمای هوا هر لحظه اعتراضات آنها شدیدتر از قبل می شد و تعداد آنها نیز افزایش می یافت. در این شرایط بود که مسئولین دانشگاه با مسئولین شورای تامین استان و شهرستان تماس گرفتند و از آنها جهت حل این مشکل کمک خواستند. بعد از دقایق کوتاهی، مجوز حضور مردم از طرف شورای تامین صادر شد و جمعیتی که تعدادشان بیش از گنجایش محل برگزاری برنامه بود وارد سالن شدند.

 

5-با توجه به این که از قبل مقرر شده بود که بعد ازسخنرانی مهمان، برنامه پایان پذیرد اما بدلیل اصرار دانشجویان با برگزاری بخش پرسش و پاسخ نیز موافقت شد. اما باتوجه به رفت و آمدهای دانشجویان جهت رایزنی برای گنجاندن این بخش در برنامه بی نظمی و تنش هایی در سالن ایجاد شد که متاسفانه منجر به رفتارهای تند و  خشونت کلامی از طرف برخی از مخاطبان و دانشجویان شد.

 

6- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی در شش ماه اخیر  به احترام دانشجویان و مهمانان دعوت شده از طرف آنان، در اکثر برنامه های برگزار شده به همراه اعضاء هیئت رئیسه و مدیران دانشگاه حضور یافته است. برای مثال همانگونه در برنامه 16 آذر امسال که با حضور مهندس ضرغامی رئیس اسبق سازمان صدا و سیما برگزار شد، دکتر یزدان پناه از شروع تا پایان برنامه در سالن حضور یافت و حتی به ایراد سخنرانی پرداخت، در این برنامه نیز همچون برنامه های قبلی  و به احترام دانشجویان عزیز و مهمان محترم برنامه در سالن حضور پیدا کرد اما با توجه به اصرار دانشجویان جهت طرح پرسش از مهمان برنامه، وقت مشخص شده جهت سخنرانی خود را نیز به دانشجویان داد.

 

8-امیدواریم با توجه به شرایط حساس کشور و به تبع آن استان، تامل در رفتارها و کنش هایمان موجب افزایش آستانه تحمل و سعه صدر شود و نهایتا ایجاد تعاملی دوسویه بین مردم و دانشجویان در چنین برنامه هایی  را در پی داشته باشد.

وقتی حضرت حافظ برای سخت ترین شرایط نیز به ما گوشزد می کند که:

آرامش دوگیتی تفسیر این دو حرف است    با دوستان مروت با دشمنان مدارا

 

قطعا همه ما میتوانیم با اندکی تسامح و تساهل، در مواجهه با کسانی که همفکر و هم دل نیستیم، از خشونت کلامی پرهیز کرده, قدری آرام تر و مهربان تر سخن برانیم.

خدایا چنان کن سرانجام کار        تو خشنود باشی و ما رستگار

 

                                                                                                                  "روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج"

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
Ra
1398/9/26 - 15:34
سردار بویراحمدی. با جواب های دندان شکن. همه را مات و مبهوت خودش کرد.
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.