گروه: اخبار استان خبر: 141203 / تاریخ انتشار : 1398/9/30 ساعت : 09:27

کوه تو خالی محمدعلی وکیلی برای مناظره

با نگاهی به گذشته و مسئولیت سخنگویی ستاد انتخاباتی روحانی در انتخابات 96 و سخنرانی خود در روز افتتاحیه ستاد انتخاباتی روحانی در شهر یاسوج و بیان عقلایی خواندن راه ایدئولوژی دولت تدبیر و امید، شما چه دفاعی از استعفا و استیضاح وزرای دولت و عملکرد ضعیف آنان دارید؟

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس امروزه، با ورود زود هنگام برخی از نامزدها و نزدیکان آنان به صحنه ی رقابت در انتخابات، فضای سیاسی استان دستخوش التهاب و جو زدگی شده است.


براین مبنا برخی از نمایندگان فعلی قصد دارند فضا را از جوابگویی عملکرد خود با استدلال و مدارک متقاعد کننده منطقی به سمت منازعه و پروپاگاندای سیاسی سوق دهند یعنی با فرار از عملکرد خود قصد ورود به فضاسازی حزبی را دارند تا آنجا که آقای وکیلی با هیئت همراه در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با تخریب دانشجویان انقلابی ( با این رویه که شما با رفتار خود مردم را در این مسیر قرار دادید ) و دعوت به مناظره با چهره های مخالف حزبی خود، قصد مبرا کردن عملکرد خود در جوابگویی را داشته است.

      
تناقض خارق العاده ی این دو مبحث نشان میدهد که نه تنها اقای وکیلی قصد مناظره ندارد بلکه با جواب تند خود خطاب به سوال دانشجوی انقلابی از انتقاد و دفاع عملکرد خود نیز فراری است.


 

آنچه باید گفت این است که آقای وکیلی یا درک صحیحی از دانشجوی انقلابی و عملکرد انان در اگاهی بخشی سیاسی و عملکرد جهادی این قشر انقلابی در محرومیت زدایی کشور را ندارد و یا از اگاهی بخشی این طیف نسبت به عملکرد خود می ترسد.


ما در مقابل چنین تقریراتی چه می توانیم بگوییم جز این مسئله که آقای وکیلی شما که مدعی مناظره با چهره های سیاسی هستید لطفا به صورت شفاف پاسخ دهید که اولا، شما که حاضر به امضای شفافیت مالی و آرا در مجلس نشده اید چرا حامی شفافیت مالی در fatf، با وجود جنگ اقتصادی با غرب و تمامی تبعات مضر آن بعداز ورود به کشور هستید؟
 

دوما، شما به عنوان یک نماینده و وظیفه ی قانون گذاری آن، براساس بیانات گرانقدر رهبرمعظم انقلاب درخصوص تدوین قانون مبارزه با پولشویی داخلی در مجلس، چه تلاشی برای تدوین این قانون انجام داده اید؟ و آیا اصلا به چنین قانونی فکر کرده اید؟


سوما، عملکرد نظارتی شما در خصوص شکست برجام، وضعیت اقتصادی امروز و افزایش قیمت ها به خصوص دلار چه بوده است؟ ناگفته نماند که شما در روزنامه خود از حامیان اصلی امضای برجام بوده اید.


با نگاهی به گذشته و مسئولیت سخنگویی ستاد انتخاباتی روحانی در انتخابات 96 و سخنرانی خود در روز افتتاحیه ستاد انتخاباتی روحانی در شهر یاسوج و بیان عقلایی خواندن راه ایدئولوژی دولت تدبیر و امید، شما چه دفاعی از استعفا و استیضاح وزرای دولت و عملکرد ضعیف آنان دارید؟


اغلب، ایدئولوژی حزبی چیزی جز پرده ای حائل در برابر شکواییه ها و جوابگویی عملکرد در دوران مسئولیتی نبوده است و با این حساب وضعیت سیاسی شما در افکار عمومی دچار افول و سستی خواهد شد.


حال نکته طعنه آمیز این است که برخی از نزدیکان شما با هیجان زدگی در خصوص دعوت به مناظره شما پاسخ هایی داده اند که جای بسی شگفتی است چرا که چنین بیانی از نزدیکان شما، خصوصا هم سطح نبودن شما با هر فرد دیگری، مناظره نکردن شما با اقوام لر نمایان گر نگاه بالا  به ‌پایین نسبت به عموم مردم را دارد و این از فردی که قصد دارد زبان و وکیل مردم باشد به هیچ وجه قابل قبول نیست.


از طرفی انتصاب یکی از نزدیکان شما بر مسند خانه مطبوعات استان ذهنیت را به سمت انتصاب رانتی نمیبرد؟ حال اگر این انتصاب کاملا بر اساس شایستگی نیز باشد در ایام منتهی به انتخابات و شایعه حضور شما در انتخابات بویراحمد، دفاعی از آن دارید؟


لیکن امید است که به عنوان نماینده مجلس و نامزد انتخاباتی آینده و با وجود دعوت به مناظره، جوابی منطقی در خصوص سوالات مطرح شده را بیان کنید که نیازی دیگر به نشست و هماهنگی برای برقراری جلسه نباشد.یادداشت: علی رستمی

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.