گروه: اخبار استان خبر: 142096 / تاریخ انتشار : 1398/10/19 ساعت : 00:22

کارخانه سیمان سپوی دهدشت یا کشتی به گل نشسته؟ +تصاویر

یکی از ظرفیت های بسیار مناسبی که می توانست بخش زیادی از مشکل بیکاری در کهگیلویه را حل کند، راه اندازی و شروع به کار کارخانه سیمان تنگ سپو است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بیکاری عامل اصلی ناهنجاری‌های اجتماعی به خصوص اعتیاد، طلاق، قتل، دزدی و فساد در جامعه است و با وجود درصد بالای بیکاری در میان جوانان تحصیل کرده شهرستان کهگیلویه در کنار به هدر رفتن سرمایه‌های انسانی، منجر به ایجاد ناامیدی و افسردگی‌های شدید بین جوانان و به تبع آن گسترش ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود.

 

در استان کهگیلویه و بویراحمد و به خصوص در شهرستان کهگیلویه مشکلاتی مانند ریسک سرمایه ‌گذاری، نبود زیرساخت‌های لازم و کاهش نقدینگی سبب شد تا این بخش نتواند از ظرفیت‌های خود استفاده کند.

یکی از علل افزایش نرخ بیکاری در شهرستان کهگیلویه را می ‌توان نبود صنایع بزرگ و متوسط در این منطقه برشمرد که به تبع آن نیز عدم ایجاد صنایع کوچک که می‌تواند مشاغل بسیاری را در این شهرستان ایجاد کند، سبب شد تا نرخ بیکاری در این منطقه روز به روز افزایش یابد.

یکی از ظرفیت های بسیار مناسبی که می توانست بخش زیادی از مشکل بیکاری در کهگیلویه را حل کند، راه اندازی و شروع به کار کارخانه سیمان تنگ سپو است. اما با نگاه به این کارخانه و زیرساخت های آن گرد نا امیدی بر دل های همه نشست.

 

این کارخانه که یکی از طرح ها و پروژه های راکد مانده کهگیلویه است همانند کشتی غول پیکری به گل نشسته است که گویا ناخدایی نیست تا آن را از گل بیرون بکشد.

 

در سال های گذشته کاشت گندم در زمین این کارخانه موجب انتقاد همگان از این فعالیت شد اما اکنون اهالی روستای تنگ سپو حاضرند در زمین این کارخانه صیفی جات یا گندم و جو بکارند و بر این عقیده اند که این کارخانه به هیچ دردی نمی خورد و بهترین استفاده ای که می توان از آن برد استفاده از زمین آن برای زراعت است.

 

تصاویر تکمیلی در ادامه آمده است؛

 

 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.