گروه: اخبار استان خبر: 142374 / تاریخ انتشار : 1398/10/22 ساعت : 09:05

عملیات قریب الوقوع نیروهای ارتش سوریه در غرب و جنوب غرب حلب + نقشه میدانی و عکس

صدها تن از نیروهای تازه نفس ارتش سوریه برای نقره داغ کردن گروهک های تروریستی به جنوب غرب و غرب حلب اعزام شده اند تا آخرین مناطق اشغالی را در این محور پاکسازی و آزاد کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل ازرمشرق، از محور جنوب غرب استان حلب سوریه خبر می رسد، یگان های موشکی و توپخانه ارتش سوریه در روزهای اخیر حملات گسترده ای علیه مواضع تحت اشغال گروهک های تروریستی انجام دادند.

براساس اطلاعاتی که یک منبع میدانی در اختیار مشرق گذاشته است، نیروهای سوری چندین موشک و خمپاره به سمت مقر تروریست ها در شهرک «الزربه» در حومه جاده «حلب - دمشق» شلیک کردند و خسارت های سنگینی را به آنان وارد آوردند.

این منبع میدانی از اعزام نیروهای تازه نفس و تجهیزات سبک و سنگین نظامی به محور غربی حلب خبر داد و اعلام کرد: نیروهای ارتش سوریه برای عملیات قریب الوقوع در حومه غربی شهر حلب و جنوب غربی استان حلب آماده می شوند.

آرشیو

وی با بیان این که نیروهای ویژه ارتش سوریه (گروه چهارم) و رزمندگان تیپ قدس از پنج شنبه هفته گذشته به حومه شهر حلب اعزام شده اند، گفت: روند انتقال نیروها به محور غربی شهر حلب و جنوب غربی استان حلب همچنان ادامه دارد.

این منبع میدانی با توضیح این مطلب که عملیات با هدف پاکسازی مناطق اشغالی در حومه غرب شهر و جنوب غرب استان حلب انجام می گیرد، گفت: موفقیت نیروهای سوری در این عملیات امنیت شهر حلب را هم بیش از پیش تامین می کند و حملات خمپاره ای تروریست ها را به این شهر به حداقل می رساند.

این منبع میدانی افزود: پاکسازی شهرک های مهمی از جمله «حریتان، المنصوره، عندان، حیان، کفرحمره، راشدین ۴، راشدین ۵، خان العسل و...» در حومه غربی شهر حلب در دستور کار نیروهای ارتش سوریه است.

به گزارش مشرق، علاوه بر پاکسازی شهرک های اشغالی در حومه غربی شهر حلب، پاکسازی اتوبان بین المللی «دمشق - حلب» نیز یکی دیگر از اهداف نیروهای سوری از انجام عملیات در این محور است.

عملیات نیروهای سوری در حومه غربی شهر حلب و جنوب غرب استان حلب پس از عملیات های موفقیت آمیز در محور جنوب و جنوب شرق استان ادلب آغاز می شود که در دو مرحله علیه تروریست ها صورت گرفت و پاکسازی صدها کیلومتر متر مربع از مناطق اشغالی را به دنبال داشت.

به گفته منابع میدانی، عملیات نیروهای ارتش سوریه در محور جنوب غربی استان حلب با هدف پاکسازی شهرک های مهمی از جمله «العیس، الزربه، خان طومان، البرقوم، زیتان، بانس و...» انجام می شود.

آرشیو

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، تاکنون صدها تن از نیروهای تازه نفس برای انجام عملیات در محور سوم (غرب و جنوب غرب حلب) اعزام شده اند و فرماندهان میدانی در منطقه حضور دارند و در حال بررسی وضعیت و محورهای عملیات هستند.

همزمان با نزدیک شدن آغاز عملیات نیروهای ارتش سوریه در محور غرب و جنوب غرب حلب (محور سوم)، کاروانی از عناصر گروهک های تروریستی با ۱۰ خودروی نظامی از گذرگاه مرزی «داره عزه» وارد شمال سوریه شده اند و به مناطق تحت اشغال گروهک تروریستی هیات تحریر الشام (جبهه النصره) رسیده اند.

در حال حاضر، حدود ۸ درصد از مساحت استان حلب سوریه (مناطق غربی و جنوب غربی) در اشغال گروهک های تروریستی به ویژه هیات تحریر الشام است و نیروهای سوری در تلاش هستند برای همیشه به اشغالگری تروریست ها در این محورها پایان دهند.

به گزارش مشرق، حدود ۳۷ درصد از مساحت استان حلب نیز در اشغال نیروهای موسوم به دموکراتیک سوریه (شبه نظامیان کُرد) و ارتش ترکیه است؛ ۵۵ درصد از خاک استان حلب هم در کنترل نیروهای ارتش سوریه است.

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.