گروه: اخبار استان خبر: 142813 / تاریخ انتشار : 1398/11/6 ساعت : 11:41
کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با صبح زاگرس:

تظاهرات میلیونی عراقی ها قوی ترین پشتوانه دولت برای خروج امریکایی ها از این کشور است

صدرالحسینی گفت: همه حرکت هایی که روزهای گذشته در عراق صورت گرفته است حول محور یکپارچگی، اتحاد، و همبستگی مردم این کشور برای حمایت از مصوبه پارلمان محسوب می شود که بر اساس این مصوبه رای به خروج نیروهای متجاوز امریکایی داده شده است.

کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص تظاهرات میلیونی ضدامریکایی مردم عراق گفت:  خون شهدای مقاومت و در راس آن ها شهید سلیمانی و ابو مهدی مهندس معجزه ای ایجاد کرد و شرایطی را فراهم کرد که مردم عراق بتوانند بار دیگر پس از سالیان طولانی نزدیک به 100 سال یک تجمع بزرگ داشته باشند و در آن درخواست خروج استعمار و استکبار از کشور خودشان را مطرح کنند.

 

سید رضا صدرالحسینی گفت: در سال 1920 میلادی اولین حرکت مردم عراق در قرون اخیر با یک جمع بسیار وسیعی برای خارج کردن انگلیسی ها صورت گرفت و درست صد سال بعد از آن مجددا این اقدام مبارک صورت گرفت.

 

وی افزود: مشاهده می کنیم که ملت عراق زنده است و برای مقابله با نظام سلطه همه اختلافات دینی، مذهبی، قومی و طایفه ای را کنار می زند و با شعار خروج امریکا از منطقه به صحنه می آید.

 

صدرالحسینی در ادامه گفت: همه حرکت هایی که روزهای گذشته در عراق صورت گرفته است حول محور یکپارچگی، اتحاد، و همبستگی مردم این کشور برای حمایت از مصوبه پارلمان محسوب می شود که بر اساس این مصوبه رای به خروج نیروهای متجاوز امریکایی داده شده است.

 

وی تاکید کرد: این اقدام از آن جهت بسیار موثر خواهد بود که دولت عراق می تواند به عنوان قوی ترین پشتوانه از آن بهره ببرد و بدین شکل اولین گام برای خروج امریکایی ها از این کشور برداشته شود و در حقیقت این عراق است که می تواند این برگ زرین را در تاریخ خودش داشته باشد.

 

صدرالحسینی در پایان با بیان این که این اقدام دومین سیلی محکم بعد از عملیات شجاعانه و مقتدرانه حمله به پایگاه عین الاسد بود، اظهار کرد: اتفاقاتی از این دست در کشورهای منطقه می تواند راهی برای برون رفت از دخالت های متجاوزگرانه امریکا محسوب شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.