گروه: اخبار استان خبر: 142820 / تاریخ انتشار : 1398/11/6 ساعت : 14:00
کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با صبح زاگرس:

خروج امریکا از عراق مهمترین پیام عراقی ها برای دولت تروریست امریکا بود

سید هادی میر حسینی گفت: نه به امریکا و مطالبه خروج امریکا از عراق مهمترین پیام برای دولت تروریست امریکا بود که در این بین انگلیسی ها که تجربه انقلاب عشرین را در کارنامه خویش دارند خوب می فهمند که معنی این راهپیمایی چند میلیونی چیست و باید کم کم با خفت و خواری عراق را ترک کنند.

کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، در خصوص بررسی اخرین تحولات عراق به خصوص حضور میلیونی مردم این کشور در راهپیمایی عظیم ضد امریکایی گفت: پس از خطبه های ولی امرمسلمین جهان و قرائت خطبه ای به زبان عربی خیلی از تحلیل گران و کارشناسان سیاسی بر این باورند که در سال 88 آخرین بار که مقام معظم رهبری در نماز جمعه ان سال از آغاز بیداری اسلامی خبر داد؛ پس از آن بیداری اسلامی در کشورهای منطقه شکل گرفت که حتی رسانه های این کشور به خصوص اروپایی ها از آن به عنوان بهار عربی یاد کردند.

 

هادی میرحسینی گفت: خطبه عربی مقام معظم رهبری در حالی صورت گرفت که کمتر از یک هفته بعد شاهد جوشش و خروش میلیون ها نفر از مردم عراق برای اعلام خشم و انزجار عمومی از امریکا هستیم که بیشتر تحلیلگران مسائل سیاسی از این حضور میلیون ها نفری به عنوان «انقلاب عشرین» (ثورة العشرین)  که در ماه مه سال ۱۹۲۰ میلادی علیه استعمارگران انگلیسی برگزار شد یاد می کنند.

 

میر حسینی گفت: در انقلاب عشرین مردم عراق در تابستان سال ۱۹۲۰ میلادی با تظاهرات گسترده علیه اشغال کشورشان توسط نظامیان انگلیسی شروع شد و با گسترش به مناطق شیعه ‌نشین مرکز و جنوب فرات شدت گرفت. در این اعتراض ها کربلا نقش اساسی و مرکزی را داشت.

 

وی تاکیدکرد: تاکید مقام معظم رهبری در خطبه های عربی خود بر وحدت و همدلی ملت های اسلامی به خصوص کشورهای منطقه و ویژه عراق باعث شد تا کمتر از یک هفته جمعیت غیر قابل تصوری به منظور اعلام برائت از امریکا به صحنه بیایند و خواستار خروج سریع امریکا و استعمارگران از این کشور شوند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: امریکا با ترور سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی کار جبهه مقاومت را تمام شدنی می دانست اما غافل از اینکه شهادت سردار سلیمانی باعث ایجاد یک وحدت ملی و وفاق عمومی در سراسر کشور ایران و کشورهای منطقه و جهان شده است به طوری که حتی بیشتر نمایندگان کنگره امریکا این حماقت دولت ترامپ را یکی از اشتباهات راهبردی امریکا و پایانی برای خروج امریکا از منطقه می دانند.

 

وی گفت: از دست دادن منافع امریکا در منطقه و  بی آبرویی به دلیل هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد و کشته شدن صدها نفر از سربازان امریکایی و شکسته شدن هیبت و عظمت امریکا مهمترین مباحثی است که باعث زوال زود رس و افول امریکا به فرمایش مقام معظم رهبری است.

 

میر حسینی تاکیدکرد: حضور طوایف مختلف عراق در راهپیمایی چندین میلیون نفری این کشور اعم از شیعه و سنی و سایر اقلیت های دینی نمونه ای روشن از جوشش انقلاب عشرین در عراق است که باید منتظر اتفاقات خوب تر در این حوزه باشیم.

 

وی در ادامه گفت: تبعیت مردم از روحانیت در این راهپیمایی و وحدت ملی و همبستگی کم نظیر مردم عراق برای خروج نظامیان امریکایی و سایر کشورهای استعماری از عراق به عنوان یکی از مهمترین مطالبات مردم در راهپیمایی بوده است.

 

میر حسینی گفت: حضور چند میلیون نفری مردم عراق در این روزها باتوجه به ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس و تشییع جنازه ای کم نظیر در عراق و ایران و همچنین خطبه های جمعه دو هفته پیش مقام معظم رهبری باعث شد تا موجی از حماسه حضور در عراق شکل گیرد و بر میزان خشم و انزجار مردم عراق از امریکایی های تروریست چندین برابر شود.

 

کارشناس مسائل سیاسی گفت: نه به امریکا و مطالبه خروج امریکا از عراق مهمترین پیام برای دولت تروریست امریکا بود که در این بین انگلیسی ها که تجربه انقلاب عشرین را در کارنامه خویش دارند خوب می فهمند که معنی این راهپیمایی چند میلیونی چیست و باید کم کم با خفت و خواری عراق را ترک کنند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.