گروه: اخبار استان خبر: 154039 / تاریخ انتشار : 1398/12/6 ساعت : 13:13

عباسی: کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ را دولت اصلاح می‌کند

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه بودجه ۹۹ با نظر دولت اصلاح می‌شود، گفت: برخی نمایندگان معتقد بودند بودجه سال آینده ۳ دوازدهم تصویب شود و سپس مجلس یازدهم ادامه بودجه را مورد بررسی و تصویب قرار دهد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس : اسدالله عباسی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز‌(سه‌شنبه، 6 اسفند) پارلمان در جمع خبرنگاران ضمن تشریح جزئیات جلسه غیرعلنی امروز مجلس، اظهار داشت: با توجه به اینکه در روز گذشته کلیات بودجه 99 که از سوی کمیسیون تلفیق به مجلس ارائه شده بود، مورد موافقت قرار نگرفت، 2 پیشنهاد برای بررسی لایحه بودجه 99 مطرح شد.

وی در تشریح یک پیشنهاد نمایندگان برای بررسی لایحه بودجه 99، اظهار داشت: برخی نمایندگان معتقد بودند بودجه سال آینده 3 دوازدهم تصویب شود و سپس مجلس یازدهم ادامه بودجه را مورد بررسی و تصویب قرار دهد.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس افزود: با توجه به اینکه بودجه 3 دوازدهم از نظر زمانی در پایان خردادماه به پایان می‌رسد و مجلس یازدهم نیز از 7 خرداد شروع به کار می‌کند، این امکان وجود ندارد که مجلس یازدهم در حالی که هنوز فرآیند تشکیل کمیسیون‌ها و اعتبارنامه‌ها را نگذرانده، وارد بررسی بودجه سال 99 شود.

عباسی ادامه داد: از آنجایی که پیش‌بینی می‌شود تا اوایل تیرماه مجلس یازدهم به خوبی شکل نمی‌گیرد، همچنین کشور را نمی‌توان حتی یک روز بدون قانون بودجه اداره کرد، این پیشنهاد مورد موافقت قرار نگرفت و تنها راه کنونی ما این است که لایحه بودجه را به صورت کامل به تصویب برسانیم.

وی در تشریح پیشنهاد بعدی که برای بررسی لایحه بودجه 99 مطرح شده بود، گفت: پیشنهاد شد تا ایرادات کلیات بودجه 99 که روز گذشته در مجلس رد شده بود را در کمیسیون تلفیق رفع کنند و سپس از روز یکشنبه آینده، صحن مجلس وارد بررسی کلیات بودجه سال 99 شود.

عباسی با بیان اینکه بودجه 99 با نظر دولت اصلاح می‌شود، افزود: روز یکشنبه مجلس وارد بررسی لایحه بودجه سال 99 می‌شود تا کلیات آن به تصویب برسد و راه دیگری وجود ندارد.

وی تصریح کرد: بنابراین یکشنبه هفته آینده کلیات بودجه سال 99 با اصلاحیه جدید کمیسیون تلفیق در صحن بررسی خواهد شد و روز دوشنبه نیز صلاحیت وزیر پیشنهادی کشاورزی بررسی می‌شود.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس در پاسخ به این سؤ‌ال که چرا جلسه امروز مجلس ادامه نیافت، بیان کرد: با توجه به اینکه کمیسیون تلفیق باید از هم اکنون کار اصلاح بودجه سال 99 انجام دهد و حد نصاب داشته باشد، به همین دلیل جلسه علنی همزمان با کمیسیون تلفیق امکان برگزاری ندارد و ما کمیسیون تلفیق را ترجیح دادیم تا جلسه بعدی مجلس روز یکشنبه برگزار شود.

عباسی در پاسخ به این سؤال که آیا دولت قادر به اصلاح بودجه است یا خیر، افزود: دولت باید مجلس را قانع کند و نمی‌تواند لایحه‌ای بدهد که پاسخگوی نیازهای جامعه نباشد.

وی ادامه داد: کشور را نمی‌توانیم فقط با اوراق و افزایش مالیات اداره کنیم و بایستی به صورت واقع‌بینانه شرایط کشور بهویژه در خصوص مطالبات پیمانکاران و حقوق‌ها را ببینیم.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس گفت: اگر بخواهیم طرح‌های عمرانی را براساس اوراق مشارکت اداره کنیم این امکان وجود ندارد، دولت و کمیسیون تلفیق در این زمینه باید راه‌حل روشن و اجرایی ارائه کنند تا نمایندگان قانع شوند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.