گروه: اخبار استان خبر: 156658 / تاریخ انتشار : 1399/1/28 ساعت : 12:01
جعفر قنادباشی در گفتگو با صبح زاگرس:

کرونا تصور جهانیان از غرب را عوض کرد/کشورهای غربی با اغوا و فریب به دنبال برجسته سازی توانمندی های خود بودند

کارشناس مسائل سیاسی گفت: غربی ها با استفاده از رسانه و انواع اقداماتی که انجام دادند فاصله بسیار بزرگ را بین واقعیت و تصورات ذهنی جهان ایجاد کردند این فاصله الان در حال از بین رفتن است.

جعفر قنادباشی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با صبح زاگرس گفت: غربی ها برای تسلط بر جهان سعی کرده بودند با به رخ کشیدن توانمندی‌هایشان در عرصه‌های علمی و به خصوص پزشکی ملت های جهان را تحقیر کنند و با تحقیر ملت ها و بزرگنمایی توانمندی‌هایشان،  خود را در مرتبه بالایی قرار دهد.

 

وی افزود: آنچه که الان در دنیای غرب در قضیه بیماری کرونا اتفاق می‌افتد برای بسیاری از مردم جهان سوم حیرت‌انگیز و شگفتی آور است به دلیل اینکه آنچه که در واقعیت مشاهده می‌کنند با آنچه که در ذهن ها و تصورات بود فاصله عمیقی وجود دارد.

 

قنادباشی بیان کرد: غربی ها با استفاده از رسانه و انواع اقداماتی که انجام دادند فاصله بسیار بزرگ را بین واقعیت و تصورات ذهنی جهان ایجاد کردند این فاصله الان در حال برداشته شدن است یعنی فاصله بین  آنچه که در ذهن است و آنچه در واقعیت است برداشته می‌شود و در واقع مردم آن چه در ذهن و تصورشان از دنیای غرب وجود دارد را تصحیح می کنند.

 

این کارشناس در ادامه گفت: غربی ها این فاصله بین ذهنیت ها و تصورات افکار عمومی با واقعیت ها را با استفاده از جنگ نرم به وجود آورده است جنگ نرم واقعی به معنی این است که جنگ نرم واقعی این است که شما با به رخ کشیدن توانمندی‌های علمی، تعداد دانشگاه‌ها، تعداد پزشکان و تعداد تحصیل کردگان  افکار عمومی جهان را اغوا کنیم و فریب بدهیم.

 

وی با بیان این که جنگ نرم تنها به معنی پخش موسیقی و ترویج فساد نیست اظهار کرد:جنگ نرم در واقع به معنی این است که بخش اصلی جنگ نرم به معنی قدرت اغو و فریب دیگران با به رخ کشیدن برتری‌های علمی و فرهنگی است؛ دنیای غرب ابزاری برای پیشبرد این جنگ ندارد و اگر توانسته در دیگر جنگ ها موفق شود یا سلطه غرب در دنیا ایجاد شود به وسیله جنگ نرم یعنی اغوای دیگران و فریب دیگران با برجسته‌سازی توانمندی‌های خودش بود که این جنگ در حال متوقف شدن است و این فاصله در حال برداشته شدن است.

 

قنادباشی ادامه داد: برخی مردم در ابتدا باور نمی کنند که در آمریکا بیش از ۲۶ هزار نفر به دلیل بیماری کرونا جان خود را از دست داده باشند و برخی کارشناسان امریکایی از احتمال گرفتار شدن حدود 80 میلیون نفر به این ویروس خبر دادند و تعدادی فوتی ها ممکن است به چند میلیون برسد.

 

وی در پایان گفت: این که می‌بینیم ابتدا مردم باور نمی کنند اما بعد کم کم می بینند در اظهارات مقامات آمریکایی منعکس می شود دچار تعجب و شگفتی می شود چرا که از اول یک ناباوری در جهان سوم به وجود آمده است و به گونه ای این دروغ بزرگ را آنقدر گفته بودند که کسی باور نمی کرد، اما این ناباوری تبدیل به شگفتی می شود و بعد از آن نیز مردم دنیا به تدریج واقعیت‌های جهان را درک می‌کنند.

 

قنادبشی در پایان گفت:آن چیزی که برخی متفکرین ما قبلا گفته بودند دنیای غرب حبابی برای خود تشکیل داده است و این حباب به زودی خواهد ترکید و این اتفاق در حال رخ دادن است و تصورات دنیا از جهان غرب در حال از بین رفتن است و اگر غربی ها این سیطره فکری و ذهنی خود را از دست بدهند، قدرت همیشگی را نخواهند داشت.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.