گروه: اخبار استان خبر: 156705 / تاریخ انتشار : 1399/1/30 ساعت : 07:57
کامران غضنفری در گفتگو با صبح زاگرس:

اغلب کشورها با رشد اقتصادی منفی مواجه خواهند بود/کرونا ابهت سیاسی و اجتماعی امریکا و اروپا را فرو ریخت+دانلود صوت

کارشناس مسائل سیاسی گفت: اقتصاد امریکا و کشورهای اروپایی به گونه ای دچار ضربه شده است که پیش بینی مراکز اقتصادی غربی این است اغلب کشورها با رشد اقتصادی منفی مواجه خواهند بود و ضربه بزرگی خواهند خورد.

کامران غضنفری کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با صبح زاگرس گفت:  به نظر می آید گسترش ویروس کرونا از کنترل اشاعه دهندگان خارج شده است و شواهدی مبنی برای این است که این ویروس دستکاری شده است و به نظر می آید خود امریکایی ها این ویروس را دستکاری کرده اند و علیه رقیب اقتصادی خود یعنی چین و رقیب ایدئولوژیک یعنی جمهوری اسلامی ایران بکار گیری کردند که این دو کشور را زمین بزنند اما شرایط از کنترل آن ها خارج شد و این ویروس به سایر کشورهای جهان نفوذ کرد و دامن خود آن ها را هم گرفته است.

 

وی افزود: این ویروس به ابزاری برای قدرتنمایی خداوند به بشر و دولت های مغرور تبدیل شده است و قدرت خودش را نشان می دهد که با این همه ادعای علمی و تکنولوژی که دارید از عهده یک ویروس که با میکروسکوپ هم به سختی می توان ان را دید برنمی آیید و عاجز مانده اید.

 

غضنفری گفت: امریکا و کشورهای اروپایی با همه پیشرفت های اقتصادی که داشتند مغرور بودند که هر ساله رشد های اقتصادی چند درصدی دارند اما اکنون اقتصادشان به گونه ای دچار ضربه شده است که پیش بینی مراکز اقتصادی غربی این است اغلب کشورها با رشد اقتصادی منفی مواجه خواهند بود و به لحاظ اقتصادی ضربه بزرگی خواهند خورد.

 

وی در ادامه گفت: از جنبه سیاسی هم قدرتشان دچار نوعی فروپاشی شده است و به رخ کشیدن هایی که تمدن خودشان را به رخ کشورهای دیگر بکشند دچار فروپاشی شده است، بر سر یک دستمال توالت در فروشگاه مردمشان به جان فروشگاه می افتند و صف های  طولانی برای استفاده از غذاهای مراکز خیریه تشکل می دهند، این هیمنه  پوشالی تمدن غرب را فروریخته و نشان داده است که ماهیت ان ها چیست.

 

غضنفری در ادامه گفت: جلوه دیگر اتحاد، همبستگی، ایثار و از خودگذشتی ملت ایران را در عرصه های مختلف مانند کادر پزشکی، طلاب و دانشجویان، گروه های جهادی و بسیجی و مردمی که همدلی و از خودگذشتگی می کنند برای این که آلام این ویروس را از بین ببرند و به برچیده شدن آن کمک کنند، نقطه مقابل ان را در کشورهای غربی می بینیم کجای دنیا چنین ایثاری را از گروه های داوطلب مردمی می بینید که نه تنها به فکر انبار مواد غذایی و انواع اجناس در منزل خود نیستند بلکه به فکر کمک کردن به سایر همنوعان خود باشند.

 

این کارشناس در پایان گفت: ابهت آن ها به لحاظ سیاسی و اجتماعی فروریخته و درماندگی دولت های امریکایی و اروپایی را نشان داده است که همه قدرت پوشالی آن ها دچار فروریزی و فروپاشی شده است.

انتهای پیام/ش

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.