گروه: اخبار استان خبر: 157270 / تاریخ انتشار : 1399/2/10 ساعت : 10:19
در پی افزایش آمار بیماران کرونایی صورت گرفت:

تشدید نظارت ها توسط ستاد مقابله با کرونا بر بازارو بانک ها/سیر صعودی بیماران کرونایی در لنده +تصاویر

باتوجه به افزایش بیماران کرونایی در شهرستان لنده اعضای شورای سلامت شهرستان لنده در ششمن بازدید خود از سطح بازار این شهر بر تشدید نظارت ها و تعطیلی صنوفی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند تاکید داشتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، در پی فراگیر شدن بیماری کرونا به خصوص در موج دوم بیماری که از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری که در استان ها و شهرستان ها افزایش چشمگیری داشته است تدابیر شدید تری از سوی شورای سلامت وستاد مبارزه و پیشگیری از کرونا اتخاذ شده است.

 

شهرستان لنده از جمله شهرستان های سفید تا روز دهم فرودین ماه سال جاری بود که پس از آغاز بیمار یابی این روند کم کم سیری افزایشی به خود گرفت به طوری که تا به امروز به بیش از 21نفر رسیده است که تا کنون 8نفر بهبودی کامل یافته و مابقی نیز تحت درمان هستند.

 

امروز و در راستای تشدید نظارت ها بر بازار که مهمترین مکان برای انتقال ویروس کرونا بین شهروندان است فرماندار و اعضای شورای سلامت شهرستان لنده با حضور در سطح بازار از نزدیک آخرین وضعیت اجرای موازین بهداشتی صنوف را مورد بازدید و بازرسی قرار دادند.

 

سید خدادوست موسوی در این بازدید با اشاره به روند افزایشی بیماری در شهرستان لنده گفت: شهرستان لنده یکی از شهرستان های پیشگام در عرصه مبارزه با بیماری کرونا است ولی به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی برخی افراد به خصوص کسانی که از بیرون شهرستان مسافرت کردند سیری صعودی به خود گرته است.

 

وی افزود: در راستای پیشگیری از افزایش بیماری کرونا در شهرستان لنده از روزهای ابتدایی این ویروس تدابیر خوبی به خصوص در طرح ارتقای فاصله گذاری اجتماعی صورت گرفته است که نتایج آن تا دهم فرودین ماه سال جاری روند مطلوب بوده است که متاسفانه سفرهای نوروزی و  برگزاری مراسمات عزاداری و شادی باعث سیر صعودی این بیماری در شهرستان لنده شده است.

 

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: یکی از محیط های که بیشترین عامل نشر ویروس است بحث بازار و بانک ها هستند که امروز برای ششمن بار با حضور اعضای شورای سلامت در سطح بازار حضور یافته و تذکرات لازم را به کسبه بازار و مدیران بانک ها در این بازدیدها داده شده است.

 

وی تاکیدکرد: عدم همکاری برخی صنوف در اجرای طرح فاصله گذاری و عدم رعایت اصول بهداشتی در راستای اجرای پروتکل های بهداشتی باعث شده است تا موج این بیماری در شهرستان لنده سیری صعودی به خود بگیرد .

 

موسوی تاکیدکرد: اتاق اصناف با همکاری نیروی انتظامی و دستگاه قضایی با صنوف متخلف برابر قانون باید برخورد کنند چرا که سلامت مردم مهمترین اولیوت کاری است و مردم نیز باید همکاری و همراهی لازم را تا ریشه کنی این بیماری منحوس با مسئولان داشته باشند.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

انتهای پیام.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.