گروه: اخبار استان خبر: 157734 / تاریخ انتشار : 1399/2/22 ساعت : 07:33

نگرانی والدین و دانش آموزان برای برگزاری امتحانات پایان سال/ رئیس آموزش و پرورش کهگیلویه: امتحانات پایه دوازدهم از 17 خرداد برگزار می شوند

پورک پور گفت: تنها چیزی که در مورد امتحانات پایان سال مشخص شده این است که امتحانات پایه دوازدهم با شرایط خاصی برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با شیوع ویروس کرونا اولین مراکزی که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا تعطیل شد مدارس و دانشگاه ها بودند که به علت تجمع دانش آموزان و دانشجویان امکان شیوع بیماری کرونا بیشتر می شد.

 

یکی از دغدغه دانش آموزان و والدین آن ها بلاتکلیفی در مورد سال تحصیلی و آموزش دروس بود که با راه اندازی سامانه شاد و همچنین آموزش در صدا و سیما درصدی از این دغدغه ها کم شد اما بر هیچ کس پوشیده نیست که بخش های زیادی از آموزش در سال تحصیلی 98-99 دچار نقص و ضعف هایی شد.

 

حال با فرا رسیدن فصل امتحانات دغدغه دیگر والدین و دانش آموزان زمان و نحوه برگزاری امتحانات پایان سال است که در همین زمینه علی پورک پور رئیس آموزش و پرورش کهگیلویه در گفت و گو با صبح زاگرس گفت:تاکنون هیچ چیزی مشخص نیست و ستاد ملی کرونا باید در این زمینه تصمیم بگیرد و هر تصمیمی که در این ستاد اتخاذ شود ما تابع آن هستیم و اجرا می کنیم.

 

پورک پور گفت: تنها چیزی که در مورد امتحانات پایان سال مشخص شده این است که امتحانات پایه دوازدهم با شرایط خاصی برگزار خواهد شد.

 

وی با اشاره به زمان برگزاری امتحانات این پایه تحصیلی گفت: این امتحانات از 17 خرداد آغاز و در 16 تیر ماه به پایان خواهند رسید.

 

رئیس آموزش و پرورش با تشریح نحوه برگزاری و نمره دهی در امتحانات پایه دوازدهم گفت:  امتحانات در پایه دوازدهم از 80 درصد مطالبی که تا قبل از تعطیلی مدارس فراگرفته بودند و آموزش آن ها به پایان رسیده گرفته خواهد شد و این 80 درصد 16 نمره داشته و 20 درصد مابقی به صورت 4 نمره محاسبه می شود و جزئیات بیشتر آن را مدارس به دانش آموزان خواهند داد.

 

وی در پایان گفت: در سایر پایه ها در مورد آزمون ها و آموزش هایی که باید فراگرفته شوند هیچ جزئیاتی مشخص نشده و به محض اطلاع به مدارس ابلاغ خواهد شد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.