گروه: اخبار استان خبر: 157822 / تاریخ انتشار : 1399/2/23 ساعت : 07:39
روایتی از مدیریت فشل در ادارات کهگیلویه وبویراحمد:

تعلل راه و شهرسازی در ارائه نقشه راه لنده - تراب به بنیاد علوی/ضروروت ورود استاندار به کوتاهی ادارات در همکاری با بنیادمستضعفان

ظرفیت عظیم بنیاد مستضعفان در شهرستان لنده یکی از بهترین و طلایی ترین فرصت های پیش روی مدیران استان کهگیلویه وبویراحمد است که متاسفانه با مدیریت فشل برخی مدیران کل استانی این فرصت در حال هدر رفتن است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، حضور بنیاد مستضعفان در شهرستان های محروم و کمتر توسعه یافته کشور بنا به تاکید مقام معظم رهبری یک فرصت طلایی برای خروج تاریخی این شهرستان ها از محرومیت است که ارائه طرح های اشتغالزایی و محرومیت زدایی می تواند باعث پیشرفت و توسعه این شهرستان ها در کمترین زمان ممکن باشد.

 

 بیش از دو سال نیم است که بنیادمستضعفان در شهرستان لنده مستقر شده است و در همین مدت کم توانسته است گام های توسعه ای بسیار مهمی در حوزه آموزش، عمران و آبادانی و اشتغالزایی در بخش های مختلف بردارد.

 

در این بین برخی مدیران شهرستانی و استانی با تعامل خیلی خوب با این بنیاد توانستند بخش اعظمی از مشکلات خود را با مشارکت 50درصدی با بنیاد مرتفع سازند و کارهای خیلی خوبی برای توسعه شهرستان لنده انجام دهند.

 

برخی مدیران شهرستانی و استانی نیز بدون توجه به این ظرفیت عظیم بیشتر به دنبال واگذاری مسئولیت ها و وظایف ذاتی خود به این بنیاد هستند که متاسفانه همین کارشکنی ها باعث اتلاف وقت و هزینه های لازم برای پروژه های مشارکتی می شود.

 

در تازه ترین اظهرات مسئولان بنیاد علوی ضعف عدم همکاری و مشارکت پذیری مسئولان استانی کاملا مشهود است که لازم است استاندار کهگیلویه وبویراحمد ورود قاطعانه ای به عدم همکاری این مدیران برای پیشرفت و آبادانی شهرستان لنده انجام دهد.

 

 معاون بنیاد علوی در حاشیه بازدید امروز، نسبت به جاده ی ارتباطی لنده-دهدشت گفت؛ قرار است چهار و نیم کیلومتر از این پروژه که نقش مهمی در خروج از بن بست جاده ای منطقه دارد توسط بنیاد علوی با مشارکت راه و شهرسازی اجرایی شود.

 

وی با اشاره به لزوم اجرای این پروژه و نقش حیاتی آن در خروج از بن بست تاریخی شهرستان خواستار ارائه طرح مطالعاتی و نقشه های مربوطه، معرفی نماینده اجرایی اداره راه و شهرسازی و پیاده کردن خط پروژه توسط دستگاه مربوطه جهت شروع و عملیاتی نمودن این پروژه شد.

 

قادریان اظهار داشت؛ در تعهدی که بنیاد متقبل شد، عملیات اجرایی جاده ی مذکور بعد از طی مراحل اداری توسط راه و شهرسازی شروع خواهد شد.

 

وی ضمن تاکید بر پای کار بودن بنیاد در راستای تحقق این مطالبه مهم بیان داشت؛ پیرو فرمایش مقام معظم رهبری در راستای کمک به مناطق محروم و تحقق مطالبات مردمی، اعتبار ۱۰ میلیاردی از سوی بنیاد برای اجرای این پروژه اختصاص داده شد که انشالله در صورت رفع موانع، عملیات اجرایی آغاز میشود.

 

نکته جالب تر اینکه بیشتر ادارات شهرستانی نیز نتوانستند با ارائه طرح های قابل توجیه خود در تامین هزینه های مشارکتی خود با بنیاد مستضعفان و علوی مشارکت لازم را داشته باشند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.