گروه: اخبار استان خبر: 158003 / تاریخ انتشار : 1399/2/27 ساعت : 10:25
در گفتگو با کارشناس مسائل بین الملل مطرح شد

پشت پرده دخالت دولت های غربی در لبنان/مثلث شوم 3 دولت اروپایی با مدیریت امریکا به دنبال تضعیف حزب الله

صدرالحسینی گفت: به نظر می رسد صهیونیسم بین الملل یک اقدام انفعالی را انجام داده است و آلمان پیش قراول این موضوع است تا بتواند با کشورهای اروپایی دیگر از جمله انگلیس و فرانسه مثلثی را بر علیه مقاومت ایجاد کنند.

کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص قرار دادن نام گروه اسلامی و انقلابی حزب الله لبنان در فهرست گروه های تروریستی گفت: شرایط در لبنان به گونه ای است که امروز این کشور به عنوان یکی از احزاب قوی و با پشتوانه مردمی مشغول به فعالیت و خدمت به مردم در شرایط کرونایی است.

 

رضا صدرالحسینی با بیان این که بخش اجتماعی حزب الله لبنان در هفته های گذشته تلاش فراوانی برای گندزدایی و کمک به دولت در جلوگیری از شیوع کرونا داشته است، بیان مرد: حزب الله برای جلوگیری از ورود گروه تکفیری داعش تلاش های فراوانی را انجام داده است، بنابراین این گروه یکی از اهرم های دولت لبنان به حساب آمده که این اقدام، سبب جریحه دار شدن افکار عمومی در لبنان و واکنش دولت آلمان شده است.

 

وی افزود: یکی از نکات مهمی که باید مورد  توجه قرار دارد و  رویترز در روزهای گذشته به آن پرداخت، این است که دانشگاه بُن اعلام کرده است میزان شیوع و بیماران کرونایی در آلمان 10 برابر آن چیزی است که اعلام شده است، یک تحلیل نه چندان قوی وجود دارد که آلمانی ها تحت فشار رژیم صهیونیستی و صهیونیسم بین الملل و آمریکایی ها برای  انحراف افکار عمومی داخلی خود موضوع حزب الله لبنان را مطرح کردند.

 

کارشناس مسائل غرب آسیا بیان کرد: بعد از گذشت 72 ساعت از اقدام دولت آلمان، آنها این مسئله را  به این صورت اعلام کردند که منظور آن ها موضوع اقدامات سیاسی و تروریستی بوده است و به مراکز فرهنگی و مذهبی حزب الله  کاری نداریم یعنی عقب نشینی توسط آلمان بعد از واکنش ها به اقدام آنها صورت گرفت.

 

صدرالحسینی در ادامه گفت: موضوع رژیم صهیونیستی را باید از صهیونیسم بین الملل جدا کرد، ممکن است رژیم صهیونیسی در سرزمین های اشغالی قدرتی برای اقدامات فرامرزی نداشته باشد، اما صهیونیسم بین الملل که سرمایه داران بزرگی در آمریکا و در برخی کشورهای دیگر هستنداز این رژیم پشتیبانی می کنند؛ وقتی می بینند جریان های مقاومت پیرامون رژیم صهیونیستی قوی می شوند، بدون شک آنها از زوایای مختلف سعی می کنند این مجموعه های قدرتمند و  مقاومت را تضعیف کنند که این اقدام  آنها در همین راستا قابل تحلیل است.

 

وی در پاسخ به این سوال که کشور آلمان در جنگ تحمیلی مواد شیمایی به صدام داده است، اما چگونه یک گروه مقاومت که از خود دفاع مشروع می کند در فهرست گروه های تروریستی قرار می دهد؛ پاسخ داد: این موضوع تحت فشار آمریکا و صهیونیسم بین الملل است، پرونده های بخشی از 400 شرکتی که در آلمان مواد شیمیایی را به رژیم صدام می دادند، هنوز در محاکم آلمان باز است، و در پایان سال جاری بسیاری از موضوعاتی که آلمان و فرانسه و برخی از کشورهای اروپایی به نفع رژیم صدام و علیه ملت ایران بیان کردند، کاملا آشکار خواهد شد.

 

صدرالحسینی گفت: به نظر می رسد صهیونیسم بین الملل یک اقدام انفعالی را انجام داده است و آلمان پیش قراول این موضوع است تا بتواند با کشورهای اروپایی دیگر از جمله انگلیس و فرانسه مثلثی را بر علیه مقاومت ایجاد کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.