گروه: اخبار استان خبر: 159109 / تاریخ انتشار : 1399/3/19 ساعت : 21:24

باز شدن دوباره پای رسانه سعودی به کهگیلویه و بویراحمد/هر آنچه که باید در مورد ماجرای حمله به امام جمعه چرام بدانیم+تصاویر

دامنه انتشار یک خبر کذب در شهرستان چرام استان کهگیلویه و بویراحمد فراتر از مرزهای جغرافیایی ایران رفت و برخی شبکه های معاند که همانند لاشخور در کمین اتفاقات ریز و درشت درون ایران هستند، این بار سوژه خود را از اجرای یک حکم قضایی انتخاب کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در روزهای اخیر خبری در فضای مجازی و رسانه های استان کهگیلویه و بویراحمد منتشر شد که دامنه آن فراتر از مرزهای جغرافیایی ایران رفت و برخی شبکه های معاند که همانند لاشخور در کمین اتفاقات ریز و درشت درون ایران هستند، این بار سوژه خود را از شهر چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد انتخاب کرده اند.

 

روز شنبه در برخی گروه های فضای مجازی شهر چرام عنوان شد که یکی از جوانان این شهر در اجرای حکمی که در پی شکایت امام جمعه این شهر صورت گرفت ، متحمل چند ضربه شلاق شده است، این خبر باعث واکنش های متفاوتی شد . در این بین برخی به امام جمعه این شهر انتقاد کردند که چرا چنین اتفاقی رخ داده است و چرا به انجام چنین کاری رضایت داده است.

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدنوراله افشارامام جمعه چرام درباره «نقل قول کذبی» که از جانب ‌وی در فضای مجازی بین برخی کاربران منتشر می‌شود توضیحاتی ارائه کرد.

 

امام جمعه چرام در توضیح این اتفاق گفت: مایل به جواب به مسئله‌ای که در فضای مجازی منتشر شد نبودم اما جهت روشن شدن اذهان خوانندگان محترم مطالبی را بیان میکنم تا آن وقت قضاوت نمایند.

 
 
حجت الاسلام والمسلمین افشار گفت: قضیه به حدود پانزده ماه قبل بر می گردد روز جمعه ای بعد از نشر خبر نماز جمعه جوانی ْدر یکی از گروههای پر تعداد مجازی اقدام به توهین های متعدد در قالب پیام‌های جداگانه به مردم نمازگزاران و حتی مسایل شخصی امام جمعه سابق کردند. با توجه به اینکه باجناق این جوان از آشنایان بود به ایشان عرض کردم چنین مسئله ای هستف وی یک عذر خواهی کند و قضیه تمام شود، حدود یک ماه منتظر ماندم اما چنین نشد ،لذا باجناق این جوان گفتند هرطور صلاح می‌دانید اقدام کنید.

 


وی افزود: با توجه به اینکه نشر اکاذیب و اتهامات ناروا وارد کرده بود و حاضر به عذرخواهی هم نبود بخاطر عدم تضییع حق نمازگزاران محترم شاکی ایشان شدم و چون مدت زیادی از پرونده میگذشت از پرونده اطلاعی نداشتم و به گمانم که مختومه شده است تا این که روز شنبه ۱۷ خرداد ماه بدون اینکه بنده اطلاعی داشته باشم این حکم اجرا شد و بنده عصر روز شنبه هفدهم خرداد از طریق یکی از دوستان از رای و اجرای آن مطلع شدم، بلافاصله با دادستان محترم آقای صدری تماس گرفتم و گفتم کاش اطلاع می دادید در این صورت قطعاً اجازه اجرای حکم را نمی‌دادم. ایشان گفتند در جریان اجرای حکم نبودم و حکم توسط اجرای احکام صادر شده است.


افشار ادامه داد: چند مسئله باید خدمت مردم عرض کنم؛

اول؛یکی از دوستان در یک سایتی بدون سوال از بنده نوشته پادرمیانی ریش‌سفیدان از امام جمعه وایشان نپذیرفتند .کاش قبل از آن سوال می پرسیدند تا قضیه را خدمت ایشان بیان می‌کردم که چنین مساله ای صحیح نیست.


دوم؛ خواننده محترمی که این مرقومه را مطالعه می نمایید؛بر اساس حقوق شهروندی وقانون جمهوری اسلامی وقتی برادری؛ توهین های متعدد می کند و حاضر به عذرخواهی به مردم نمی شود تکلیف چیست؟


سوم ؛چرا حدود یک ماه که بنده اصرار بر حل مساله داشتم و باجناق ایشان(آقای راکبی) واسطه بین ما بود و بنده اصرار می کردم که ایشان یک عذرخواهی بکند وقضیه تمام شود حاضر به پذیرش اشتباه نشدند.وحتی بعد از یک سال واندی چنین اتفاقی نیفتاد.


چهارم؛ بنده حقیقتاً اطلاعی از اجرای حکم نداشتم و گرنه مانع می‌شدم و باریش سفیدی مسئله تمام میشد.اعتقاد بنده این است، که ظرفیت ریش سفیدان برای حل مشکلات بسیار ظرفیت بالایی است.


پنجم؛ همه ما اعتقاد به قیامت و سوال شب اول قبر داریم .عزیزانی بدون تحقیق و بدون سوال از این جانب اظهار نظر بر علیه حکم صادر شده و اینجانب کردند باید خودشان در محضرخداوند تبارک تعالی پاسخگوی چنین مسئله ای باشند.


ششم؛ بخاطر حفظ بعض مسایل از نشر پیام ها و اکاذیبی که سال گذشته این جوان انجام دادند معذورم. در صورت ادامه پیدا کردن ناچار به نشر آن پیام ها هستم.


هفتم؛ازاینکه تصدیع صورت گرفت از همه عزیزان پوزش می خواهم، خداوند عاقبت همه ی ما را ختم بخیر وسعادت فرماید.

در این میان برخی رسانه‌های با سوابق مشخص که از جانب سعودی ها تغذیه می شوند به دنبال گرفتن ماهی از آب گل آلود هستند و با انتشار اخبار ضد و نقیض به دنبال اهداف خود هستند.

 

ایران اینترنشنال که رسانه مورد حمایت آل سعود است و سابقه ننگینی در خصوص انتشار اخبار و اتفاقات داخل ایران دارد با انتشار خبری در این باره نوشت: " امام جمعه چرام بعد از شکایت و اجرای حکم شلاق بر پیکر یک کارگر جوان: گفتم عذرخواهی کن، نکرد، شلاق خورد. "

 

در بخشی از گزارش این رسانه سعودی آمده است: در گزارش هرانا آمده که حتی پادرمیانی بزرگان شهر هم موجب رضایت آقای افشار نشده است و او همچنان خواستار اجرای حکم بوده است.

 

رسانه های سعودی یک بار دیگر با استفاده از دروغ پردازی های همیشگی خود و تکنیک تقطیع به دنبال اهداف پلید خود بوده و هستند و این بار نیز به لاشخوری های خود ادامه داده اند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.