گروه: اخبار استان خبر: 160133 / تاریخ انتشار : 1399/4/9 ساعت : 12:58
کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با صبح زاگرس؛

دفاع آمریکا از حقوق بشر خنده دار ترین جمله تاریخ است/آمریکا کلکسیونی از جنایات علیه حقوق بشر است

حسین پور با بیان اینکه آمریکا خود کلکسیونی از جنایات علیه حقوق بشر است،گفت:خنده دار است که چنین کشوری خود را مدعی دفاع از حقوق بشر اعلام کند در صورتی که هیچ جنایتی تاکنون در جهان ثبت نشده است که بخشی از آن به آمریکا مربوط نباشد.

کارشناس و تحلیلگر سیاسی در گفتگو با  صبح زاگرس با بیان اینکه جنایات آمریکا علیه مردم ایران بی شمار است،گفت: مردم ایران خیری از ورود این جنایتکار به کشور ندیدند بلکه ورودش به کشور برای مردم سراپا مشکل بود.

 

فرامرز حسین پور تصریح کرد: آمریکا قبل از انقلاب به خصوص در دوران پهلوی خسارات زیادی به ایران وارد کرد که نمونه بارز آن کودتای پهلوی پسر علیه پدر در راستای حمایت از آمریکا در کشور بود.

 

این استاد دانشگاه و تحلیل گر سیاسی گفت:منابع غنی نفت و گاز کشور ما در دوران پهلوی به خصوص پهلوی دوم به تاراج رفت و بخش زیادی از هزینه های شرارت و عیاشی نظامیان آمریکایی در منطقه به عنوان باج توسط رژیم پهلوی تامین می شد.

 

حسین پور ادامه داد: دیوار بی اعتمادی میان ایران اسلامی و آمریکای خونخوار سالهاست که بالا رفته و ریشه آن به خصوص در ایام بعد از انقلاب به عقاید و ایدئولوژی حاکم در سیاست گذاری های این دو کشور بر می گردد.

 

وی تصریح کرد: آمریکا با همکاری سایر سران استکبار به خصوص انگلیس در هیچ برهه ای از تاریخ در جنایت علیه بشریت بیکار ننشت و این جنایات گاهی به صورت آشکار و گاهی هم پنهان و با پروژه نفوذ صورت می گیرد.

 

حسین پور افزود: رهبر کبیر انقلاب با شناخت و بصیرت بالایی که داشتند بارها آمریکا را شیطان بزرگ خواند و در کلامی تاریخی فرمود: حتی اگر در تمام امریکا مسجد بسازند و بالای گلدسته‌ها شعار الله اکبر قرار بدهند، هیچ وقت شعار مرگ بر امریکا را فراموش نکنید؛ چون آمریکا شیطان بزرگ است. از خدا می‏خواهیم که این قدرت را به ما ارزانی دارد که نه تنها از کعبه مسلمین، که از کلیساهای جهان نیز ناقوس مرگ بر آمریکا و ... را به صدا درآوریم.

 

وی خاطرنشان کرد: آمریکا از هیچ اقدامی برای ضربه زدن و جنایت علیه ایران کوتاهی نکرد،زمانی این کار را با تجاوز به خاک ایران و زمین گیر شدن،شکست و خفت باری مفتضحانه در صحرای طبس انجام داد،زمانی دیگر با هدف قرار دادن هواپیمایی مسافربری ما در خلیج فارس و ریختن خون ده ها بی گناه به خصوص زنان و کودکان مرتکب شد.

 

این تحلیلگر مسائل سیاسی ادامه داد:آمریکا عامل اصلی بروز جنگ فرسایشی 8 ساله بعد از صدها ترور و به شهادت رساندن بزرگان نظام ما در دهه اول انقلاب بود که با تحریک و پشتیبانی صدام،رژیم بعثی تا دندان مسلح را به عنوان پیشقراول جنگ نیابتی علیه ما به میدان آورد اما باز هم امدادهای غیبی،عنایات الهی،رهبری انقلاب و حمایت مردم ما را از این گردنه تاریخی خطرناک به سلامتی عبور داد.

 

حسین پور با بیان اینکه آمریکا خود کلکسیونی از جنایات علیه حقوق بشر است،گفت:خنده دار است که چنین کشوری خود را مدعی دفاع از حقوق بشر اعلام کند در صورتی که هیچ جنایتی تاکنون در جهان ثبت نشده است که بخشی از آن به آمریکا مربوط نباشد.

 

وی جنایت،کشتار،قتل،غارت،افکندن بمب شیمیایی بر سر هزاران زن و کودک از هیروشیما و ناکازاکی تا سردشت و حلبچه و دیگر شهر های ایران را مدال افتخار از دیدگاه آمریکایی ها اما در واقع اثبات گرگ صفتی و خوی وحشی و غیر انسانی این رژیم جنایتکار دانست و چنین خویی را در طول تاریخ بشر بی نظیر توصیف کرد.

 

این  تحلیل گر مسائل سیاسی تصریح کرد: آمریکایی ها بارها ثابت کردند که حتی به شهروندان بی پناه خودشان هم رحم نمی کنند به خصوص در قضیه اخیر که قلب هر انسان آزادی خواهی را جریحه دار کرد،با نادیده گرفتن حقوق رنگین پوست ها دیدیم که پلیس این کشور جنایتکار چکمه خود را بر روی گلوی یک سیاه پوست می گذارد و در کمال بی شرمی از این لحظه فیلم می گیرد تا یک انسان جلوی چشم میلیون ها انسان (در شبکه های مجازی) جان دهد اما باز هم این را سند افتخاری برای خود می دانند.

 

حسین پور افزود:امروز حتی مردم آمریکا به این نتیجه رسیدند که دوران ظلم،زور،جنایت و حق خوری به پایان رسید،اعتراضات،شورش ها و سرکشیدن این نفرتها که به صورت آتشی نهفته زیر خاکستر بوده،امروز خواب را بر ترامپ قمارباز و سایر کاخ سفید نشینان به کابوس وحشتناک و مرگبار تبدیل کرده است.

 

وی تصریح کرد:به صورت خلاصه می توان خنده دار ترین جمله تاریخ را دفاع آمریکا از حقوق بشر دانست و اینکه کشوری که در هیچ نقطه ای از جهان آثار جنایتش نمایان باشد اما همچنان دم از حقوق بشر بزند.

 

حسین پور در پایان سخنان خود گفت:ملت ها بیدارند،آینده از آن مستضعفان جهان است،اما شرط تسریع در نابودی این خائن به حقوق بشر همدلی و اتحاد آزادی خواهان جهان با تقویت جبهه های مقاومت به عنوان هسته های اصلی مبارزه با استبکاره جهانی است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.