گروه: اخبار استان خبر: 161433 / تاریخ انتشار : 1399/5/6 ساعت : 08:24
جودوکار کهگیلویه و بویراحمدی در گفتگو با صبح زاگرس:

آمریکایی ها در تهدید هواپیمای مسافربری ایرانی کارنامه سیاهی از خود برجای گذاشته اند/مسئولان از نهادهای بین المللی پیگیر این تعرض باشند

سلیم جوکار جوکار با بیان این که آمریکایی ها در خصوص تهدید هواپیماهی مسافربری کارنامه سیاه از خود برجای گذاشته اند، گفت: اقدامات انها محکوم است، و مسوولان باید از طریق نهاد های قانونی و بین المللی پیگیر چنین موضوعاتی باشند.

سلیم جوکار در گفتگو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص اقدام جنگنده های آمریکایی در تهدید هواپیمای مسافربری ایران گفت: اقدام اخیر آمریکا چهره این کشور را در جهان امروزی منفورتر و بدون شک سبب واکنش های مختلفی بر علیه این اقدام خواهد شد.

 

جوکار گفت: با روابط دیپلماتیک می توان در جهت ارتباط بیشتر با کشورهای همسایه و خاورمیانه گام برداشته و در برابر این اقدامات همراه با این کشورها واکنش نشان داد.

 

وی افزود: ایرلاین های هواپیمایی کشور می توانند در مقابل چنین اقداماتی واکنش و عملکرد مثبت قانونی نشان دهند.

 

جوکار گفت: آمریکایی ها در خصوص تهدید هواپیماهی مسافربری کارنامه سیاه از خود برجای گذاشته اند، به گونه ای که با هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران بر فراز آبهای خلیج فارس سبب به شهادت رساندن جمع زیادی از هموطنانمان شد، بنابراین اقدامات انها محکوم است، و مسوولان باید از طریق نهاد های قانونی و بین المللی پیگیر چنین موضوعاتی باشند.

 

جودوکار قهرمان هم استانی در ادامه افزود: از همه مسوولان کشوری خواهانیم که تدبیری اتخاذ کنند که شاهد چنین گستاخی هایی از جانب آمریکایی ها نباشیم و همچنین خطری متوجه مسافران هواپیماها و هموطنانمان نباشد.

 

وی افزود: شرکت های هواپیمایی در نقاط مختلف جهان با توجه به اینکه یکی از اهداف آنها خدمت رسانی و همچنین جا به جایی مسافر از نقاط مختلف جهان است، باید چنین اقداماتی را محکوم کرده و چاره ای بیاندیشند از طرفی می توانند قطعنامه ای مبنی بر اینکه هواپیماهای مسافربری می توانند آزادانه در حریم هوایی دیگر کشور بدون کوچکترین تهدیدی تردد داشته باشند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.