گروه: اخبار استان خبر: 161449 / تاریخ انتشار : 1399/5/6 ساعت : 12:32
نماینده تهران در گفتگو با صبح زاگرس:

حمله یک اشغالگر به منافع کشور ثالث باید به صورت جدی دنبال شود/شکست از نیروهای مقاومت دلیل اقدامات تروریستی امریکایی هاست

اقبال شاکری شکست های آمریکا از نیروهای مقاومت را دلیل اقدامات تروریستی و تلاشهای مذبوحانه ارزیابی کرد و گفت: حمله به منافع کشور ثالث توسط یک اشغالگر باید به صورت جدی دنبال شود و کمیسیون امنیت ملی این موضوع را دنبال می کند.

اقبال شاکری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با صبح زاگرس با تاکید بر اینکه حضور آمریکایی ها در سوریه غیرقانونی است گفت : پرواز و عملیات جنگنده های آمریکایی  بر خلاف قوانین بین الملل بوده و به عنوان نیروی اشغالگر در ان منطقه حضور دارند.

 

وی ابراز داشت: جای سوال است که چطور یک نیروی اشغالگر به هواپیمای کشور ثالث دیگری حمله  و تعرض می کند و این نکته مهم حتما باید بررسی شود.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  در ادامه  با اشاره به اینکه پیگیری قدرتمند این تعرض می تواند مقدمه خروج اشغالگران از آن منطقه باشد گفت : حمله به منافع کشور ثالث توسط یک اشغالگر باید به صورت جدی دنبال شود و کمیسیون امنیت  ملی این موضوع را دنبال می کند.

 

وی تصریح کرد : جمهوری اسلامی ایران با اقدامات بین المللی این موضوع را دنبال می کند.

 

شاکری  شکست های آمریکا از نیروهای مقاومت را دلیل اقدامات تروریستی  و تلاشهای مذبوحانه ارزیابی کرد.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه مردم منطقه خواستار خروج این کشور تروریست و اشغالگر از منطقه هستند گفت : هواپیمای  مسافربری جمهوری اسلامی ایران   تحت قوانین و در کریدر بین الملی حرکت می کرده و حضور جنگنده های  اشغالگر بر خلاف قوانین بین المللی  و باعث به خطر افتادن جان مسافران شده است.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  گفت : مراجع ، دولت ، قوه قضائیه  و وزارت خارجه احقاق حقوق ملت ایران و مسافران  ، را دنبال کند .

 

وی این حرکت  آمریکایی ها را شکستی دیگر عنوان کرد و اظهار داشت :آمریکایی ها می خواستند با حرکتی خبیثانه و  شیطانی باعث گمراه کردن پدافند هوایی کشور سوریه شود و هواپیمایی جمهوری اسلامی  ایران را به خطر بیندازد که خلبان شجاع کشورمان در این خصوص هوشمندانه عمل کرده  و آمریکایی ها نتوانستند به هدف شومشان دست پیدا کنند.

 

شاکری در پایان گفت : امیدواریم با محکومیت بین المللی همانطور که این کشور را از مجامع جهانی خارج می کنند از این منطقه هم خارج شوند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.