گروه: اخبار استان خبر: 161577 / تاریخ انتشار : 1399/5/10 ساعت : 14:22
مرتضی باب خواننده هم استانی؛

افزایش سرسام آور اجاره بها نتیجه نبود نظارت بر بنگاه هاست/ تقدیر از دغدغه مندی صبح زاگرس در خصوص اجاره بها

مرتضی باب خواننده خوش ذوق هم استانی در گفتگو با صبح زاگرس در خصوص افزایش سرسام آور اجاره بها در استان مطالبی را بیان کرد که در زیر به آن می پردازیم.

مرتضی باب خواننده خوش صدای هم استانی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به عوامل مختلف اثر گذار بر مشکلات بازار مسکن  و اجاره بها در در شرایط کنونی پرداخت.

 

وی گفت: پیشنهاد بنده برای مسئولین با توجه به افزایش اجاره مسکن این است که با تلاش بیشتر بودجه بهتری برای استان بگیرند، زیرا ما در استان منطقه بکر زیادی داریم که در این منطقه زیبا زندگی عشایری و منطقه لر نشین سطح توقع ها از سطح توقع مردمان کلانشهر ها همچون تهران کمتر است، مثلا اگر بخواهم برایتان مثلا بزنم در اطرف یاسوج مثل سرآبتاوه، منطقه گوشه یا گنجیی می توانند چهل تا پنجاه آپارتمان بسازند که هر کدام ده طبقه و هر طبقه پنج واحد باشد نزدیک به دو هزار خانه وار میتوان در این آپارتمان ها جایی داد و با شرایطی که بعدا می بتوانند همانند مسکن مهر خانه ها را تحویل خودشان دهند.

 

این خواننده خوش ذوق هم استانی ادامه داد: مورد دیگر اینکه متواند با بررسی و نظارت بر بنگاه ها و قرارداد ها قیمت گذاری کرده و تا این قیمت های نجومی برداشته شوند، واقعا در باب اجاره بها قیمت ها بالاست، مثلا بعضی ها حساب کرده اند که در ماه چقدر پول مورد نیازش است همان را به عنوان اجاره خانه خود به مستاجر میگوید، که این کار شایسته ای نیست و باید با این افراد برخورد کرد.

 

وی افزود: متاسفانه نظارت سفت و سخت بر کار بنگاه داران وجود ندارد و همین امر باعث شده که قیمت های کاذب به وجود بیایند، اگر کارشناس در بنگاه باشد خانه ها را نگاه میکند و قیمت گذاری میکند و میگوید ارزش واقعی آن چقدر است. مسئولین خصوصا متولیان استان کم کاری کردن. شما که به این موضوع پرداختین شاید جز محدود افرادی هستین که دغدغه معیشت و فرهنگی مردم دارید.

 

باب ادامه داد: در جلسه ای با حضور سردار خرمدل فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد صحبت کردیم دغدغه وی هم در باب همین موضوع بوده و در خصوص این موضوع متولیان فرهنگی میتوانند کار های زیادی انجام دهند، از انیمشن تا داستان برای مثال داستان های جالبی مثل کلید اسرار را بسازند که مردمانی هستند که خانه هایشان را به قیمت نجومی اجاره دادن اما در عین حال زلزله ای آمد و مستاجران سالم ماندن است.

 

این خواننده هم استانی افزود: در باب کار فرهنگی، فضای مجازی، بحث رسانه ای، کلیپ های، انیمیشن و طراحی های گرافیکی باید بیشتر کار شود، عکاس های مطرح استان باید بیایند و از صحنه های زندگی دردناک مردم عکس فیلم تهیه کنند، خود من چند روز پیش آدم هایی را دیدم که در چادر زندگی میکردن این واقعا دردناک است متولیان فرهنگی میتوانند در این زمینه کمک های زیادی کنند باید این افراد مصاحبه های را گرفت و صحبت هایه آنان را بشنویم.مرتضی باب خواننده مطرح هم استانی در خصوص اینکه چه پیشنهادی برای صاحب خانه ها دارید گفت: شاید تنها پیشنهادی که بتوان به صاحب خانه ها بدهم این است که بگویم خودتان را بزارید جای طرف مقابل چه حسی خواهی داشت، غیر از این نمیشود به آنها چیزی گفت زیرا قانون دست صاحب خانه ها را باز گذاشته است بنگاه های املاک هم کاری ندارند، باید قشر مستاجر را درک کرد.

 

وی افزود: متاسفانه این قشر با دردسر هایی که دارند به ایام کرونایی هم بر خورد کرده اند که بیماری خیلی خطر ناکی برای همه است و خیلی ها جان خود را در اثر این بیماری از دست داده اند. این بیماری باعث شده خیلی اجاره نشین ها از کار خود بیکار شوند در این شرایط اگر اجاره خانه های این افراد بالا نبود کمک بسیار خوبی برای این افراد به حساب می‌آمد.

 

وی در پایان گفت: انتظارمان از مردم و صاحب خانه ها این است که رعایت حال این افراد را داشته باشند همه ما با هم برادریم و کسی با کسی غریبه نیست اگر بخوایم حساب کنیم افراد اجاره نشین جز اجاره خانه خود هزینه رفت و آمد و هزینه زیاد دیگر هم دارند که سر جمع رقم بالایی میشود. با این وجود افراد اجاره نشین باید چه کاری انجام دهد؟ من از صاحب خانه ها تقاضا دارم که رعایت حال این افراد را داشته باشند در ایامی که کرونا هست و این افراد از کار بیکار شده اند چه باید کنند؟ صاحب خانه ها این لطف در حق مستاجران کنند و بدانند که خداوند تعالی در جا و مکان دیگر دست آنان را میگیرد، اگر 10 یا 20 نفر صاحب خانه  اینکار را انجام دهند هیچ ارزشی نخواهد داشت این حرکت باید جمعی باشد، همه باهم باید در این امر مشارکت کنند، دولت و مسولین هم باید نظارت داشته باشند و مرتب به بنگاه ها سرکشی کرده و در صورت تخلف با آنها برخورد کنند و در آخر این که یک دست فایده ای ندارد همه باید باهم در این ایام کرونایی به یکدیگر کمک کنند و در این عصر همدلی با هم قدم بردارند.

 انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.