گروه: اخبار استان خبر: 161666 / تاریخ انتشار : 1399/5/11 ساعت : 17:23
رئیس شورای هیئات مذهبی گچساران:

حفظ سلامتی مردم خط قرمز شورای هیئات مذهبی در ماه محرم است

رئیس شورای هیئات مذهبی گچساران گفت:با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری ،پس شایسته است که عزاداران، هیئات و نوحه‌خوانان به دستورات ستاد مقابله با کرونا در شهرستان و استان و مصوبات آن ها توجه کرده و ضوابط تعیین شده برای عزاداری از سوی متولیان امررا مراعات کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،علی مراد کاظم پور ،رئیس شورای هیئات مذهبی گچساران در گفت و گو با این پایگاه خبری تحلیلی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری ایام ماه محرم گفت: مطمئنا فرمایشات رهبر معظم انقلاب به عنوان فصل الخطاب هیئت های مذهبی در ماه محرم خواهد بود. 

وی با اشاره به کمک های مومنانه که توسط هیئت های مذهبی در این ایام صورت گرفته است ،تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز اینگونه کارها را معنای واقعی انقلابی‌گری خواندند و بیان کردند که اطعام ماه‌محرم نیز می‌تواند با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی به شکل کمک مؤمنانه به دست خانواده‌ها برسد. 

کاظمپور درادامه تصریح کرد: هیئت های مذهبی همچون گذشته و با رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام خواهند کرد و یکبار دیگر در قالب کمک های مومنانه در ایام ماه محرم به یاری محرومان خواهند شتافت و هر جا که نیاز باشد در صحنه خواهند بود.

وی افزود:بنابراین  اجازه نخواهیم داد دشمنان و برخی نیز به اهداف خود برسند چرا که عده ای متاسفانه قصد دارند مردم را در مقابل یکدیگر و هیئتی ها را در مقابل کادر پزشکی قرار دهند که باید اذعان کرد حفظ سلامتی مردم خط قرمز شورای هیئات مذهبی است چنانکه در مقطعی که دولت با کمبود ماسک و دستکش روبرو شد این بچه های هیئتی بودند که با ایجاد کارگاه ها در کل کشور نیاز کادر پزشکی و مردم را تامین کردند.

 رئیس شورای هیئات مذهبی گچساران افزود:مقام معظم رهبری روزگذشته  در سخنرانی خود درباره برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم بیاناتی فرمودند که  معیار آن چیزی است که ستاد مقابله با کرونا و کارشناسان بهداشت می‌‌گویند من هر آنچه که آن‌ها لازم بدانند را مراعات خواهم کرد.

وی تصریح کرد: بنابراین با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری ،پس شایسته است که عزاداران، هیئات و نوحه‌خوانان به دستورات ستاد مقابله با کرونا در شهرستان و استان و مصوبات آن ها توجه کرده و ضوابط تعیین شده برای عزاداری از سوی متولیان امررا مراعات کنند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.