گروه: اخبار استان خبر: 161696 / تاریخ انتشار : 1399/5/11 ساعت : 19:53

تکمیل پروژه احداث مسجد قائم آل محمد (عج) بهمئی نیازمند همت خیرین/افزودن یک پایگاه مهم فرهنگی-دینی در بهمئی با تکمیل پروژه

مسجد قائم آل محمد (عج) و حسینیه آن، در آینده به یکی از پایگاه های مهم فرهنگی و مذهبی در شهرستان بهمئی تبدیل می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ مسجد قائم آل محمد (عج) و حسینه آن واقع در جنب پارک شهدای گمنام شهر لیکک در صورت تکمیل در آینده به یکی از پایگاه های مهم فرهنگی و مذهبی در شهرستان بهمئی تبدیل می شود.

 

صدرالله پناهی، عضو هیئت امنای مسجد قائم آل محمد (عج) در این راستا به خبرنگار ما گفت: سال گذشته زمینی به متراژ ۱۵۰۰ متر توسط خیرین( آقایان جمال و جواد دانایی) به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان خریداری و وقف ساخت مسجد و حسینیه شد.

 

---

 

وی افزود؛ تاکنون نزدیک به ۵۰۰ میلیون تومان هزینه ساخت این مسجد شد که نیمی از این هزینه ها به ارزش ۲۵۰ میلیون تومان، توسط خیّر محترم آقای جبار جباری امیرالمونین و نیمه دیگر آن توسط ایل یوسفی (به خصوص آقایان ابوالقاسم سیاهی۲۱ میلیون تومان، علیرضا نقدی پور ۱۰ میلیون تومان و مرحوم حاج جان محمد فتحی ۱۰ میلیون تومان) پرداخت شد.

 

پناهی خاطر نشان کرد: این مسجد با زیر بنای ۴۷۵ متر مربع در حال ساخت است و در کنار آن با زیر بنای ۸۰ متر مربع، آبدارخانه و سرویس بهداشتی نیز در حال احداث است ؛در آینده نیز پیش بینی شد در صورت تامین اعتبار، حسینیه ای با مساحت ۳۰۰ متر مربع در این زمین احداث شود.

 

دبیر انجمن یاوران وقف شهرستان بهمئی پیرامون ساخت مسجد قائم آل محمد (عج) به خبرنگار ما گفت: مسجد نقش مهمى در حیات دینی، اجتماعى، اقتصادى، سیاسى و علمى مسلمانان دارد و همواره بزرگان دین، مردم را به ساخت مسجد تشویق کردند.

 

---

 

افسون شجاعی از عموم خیرین تقاضا کرد، با توجه به اینکه نزدیک به ۶۰۰ میلیون تومان دیگر برای تکمیل و بهره برداری از این مسجد مورد نیاز است، آستین همت بالا زده و کمک های خود را ارسال نمایند.

 

وی در پایان با دعوت مجدد از خیرین سراسر کشور برای کمک به تمکیل این پروژه، گفت: در حال حاضر نیاز فوری به حداقل ۵۰ میلیون تومان برای بخش از این پروژه است تا آنچه تاکنون احداث شده، حفظ و نگهداری شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.