گروه: اخبار استان خبر: 161711 / تاریخ انتشار : 1399/5/12 ساعت : 11:19
کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با صبح زاگرس؛

اروپا نسخه بزک شده آمریکاست/تکیه بر اروپا برای حل مشکلات کشور سراب و توهم است

حسین پور گفت: اعتماد و اتکا به اروپا همانند اعتماد به آمریکا و در واقع تکیه بر سراب است ؛بنابراین ما نباید همچنان راه برون رفت از مشکلات کشور و حتی کاهش تحریم ها را در دامان نوکران و دست نشانده های جهان استکبار بجوییم.

کارشناس و تحلیل گر مسائل سیاسی در گفتگو با صبح زاگرس  تکیه بر اروپا و اینستکس را تکیه بر آب عنوان کرد و گفت: در جریان برجام، اینستکس و سایر معاهدات با ایران کشورهای اروپایی تنها در حد یک قول به ما عمل کردند و اقدام عملیاتی محسوس که بتواند فشارتحریم های ظالمانه علیه ایران را کم کند، تاکنون انجام نداند.

 

فرامرز حسین پور تصریح کرد: بعد از نا امیدی دولتمردان ما از آمریکا همچنان بر برجام و معاهدات منشعب از آن مصر بودند تا اینکه بحث کانالهای مالی با واسطه گری اروپا پیش آمد اما با وجود اعتماد سازی کامل ایران در این زمینه،اروپا عملا در این زمینه هم همکاری نکرد.

 

وی با بیان اینکه اروپا هم نسخه بزک شده آمریکاست،گفت:آمریکا و اروپا در یک پازل کاملا به هم پیوسته اما با دو شکل ظاهری متفاوت علیه کشور ایران نقش بازی می کنند و هیچکدام از سران آنها دلسوز مردم مانیست.

 

حسین پور افزود:می توان گفت هر چند اروپایی می خواهند خود را واسطه و میانی معرفی کنند اما در عمل تاکنون چنین چیزی به اثبات نرسید و به قول معروف برای ما مشخص شد که سران اروپا شریک دزدند و به ظاهر رفیق قافله.

 

این تحلیلگر و آگاه سیاسی خاطرنشان کرد:اعتماد و اتکا به اروپا همانند اعتماد به آمریکا و در واقع تکیه بر سراب است ؛بنابراین ما نباید همچنان راه برون رفت از مشکلات کشور و حتی کاهش تحریم ها را در دامان نوکران و دست نشانده های جهان استکبار بجوییم.

 

وی با بیان اینکه تداوم حرکت دولتمردان ما در مسیر اعتماد به اروپا در پی دل کندن از آمریکا،اشتباهی فاحش است،گفت: ما باید فرصت سوزی های توسعه کشور را که ناشی از اعتماد به غرب است،پایان دهیم.

 

حسین پور ادامه داد: چرا مسئولان ما نمی خواهد بفهمند اروپا نسخه بزک شده آمریکاست؟مگر همچنان مُصِر برای ماندن ایران در برجام و سایر معاهدات یک طرفه نیستند اما خودشان هم حتی یک گام مثبت عملیاتی در این راستا برنمی دارند؟

 

وی گفت: این اجرایی کردن یک جانبه و یک طرفه توافقنامه تعهدات چه سودی برای کشور ما دارد؟اروپا حتی در برقراری کانالهای مالی مانند اینستکس هم هیچ کاری نکرد،باید از کمک غرب چه اروپا و چه آمریکا برای حل مشکلات کشورمان دل ببریم،غیر از این تفکر هم وادادگی و توهم است ؛این نظر شخصی بنده نیست، تجربه چند سال اخیر است.

 

حسین پور تصریح کرد:ما بارها مهلت های چند ماهه و چند روزه و ضرب العجل برای اروپایی ها تعیین کردیم اما نتیجه این همه ضرب العجل چه شد؟هیچ.

 

وی در پایان با تاکید بر این موضوع که راه برون رفت از مشکلات در فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان به مسئله تولید داخل است،گفت:رونق تولید،جهش تولید،حمایت از کالای ایرانی، حمایت از تولید داخل و ده ها کلید واژه دیگر مورد تاکید رهبر انقلاب در این راستا عملی ترین راهکار خروج از مشکلات اقتصادی است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.