گروه: اخبار استان خبر: 161713 / تاریخ انتشار : 1399/5/12 ساعت : 11:38
در نشست شورای شهر یاسوج مطرح شد

سیر تا پیاز ماجرای مامور اجرائیات شهرداری یاسوج و میوه فروش جنجالی/یک بام و دو هوای شورای شهر در فروش اموال شهرداری و پرداخت بدهی ها/جدال لفظی آشنا و دهرابپور در خصوص مصاحبه جنجالی

نشست شورای شهر یاسوج با توضیحات مسئول اجرائیات شهرداری یاسوج در خصوص ماجرای جنجالی هفته های اخیر آغاز شد و با بحث در خصوص فروش اموال شهرداری یاسوج و پرداخت بدهی ها و جدال لفظی برخی اعضای شورای شهر همراه بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز نشست هفتگی شورای شهر یاسوج با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

 

رئیس شورای شهر یاسوج در این نشست گفت: بخش اجرائیات شهرداری شبانه روز در حال فعالیت هستند و تلاش صادقانه انجام می دهند در خصوص وانت ها و ناهنجاری هایی که وجود داشت و سد معبرهایی که بود تلاش های زیادی انجام دادند، اما کلیپ چند روز گذشته باعث شد خدمات این قشر نادیده گرفته شود و در  فضای مجازی مورد حمله قرار گرفتند نباید یک اشتباه اصل کار این بخش را زیر سوال ببرد، این موضوع در فضای مجازی دست به دست شد و مشکلاتی را ایجاد کرد دستگاه های مختلف نیز واکنش هایی داشتند خدمات زیادی انجام شده است و نباید برای یک مسله جزئی اینگونه خدماتشان زیر سوال برود، هیچ ضرب و شتمی نبوده است و فقط جمع آوری کردند اگر اقدام نکنند در شهر بی نظمی ایجاد می شود.

 

مسئول اجرائیات شهرداری یاسوج نیز گفت: اداره اجرائیات یاسوح با ۱۳ نیروی گشت و تجهیزاتی و ۴ خودرو اجاره ای مشغول است که این تعداد جوابگو نیست اما با همین امکانات محدود در این دوره کاری خدمات  خوبی انجام شده است، ۱۴۰۰ وانت بار در سطح شهر که ورودی و خروجی و معابر شهر را تسخیر کرده بودند و باعث نارضایتی ها و ایجاد مشکلات ترافیکی شده بود با کار بی وقفه و نهادی و با همکاری پلیس راهور و یگان امداد ساماندهی شدند.
 


غلامیان ادامه داد:  اجرای ارای کمیسیون ماده ۱۰۰ بود که با ۴۵ رای تخریب نسبت به تمام ادوار گذشته بی سابقه است، جمع آوری هزاران تابلو و سایه بان های غیر مجاز و تابلوهایی که در پیاده رو بودند جمع آوری شدند، وصول بیش از ۱ میلیارد و نیم در سال گذشته انجام شده است، این اقدامات بدون هزینه نبوده است کار و تلاش های زیادی انجام شده است در شهر یاسوج یک آمبولانس نمی توانست به راحتی عبور کند.وی افزود: نیروهای اجرایی شهرداری ۵بار با چاقو و چوب مصدوم شدند اعضای شورا از نزدیک مظلومیت ماموران اجرایی را دیدند در برخی از سایت ها جنبه وحشیاته ای علیه نیروهای اجرایی انجام شد.


غلامیان ادامه داد: در خصوص آن کلیپ نیاز است توضیحاتی داده شود مردم گلایه هایی داشتند تماس های مکرر در خصوص سد معبر از طرف مردم داده می شود، همان روز اعضای کمیسیون ۲۰ ماده ۵۵ از آن محل بازدید داشتند دو ماه قبل تذکرات شفاهی و ۵ مورد تذکر کتبی به این فرد داده شده بود اما به قانون تمکین نکردند و حاضر نشدند پیاده رو را آزاد کنند.


وی تصریح کرد: این فرد ۳ متر از پیاده رو را تا نزدیکی جدول اشغال کرده بود، ساعت ۵ بود ماموران برای جا به جایی پنسی که گذاشته بود مراجعه کردند در فیلم مشخص است که مظلوم نمایی میکند و با دست خودش میوه ها را در خیابان می ریزد، هیچ ضرب و شتمی انجام نشده بود بچه های یگان امداد و ضابط قضایی حضور داشتند ما نیازی به درگیری نداشتیم خود میوه فروش میوه هایش را به خیابان ریخته است.

 

این نشست در ادامه با تنش هایی نیز همراه بود.

 

فردی از نیروهای شهرداری وارد جلسه شد و با بیان اینکه ۵ ماه است حقوق دریافت نکرده ام گفت: چرا یک قطعه زمین از شهرداری فروخته نمی شود که من بتوانم دخترم را با جهیزیه به خانه شوهر بفرستم.

مسعود خوبانی در واکنش به این اظهارات گفت: ما بارها به شهرداری نامه زده ایم که لیست املاک و دارایی های خود را برای ما بفرستند که بتوانیم یکی را بفروشیم هنوز شهرداری پاسخ نداده‌است.

هدایت اکبری دیگر عضو شورای شهر گفت: با پیشنهاد موافق هستم خرد کردن پیمان تخلفات را بیشتر می کند فساد را بیشتر می کند هر  نیروی واحدی مربوط به واحد خودش است بحث دستگاه های نظارتی است که قراردادی برای کل کشور است همه نیروها در قالب یک شرکت باشند این امنیت شغلی نیروهای شرکتی را بیشتر می کند. اینکه منفک شود قابل قبول نیست خرد کردن پیمان تخلف را بیشتر می کند.


فرشید احمدی کیش نیز گفت: انتظار می رود وقتی کسی اعتراض می کند انگشت اتهام را به سمت شهرداری دراز نکنیم در نقص ها همه ما به نوعی مقصر هستیم حرف را بشنویم و آن را بررسی کنیم  و راهکار ارائه دهیم.وی در خصوص شرکت ها گفت: در این برهه زمانی ما دو ماه تمدید کردیم اکنون فرصت تجزیه و تحلیل نداریم اکنون شرکت در مرحله پایان دوره است در جلسه رسمی شورای شهر مبلغ  زیاد را از نظر عدد و ارقام دادیم، این قرار داد تا برج ۱۲ تمدید شود باید از نظر بودجه ای دقیق تر عمل کنیم که حداقل این مشکلات که مجبور شدیم ۷ درصد اضافه کنیم .خوبانی گفت: ۶ ماه از سال باقی مانده است اکنون پینشهاد ما این است در قالب دو شرکت انجام شود برای دو شرکت آگهی داده شود.محمدرحیم دهراب پور نیز گفت: میدان فعالیت برای اصحاب رسانه بیشتر شود تا افکار عمومی بیشتر در جریان امور قرار بگیرند جامعه ما هنوز آمادگی اطلاع رسانی ندارد جامعه ای که دم از مردم سالاری دینی می زند ارکان اصلی یک جامعه رسانه و مطبوعات است.

 

وی افزود: متاسفاته می بینیم گاهی خود ما اطلاع رسانی را محدود می کنیم  جایگاه شورا پرسشگری و مطالبه گری است، جایگاه مدیریت شهری پاسخگویی است مثل اینکه این جایگاه ها اینجا جا به جا شده است شورا اکنون باید پاسخگوی مدیریت شهری باشد، نفس کار شورا بحث و مجادله است، اگر نمی خواهیم گاهی منحرف شود و به چالش کشیده شود اول گوش دهیم بعد صحبت کنیم.


دهرابپور ادامه داد: ۸موضوع مهم در این نامه آمده است پینشهاد این است وقتی گفتیم چند ماه شرکت تمدید شود برای این بود بتوانیم تصمیم گیری کنیم، اینکه خرد شود ممکن است فساد در آن باشد یا اینکه همه در یک جا باشد ممکن است نظارت نیز قوی نباشد، مبلغ هر چقدر باشد و شرکت برنده هر کسی است باید تمدید شود.


آشنا نیز گفت: خرد کردن شرکت به بررسی نیاز دارد ما سه ماه است به شورا نامه زده ایم هنوز جواب نگرفته ایم، چطور می شود برای این مساله نتیجه گرفت، این انحصاری نیست و ملی است در دور قبل چهار شرکت درخواست دادند باید پیمانکارقوی باشد که این مبلغ را بتواند پرداخت کند، یک کارگر اینجا درد دلش را گفت ما تاب نیاوردیم بیایید برای این مسائل تاب و تحمل داشته باشیم.وی خطاب به دهراب پور گفت: مشکل شما با من چیست که می گویید هم شورا هستید هم شهردار؟ من حق دارم نظرم را بدهم.دهراب پور گفت: آن مصاحبه وظیفه شما نبود سخنگو باید صحبت می کرد.آشنا گفت: شما چرا به نگین تاجی که مصاحبه داده تذکر نمی دهیدو فقط به من تذکر می دهید.دهراب پور در پاسخ گفت: اگر نگین تاجی مصاحبه داده هم نباید این کار را انجام می داد.اکبری تبار در خصوص نامه ارسال شده توسط شهرداری گفت: ما باید مشکلات و مسائل این چنینی را حل کنیم و با تصمیم گیری رای گیری کنیم، ما باید نظرات خود را بدهیم اگر قرار است خود نامه را به رای بگذاریم این کار دیگر شورایی نیست مگر بار اول است که نامه به شورا ارسال شده است.

هدایت اکبری نیز گفت: ما نباید در امور اجرایی شهرداری دخالت کنیم این کار دخالت است وظیفه دارم چیزی که می دانم قانونی است را اجرا کنم، این نامه از شهرداری آمده است و ما چکش کاری کرده ایم و باید پاسخ دهیم، نه اینکه موضوع جدید در نامه مطرح کنیم.آشنا گفت: این کار دخل و تصرف در امور شهرداری است.


اکبری تبار در پاسخ گفت: ما می خواهیم برای ۱۰ میلیارد تصمیم گیری کنیم.


موضوع بعدی وضعیت خانه شهردار بود که خوبانی گفت: شهرداری در این مورد تخلف کرده است.اکبری خطاب به خوبانی گفت: شهردار هیچ تخلفی نکرده است همه شهرداران توسط شهرداری خانه اجاره کرده بودند به دستگاه های نظارتی نامه بزنید که بررسی کنند ببینند شهردار تخلف کرده است یا نه.
 

خوبانی گفت: اکنون شهردار هم حق مسکن را می گیرد و هم اجاره بها را.

 

اکبری گفت: شما بارها نامه زده اید این بار هم بزنید.


فرشاد نگین تاجی نیز گفت: خوشحال هستم اکنون در مورد شهرداری احقاق حق انجام شود قبلا هیچ صحبتی در خصوص شهردار انجام نمی شد و اکنون که حقی می خواهد گرفته شود به عده ای بر می خورد.اکبری گفت: اگر جایی تخلف انجام می  شود نامه بزنید دستگاه های نظارتی بررسی کنند.دهراب پور گفت: کسی مدعی نیست که تخلف صورت گرفته است هدف ما اجرای قانون است.


آشنا نیز گفت: اقای خوبانی درخواست ما این است شما که یک سال رییس شورا بوده اید به صورت شفاف بیان کنید  وضع مالی خود را شفاف سازی کنید هرکس تخلف کرده است رسانه ای شود

 

 نگین تاجی گفت: اعضای شورا حدود خود را بلد باشید شما حق ندارید با حاج دهراب پور تند صحبت کنید دلیلی ندارد بد حرف بزنید.

آشنا گفت: اقای دهراب پور لطفا  تذکرات خود را به گونه ای مطرح کنید که سوء ظنی ایجاد نشود.

موضوع بعدی جلسه قانون متمم بودجه بود که در جلسه قبلی شورای شهر مورد بررسی قرار گرفته بود اما به نتیجه ای نرسید و به صورت مجدد در جلسه امروز نیز مطرح شد.
 
اکبری گفت: شهرداری می تواند ۲۰ درصد را تصمیم گیری کند شهرداری هیچ تخلفی انجام نداده است متمم گفته تا آخر خرداد بلا مانع است ار نظر قانونی این موضوع هیچ مشکلی ندارد  و شهرداری هیچ جا کم کاری نکرده است شاید جایی خواسته ۲۰ میلیون هزینه کند ۲۲ میلیون هزینه کرده است که این کم کاری نیست، متمم بودجه این است بودجه هزینه شده را بتوان کم یا زیاد کند شهرداری این اجازه را دارد که تا ۲۰ درصد افزایش را داشته باشد.
 
اکبری تبار گفت:  ماده ۱۸ صورت جامع هزینه درآمد شورا و شهرداری است و گزارش مالی دادن وظیفه همه است، بودجه شهرداری در ۹۸ باید بر مبنای هر سالی کلیه درآمد و هزینه ها باید به سمع شورا برسد شورا نیز باید تا قبل از ۱۵ اسفند بودجه را مصوب کند ما ۱۲۰ میلیارد تومان مصوب کردیم، شهردار می تواند اضافه هزینه کند  اما حتما باید از شورا مجوز بگیرد اقای شهردار متمم بودجه را اجرایی نکرده است.
 
وی افزود: اجازه دارد اضافه هزینه کند اما در متمم بودجه باید انجام شود به نوعی متمم بودجه زاپاس است که در باید در قالب متمم در همان سال انجام دهد، اگر شهرداری جایی هزینه کرد و نیاز بود بیشتر هزینه کند باید از متمم بودجه استفاده کند و البته حتما باید به شورا ارسال شود این متمم در برج ۴ به شورا ارسال شده است، اردیبهشت ماه وزارت نامه ای ارسال کرده است تفریق یعنی بودجه و متمم یعنی تمام فال و اتفاقات باید به شورا ارسال شود.
 
اکبری تبار گفت: در حوزه آسفالت جدول و سر فصل های مختلف هزینه هایی شده است مثلا در فلان بخش ۱۰ میلیارد در نظر گرفته بود اما اکنون ۵ میلیارد اضافه تر هزینه کرده است این مبلغ باید اول در شورا مطرح می شد بعد هزینه انجام می شد و متمم بودجه نیز  باید در پایان همان سال باشد، متمم اکنون در وقت قانونی ارائه داده نشده است 
 
 
دهراب پور نیز گفت: دراین قضیه نه شهردار نه شورا خوب عمل نکرده است نه توضیحات اکبری تبار نه اکبری من را قانع نکرده است ابهام وجود دارد، که این متمم چگونه باید باشد باید در سال خودش مجوز می گرفت اکنون که انجام نشده است تخلف است باید تعدادی کارشناس خارج از شورا را دعوت کنید که این قضیه را بررسی کنند.
 
خوبانی گفت:  در این موضوع متمم تخلف توسط شهرداری صورت گرفته است ممکن است این موضوع شهردار را به دادگاه بکشاند .
 
در این جلسه رئیس شورای شهر یاسوج از رییس شورای شهر صدرا  کمک خواست و در تماس تلفنی با صادقی موضوع را مطرح کردند در خصوص متمم بودجه  و اینکه شهرداری یاسوح تخلف کرده است یا نه ، که با این وجود باز هم اکبری عضو شورای شهر یاسوج  قانع نشد و معتقد است که شهردای هیچ تخلفی انجام نداده است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
---
---
---
---
---

در حال تکمیل ...

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.