گروه: اخبار استان خبر: 161825 / تاریخ انتشار : 1399/5/14 ساعت : 17:45
درگفت وگو با صبح زاگرس مطرح شد:

عده ای هنوز خواب مذاکره با امریکا و حل مشکلات را می بینند

سیدهادی میرحسینی گفت: انچه امروز امریکا در همین مسئله برجام با تیم مذاکره کننده و اعضای 5+1بازی کرده است ناشی از غفلت دیپلماتیکی است که تیم مذاکره کننده علی رغم همه تذکرات رهبری انجام داده است.

کارشناس مسائل سیاسی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، با اشاره به اهداف دشمنان در اعمال تحریم های ظالمانه و اجرای سیاست های بازدارنده برای از بین بردن توان ایران گفت: بیش از چهار دهه است که امریکا و هم پیمانانش به دنبال تضعیف و از بین بردن جمهوری اسلامی ایران هستند و تا کنون از هیچ تلاشی برای اعمال رفتارهای خود کوتاهی نکردند.

 

وی افزود: اعمال تحریم های به اصطلاح فلج کننده برای تضعیف جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف داروئی، علمی، پزشکی، کالایی و حتی ترور دانشمندان هسته ای و شخصیت های برجسته نظامی در چهل سال گذشته نتوانسته است ذره ای از عزت و اقتدار ایران اسلامی بکاهد بلاکه روز به روز اقتدار ما را بیشتر و بیشتر کرده است.

 

سید هادی میر حسینی تصریح کرد: امریکا در همین قضیه برجام و قبل از ان در مسئله NPT نیز به دنبال اعمال برخی تحریم ها و محدود کردن قدرت نظامی و دفاعی و هسته ای ما بوده و خواهد بود که به لطف الهی و رهبری کم نظیر  امام خامنه ای (مدظله العالی) تا کنون تمام نقشه های آن نقش بر آب شده است.

 

وی تاکیدکرد:امریکایی ها در همین قضیه برجام به خوبی و با اهداف از پیش تعیین شده که نابودی چرخه سوخت هسته ای و نابودی توانایی فرزندان ایران اسلامی بود وارد برجام شدند و وقوتی ما تعهداتمان را اجرایی کردیم انان از برجام خارج شدند بدون اینکه هیچ یک از تعهدات خود را اجرایی کنند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: در این برن هنوز هستند روشنفکران غربی که خودشان را بزک امریکا کرده اند و با این همه خسران و زیانی که از برجام متحمل شده ایم باز هم دم از مذاکره می زنند.

 

میرحسینی گفت: به تعبیر زیبایی مقام معظم رهبری که فرمودند:"برخی که مذاکره با آمریکا را حلّال مشکلات می دانند، صددرصد اشتباه می کنند"یا در جایی دیگر فرمودند:" این انتظارها را رها کنید. البته نمی گویم رابطه ها را قطع کنید بلکه می‌گویم به خارجی ها دل نبندید و فقط به داخل دل ببندید".

 

وی در پایان گفت: بدون شک نباید چشم انتظار امریکایی ها برای رفع مشکلات ما باشیم و این خیال تنها یک خواب آشفته است که هرگز جز با تکیه بر توان خودمان نمی توانیم به امریکایی ها اعتماد کنیم البته عده ای هنوز نمی خواهند به این باور برسند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.