گروه: اخبار استان خبر: 161850 / تاریخ انتشار : 1399/5/17 ساعت : 10:12
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد؛

کمک مومنانه نشانه همدلی ملت و تداعی گر صحنه های زیبایی از مواسات در جامعه

فعال فرهنگی و سیاسی گچساران گفت: حقیقتا کمک مومنانه نشانه همدلی ملت بزرگ ایران است که همان احساس وظیفه مردم نسبت به یکدیگر را به نمایش می گذارد و کمک مومنانه در بسیاری از موارد می تواند اعتماد عمومی از دست رفته را به جامعه بازگرداند.

حجت الاسلام احمد محمدی،فعال فرهنگی و سیاسی گچساران در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ضمن حمایت از پویش کمک مومنانه گفت: قطعاً با توصیه‌های مقام معظم رهبری و بصیرتی که در بین مردم ایران اسلامی و بخصوص عزیزان هم استانی وجود دارد، بار دیگر مردم در رزمایش کمک مؤمنانه به میدان خواهند آمد.

 

وی افزود: عزیزان باید بدانند که کمک به نیازمندان جامعه همواره مورد تأکید ائمه و اهل‌بیت علیهم السلام  بوده و این‌گونه اقدامات خداپسندانه در کشور وجود داشته که امسال با توجه به شرایط به وجود آمده با شور و شوقی مضاعف انجام شد و این اقدامات نیز ادامه خواهد داشت.

 

محمدی در ادامه تصریح کرد:در روایات بسیاری از اهل بیت (ع) نیز بارها تأکید شده که اگر انسان بتواند در این دنیا فردی را از اضطراب و نگرانی دربیاورد خداوند متعال در قیامت و زمانی که از قبر بیرون می‌آید، اضطراب و نگرانی را از وی جدا خواهد کرد.

 

این فعال فرهنگی و سیاسی گچساران اظهارکرد: به‌ هر حال شیوع بیماری کرونا شرایطی را در استان ما رقم‌زده که بسیاری از افراد ضعیف جامعه به‌سختی افتاده‌اند و این وظیفه‌ انسانی هر فردی است که ‌به یاری نیازمندان در این شرایط حساس بشتابد و قطعاً صحنه‌های زیبایی از مواسات و همدلی رقم خواهد خورد.

 

 وی افزود:در حقیقت کمک مومنانه نشانه همدلی ملت بزرگ ایران است که همان احساس وظیفه مردم نسبت به یکدیگر را به نمایش می گذارد و کمک مومنانه در بسیاری از موارد می تواند اعتماد عمومی از دست رفته را به جامعه بازگرداند.

 

محمدی در ادامه گفت:یک توصیه دارم به عزیزانی که توفیق توزیع کمک های جمع آوری شده در بین نیازمندان را دارند که به جدیّت تمام فقیران را در محلات شناسایی کنید و با نظمی خاص به همگان کمک شود، زیرا گاهی اوقات مشاهده شد در بعضی از محلات نیازمندی و واجد شرایطی وجود دارد که هنوز بسته ای دریافت نکرده و درگوشه ای دیگر نیازمندی دو یا چند بسته دریافت کرده است آن شاءالله کاری شود که امانت های مومنین به نحو احسن به مستحقین آن تحویل شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.