گروه: اخبار استان خبر: 161870 / تاریخ انتشار : 1399/5/17 ساعت : 13:38
شهردار یاسوج در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد:

معطلی آسفالت خیابان گلزار شهداء به دلیل معارضات/ شورای برنامه ریزی برای تعریض خیابان جمهوری شهر یاسوج همکاری کند

شهردار یاسوج با اشاره به اینکه آسفالت خیابان گلزار شهداء به دلیل معرضات روند طولانی پیدا کرده است، گفت: در خیابان منتهی به گلزار شهداء در چند مرحله زیر سازی انجام شده، اما به دلیل معارضات آسفالت آن صورت نگرفته است.

نستهن مقدم در گفتگو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص آخرین وضعیت تعریض خابان جمهوری یاسوج گفت: تعریض خیابان جمهوری در شهریاسوج  به دلیل  حضور  مالکان در آن مکان  و حق و حقوق آنها متوقف شده است. 

 

شهردار یاسوج با بیان ینکه ارزیابی ها در خصوص حقوق مالکان در خیابان جمهوری انجام شده است، بیان کرد: این پروژه در بحث بازآفرینی شهری مطرح شده است، و قرار بر این شد سازمان بازآفرینی عدد و رقمی را تعریف کند، اما تا امروز عدد و ریالی اختصاص داده نشده است.

 

وی در ادامه تاکید کرد: در بحث بازآفرینی و طرح تفضیل به دنبال ایده های جایگزین بوده، که بتوان از فضای سبز استفاده کرده تا کسانی که مالک هستند متضرر نشوند، و از طرفی در این خیابان باید حتما توافق مالک با شهرداری انجام شود زیرا هزینه تملک سنگینی دارد و حتی معادل هزینه و بودجه یک سال شهرداری است.

 

مقدم تاکید کرد: در کارگروه تخصصی و همچنبن ستاد بازآفرینی شهری با ریاست فرماندار و همچنین معاون عمرانی در این رابطه صحبت شده است، و راه و شهرسازی در خصوص خیابان اصلی شهر یاسوج وعده تامین  اعتبارات  از طریق بازآفرینی شهری واعتبارات داخلی شهرداری را دنبال کند از طرفی این موضوع در جریان کار شهرداری است و باید اشاره کرد اگر در این مسیر قرار است فقط چهار ملک آزاد سازی شود هیچ توفیق و بهبودی در مسیر تردد ایجاد نخواهد شد.

شهردار یاسوج با اشاره به اینکه تعریض خیابان جمهوری، یکی از پروژه های اصلی شهر یاسوج است، گفت: باید شورای برنامه ریزی استان در کنار هدف های بازآفرینی به این پروژه توجه کند، زیرا شهرداری به تنهایی قادر نخواهد بود در خصوص این پروژه گام بردارد، چرا که مردم مالک هستند اما در اقدامات بعدی تلاش می کنیم اقدامات حقوقی و املاکی در این خصوص را اطلاع رسانی کنیم.

 

شهردار یاسوج با اشاره به ساماندهی یادمان شهداء گمنام گفت: با همکاری شهرداری، بسیج و سپاه استان و دستگاه های خدمات رسان کار زیرسازی جاده ای از سمت امام زاده عبدالله به سمت یادمان شهدای  گمنام به اتمام رسیده است و درصدد آسفالت، جدول گذاری، و ایجاد فضای سبز هستیم، و در محوطه گلزار همچنین وظایفی با همکاری سپاه فتح داریم.

 

مقدم با اشاره به  زیرسازی چند مرحله ای خیابان منتهی به گلزار شهداء در شهر یاسوج، بیان کرد: در خیابان منتهی به گلزار شهداء  در چند مرحله  زیر سازی انجام شده است، اما به دلیل معارضات و تعارض اشخاص مالک و همچنین به دلیل عدم تمکین به رای قانونی، آسفالت آن  انجام نشده است.

شهردار یاسوج تاکید کرد: در شرایط حاضر تشخیص بر این است که از طریق قدرت قهری در خصوص معارضات وارد نشویم، تا آرایی که در خصوص این معارضات وجود دارد و  بحث محکومیت آنها پیگیری شود اما چون رای وجود دارد آسفالت این مسیر در برنامه شهرداری است.

مقدم با  با اشاره به آخرین وضعیت ساماندهی حیوانات ولگرد در سطح شهر یاسوج، گفت: در حال حاضر در محل مشخص شده کار فنس کشی زیر نظر انجمن ها، "ان جی او" ها و همچنین سازمان دامپزشکی جهت تهیه غذا، عقیم سازی، و تست سگ های ولگرد برای رفع بیماری هاری توسط معاون خدمات شهرداری در حال انجام است.

 

وی افزود: در روزهای گذشته متریال و فنس خریداری شده و در حال کار  هستند، مشکل دیگر در خصوص سگ های ولگرد این است که با جمع آوری سگ های فعلی، معضل این حیوانات حل نخواهد شد زیرا در نقاط مختلف شهر یاسوج عشایر وجود دارد و آنها سگ های نگهبان برای گله های خود داشته، با جا به جایی عشایر، این سگ ها  گله ها را به دلیل پسماندها همراهی نکرده و در شهر و اطراف جولان می دهند، دراین خصوص از عشایر می خواهیم این سگ ها را رها نکرده زیرا آنها زاد و ولد می کنند و رها سازی آنها سبب ایجاد مشکلاتی برای شهروندان می شود، بنابراین تقاضا داریم عشایر  در خصوص عدم رها سازی این سگ ها تلاش کنند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.